czwartek, 03 grudnia 2020r.

Wybrani na wiceszefów PiS

Data publikacji: 2016-09-11 18:14
Ostatnia aktualizacja: 2016-09-13 10:42
Wybrani na wiceszefów PiS
Jarosław Kaczyński Fot. PAP/Leszek Szymański  

Premier Beata Szydło, wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński, szef MSWiA Mariusz Błaszczak, minister koordynator specsłużb Mariusz Kamiński, szef MON Antoni Macierewicz i minister w KPRM Adam Lipiński – zostali w niedzielę (11 września) wybrani na wiceszefów PiS.

Joachima Brudzińskiego wybrano też na szefa Komitetu Wykonawczego PiS. Skarbnikiem partii została Teresa Schubert. Wyboru dokonano podczas obradującej w Warszawie Rady Politycznej Prawa i Sprawiedliwości. Do tej pory wiceprezesami PiS byli: Szydło, Kamiński, Macierewicz i Lipiński. Szefem Komitetu Wykonawczego PiS był również Brudziński.

Rada Polityczna PiS wybrała też członków Komitetu Politycznego partii. W jego skład weszli m.in. wicepremierzy: Piotr Gliński i Mateusz Morawiecki.

– Z osób powszechnie znanych weszli w skład kierownictwa partii wicepremierzy Morawiecki i Gliński, weszła też bardzo zasłużona działaczka naszej partii, ale przede wszystkim klubów "Gazety Polskiej", bardzo zasłużona w tym wszystkim co wiąże się z uczczeniem tych, którzy zginęli w Smoleńsku (Anita Czerwińska - PAP) i wreszcie, to było oczywiste, weszła też bardzo zasłużona dla naszej partii, pani poseł Beata Mazurek – podał prezes PiS Jarosław Kaczyński.

W skład Komitetu nie wszedł natomiast ponownie Kazimierz Michał Ujazdowski, którego kandydatura nie została zgłoszona przez prezesa PiS. Kaczyński pytany, czy powodem, dla którego nie zgłosił Ujazdowskiego, były wypowiedzi europosła nt. TK, powiedział: "W naszej partii są różne poglądy i oczywiście można mieć odmienny od kierownictwa pogląd, także jeśli chodzi o TK, ale jeżeli chodzi o wchodzenie do kierownictwa (partii), to w sprawach najwyższej wagi, te poglądy muszą być jednolite".

(pap)

 

Na zdjęciu: Jarosław Kaczyński

Fot. PAP/Leszek Szymański

Komentarze

tfuuu
2016-09-13 10:41:47
Widać że czterech wpisów pod artykułem dokonał ten sam POwski troll który zamiast nickiem podpisuje się zdaniami - soroszowy śmieciu ta propaganda i tak nic wam nie da zaprzańcy!
wszystkich ich czeka Trybunał Stanu
2016-09-12 17:01:02
już za 3 lata, a może i wcześniej
bolo
2016-09-12 13:22:27
do; "niestetów", "dobrych zmian" i innych PO-tłuków. Trzeba było ruszyć "du(d)ę" 25 października ubiegłego roku. Zamiast POpiskiwać zastanówcie się dlaczego 18% "oszołomów" wydymało resztę i te 18% ma absolutną (bez koalicji) większość w Sejmie i Senacie? Bez analizy tej POrażki ze strony "totalnej opozycji" POzostanie tylko "chciejstwo" i czekanie na zmianę POgody, niestety taka prognoza jest na najbliższe TRZY lata. Ktoś zamachnie się na "demokrację liberalną"? Ktoś POdskoczy?
Niestety
2016-09-12 08:18:52
Obecnie rządzą nami ludzie nienawistni, mający gdzieś Polskę i Polaków
Wspaniałe grono przestępców
2016-09-12 07:57:18
Brudziński okradał pociągi, Błaszczak zamieszany jest w aferę korupcyjną w ZUS, Macierewicz zniszczył polski kontrwywiad doprowadzając do śmierci polskich żołnierzy w Afganistanie, Kamiński nadużycie władzy przy "aferze gruntowej" skazany na 3 lata pozbawienia wolności, Lipiński handlował głosami w sejmie "afera taśmowa"
Te same gęby niszczące Polskę
2016-09-12 07:47:55
Dla nich ważne jest tylko napchanie własnych kieszeni
dobra zmiana
2016-09-11 18:26:45
jeszcze chwila i będą inni :)

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ