poniedziałek, 23 lipca 2018.
Strona główna > Kraj > Z roszczeniem do marszałka

Z roszczeniem do marszałka

Z roszczeniem do marszałka
Data publikacji: 2015-09-08 23:52
Ostatnia aktualizacja: 2015-09-09 08:27
Wywietleń: 378 19243

Biuro podróży Alfa Star 29 września ogłosiło swoją niewypłacalność. Wnioski o zwrot pieniędzy za wykupioną wycieczkę klienci powinni składać do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Po południu 29 sierpnia biuro podróży Alfa Star SA. poinformowało mailem Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego o utracie płynności finansowej i zaprzestaniu realizowania oraz dalszej sprzedaży oferty turystycznej. Podało też, że gwarancja ubezpieczeniowa wystawiona jest przez Europäische Reiseversicherung AG Oddział w Polsce i opiewa na kwotę 20 mln zł.

Urząd marszałkowski na podstawie znowelizowanej ustawy o usługach turystycznych jest zobowiązany do zapewnienia turystom powrotu do kraju. Samorząd województwa mazowieckiego nie ponosi jednak żadnej odpowiedzialności materialnej za zobowiązania Alfa Star SA.  Zarówno powroty turystów do kraju, jak i roszczenia osób, które wykupiły wycieczki, a z nich nie skorzystały, będą wypłacane do kwoty gwarancji ubezpieczeniowej – 20 mln zł.

Okazało się, że Alfa Star SA ma trzy gwarancje ubezpieczeniowe wystawione przez Europäische Reiseversicherung AG Oddział w Polsce. Pierwsza - na kwotę 24,6 mln zł - obejmuje okres od 17 września 2013 r. do 16 września 2014 r., druga (19,4 mln zł) od 17 września 2014 r. do 16 stycznia 2015 r., a trzecia (20 mln zł) – od 17 stycznia 2015 r.

- W związku z tym najmniej czasu na złożenie dokumentów mają klienci, którzy wykupili wycieczki przed 17 września 2014 r. – ich czas na składanie roszczeń upływa już 16 września ! - przypomina Marta Milewska, rzeczniczka Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. - Turyści, którzy zakupili wycieczki miedzy 17 września 2014 r. a 16 stycznia 2015 r., mogą składać roszczenia do 16 stycznia 2016 r. Najwięcej czasu mają klienci, którzy wykupili usługę w Alfa Star po 17 stycznia br. – termin na ubieganie się o roszczenie upływa we wrześniu 2016 r.

Na stronie internetowej urzędu marszałkowskiego www.mazovia.pl można znaleźć wszystkie niezbędne do składania roszczeń formularze oraz informacje, jakie dokumenty, gdzie i w jakich terminach można składać. Dla wszystkich klientów biura podróży Alfa Star uruchomiony został także specjalny adres mailowy: alfastar@mazovia.pl.

Internetowe biuro podróży FLY.PL, sprzedające oferty kilkudziesięciu biur podróży, w związku z ogłoszeniem upadłości przez Alfa Star postanowiło uruchomić specjalne procedury.

- Podjęliśmy decyzję, aby naszym klientom, których wakacje z Alfa Star nie doszły do skutku, pokryć różnicę między środkami wpłaconymi a kwotą, która zostanie wypłacona przez ubezpieczyciela - mówi Grzegorz Bosowski, prezes spółki FLY.PL.

Poszkodowani klienci otrzymają też specjalnego doradcę, który udzieli im wszystkich informacji oraz pomoże wypełnić i skompletować niezbędne dokumenty, potrzebne do uzyskania zwrotu środków z gwarancji ubezpieczeniowej biura podróży Alfa Star za pośrednictwem mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego.

- Dokładamy wszelkich starań, aby klienci FLY.PL w jak najmniejszym stopniu odczuli skutki upadłości touroperatora- zapewnia Grzegorz Bosowski. - Z własnych środków pokryjemy różnice między kwotą wpłaconą do Alfa Star a wypłaconą przez ubezpieczyciela. Środki zostaną zwrócone klientom w postaci bonu wakacyjnego FLY.PL. Poszkodowani klienci mogą również bezpłatnie korzystać z porad udzielonych przez naszych prawników. Mamy nadzieję, że współpraca z naszymi ekspertami pozwoli dopełnić wszelkich formalności, a nasi turyści, dzięki pewności odzyskania środków pojadą na bezpieczne wakacje.

Na stronie FLY.PL klienci mogą pobrać formularz zgłoszenia roszczenia oraz kontaktować się z doradcami nie tylko telefonicznie, ale również pod specjalnym adresem mailowym: alfastar@fly.pl.

Komentarze

Kolejna "niewyplacalnosc"...,
Juz samo slowo FLY mowi o "ucieczce czy odlocie..." z Polski ! Czyli ze za wczesnie sprytnie zarobiona kase, teraz Sami PO-jada sobie na dlugiii... i luksusowyyy... urloppp ! !
2015-09-08 22:19:09

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
25
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Potańcówka w szczecińskiej Różance
Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy