środa, 18 lipca 2018.
Strona główna > Kraj > Wyłudzenia w PFRON

Wyłudzenia w PFRON

Wyłudzenia w PFRON
Data publikacji: 2015-08-24 22:33
Wywietleń: 1119 13943

Do późnych godzin trwało wczoraj przesłuchanie adwokata Marcina Dubienieckiego, zatrzymanego w niedzielę w związku ze śledztwem w sprawie wyłudzenia 13 mln zł z PFRON, działaniem w zorganizowanej grupie przestępczej i praniem brudnych pieniędzy.

- Bliższe informacje o sprawie zostaną podane we wtorek przed południem – poinformował rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie Piotr Kosmaty.

Tymczasem w oświadczeniu przekazanym w poniedziałek obrońca Marcina Dubienieckiego adwokat Łukasz Rumszek oświadcza, że jego klient jest niewinny i wyraża zgodę na podawanie pełnych danych w postaci imienia i nazwiska oraz wizerunku.

W niedzielę na polecenie krakowskiej Prokuratury Apelacyjnej funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali w sumie pięć osób, wśród których znajdował się adwokat Marcin Dubieniecki, Wiktor D., Grzegorz D., Katarzyna M. i Beata W. Wszystkie zostały przewiezione do Krakowa. Prowadzone przez krakowską Prokuraturę Apelacyjną śledztwo dotyczy wyłudzenia ponad 13 mln zł z PFRON, działania w zorganizowanej grupie przestępczej i prania brudnych pieniędzy. Działania przestępcze związane były m.in. z dofinansowaniem zatrudnienia osób niewidomych i słabo widzących.

- Dwie osoby zostały przesłuchane jeszcze w niedzielę, a ich przesłuchania trwały do późnych godzin nocnych, dwie kolejne są obecnie przesłuchiwane. Dopiero po zakończeniu tych przesłuchań zostanie przesłuchany Marcin D. – powiedział dziennikarzom wczoraj po południu rzecznik Prokuratury Apelacyjnej Piotr Kosmaty.

- Nie wiemy, kiedy rozpocznie się czynność przesłuchania i przedstawienia zarzutów Marcinowi D., dlatego informacje co do treści przedstawionych podejrzanym zarzutów i ewentualnie o wyjaśnieniach złożonych przez podejrzanych oraz wnioskach prokuratora co do środków zapobiegawczych będziemy mogli przedstawić dopiero we wtorek – powiedział prok. Kosmaty. Jak wyjaśnił, "najprawdopodobniej czynności będą trwały do bardzo późnych godzin wieczornych w poniedziałek, a nawet nocnych".

Kosmaty poinformował, że wszystkie zatrzymane osoby, którym w czasie przesłuchania przedstawiono zarzuty, lub te, które zarzuty dopiero usłyszą, korzystają z profesjonalnej opieki obrońców, uczestniczących w przesłuchaniach. Podał także, że "samo ogłoszenie zarzutów trwa bardzo długo, gdyż te zarzuty są obszerne". "Są one związane z praniem brudnych pieniędzy, z wyłudzeniami i z działalnością w zorganizowanej grupie przestępczej" – przypomniał.

(pap)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy