piątek, 29 maja 2020.
Strona główna > Kraj > Wybory 2019. Sondażowe wyniki głosowania

Wybory 2019. Sondażowe wyniki głosowania (akt. 3)

Wybory 2019. Sondażowe wyniki głosowania
Data publikacji: 2019-10-13 21:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-14 10:55
Wywietleń: 1623 421996

PiS z poparciem 43,6 proc. zwyciężył w niedzielnych wyborach parlamentarnych, co oznacza możliwość samodzielnych rządów - wynika z sondażu Ipsos dla TVP, TVN i Polsat. Kolejne miejsca zajęły KO - 27,4 proc.; SLD - 11,9 proc.; PSL - 9,6 proc.; Konfederacja - 6,4 proc.

Gdyby takie wyniki potwierdziły się - to według sondażu Ipsos - PiS zdobył 239 mandatów w Sejmie i będzie miał bezwzględną większość. KO będzie miała 130 posłów, SLD - 43, PSL - 34, a Konfederacja - 13. Jeden mandat przypadnie innym komitetom.

Według sondażu Ipsos, frekwencja w niedzielnych wyborach parlamentarnych wyniosła 61,1 proc.

- Mamy zwycięstwo i bardzo się z tego cieszymy, ale pamiętajcie - to są tylko badania, to nie jest jeszcze zwycięstwo ostateczne, ale mimo wszystko mamy powody do radości, bo mimo tego potężnego frontu przeciwko nam zdołaliśmy wygrać i wszystko wskazuje na to, że to się jednak utrzyma - po ogłoszeniu wyników powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.

- Jeśli przed nami kolejne cztery lat rządzenia, to czeka nas najpierw refleksja nad tym wszystkim, co się udało, o czym mówiliśmy, ale także nad tym, co się nie udawało i co spowodowało, że poważna część społeczeństwa jednak uznała, że nie należy nas popierać mimo przecież zupełnie ewidentnych i oczywistych osiągnięć - mówił prezes PiS.

- To były trudne cztery lata, to nie była równa walka, nie mieliśmy poczucia, że startujemy w uczciwej walce, że przeciwnik stosuje uczciwe metody - mówił Grzegorz Schetyna, przewodniczący PO. -  Będziemy się starać, by dobrze współpracować w Sejmie i Senacie, współpraca ugrupowań opozycyjnych to jedyna droga, przed nami kolejne wybory - prezydenckie, wierzymy w zwycięstwo; nie będzie Budapesztu w Warszawie.

- Wracamy do parlamentu, wracamy tam, gdzie zawsze było miejsce polskiej lewicy - do świątyni demokracji, do polskiego parlamentu - mówił Robert Biedroń z Lewicy. 

Podobnie uważa reprezentujący ten sam komitet Adrian Zandberg. - Lewica wchodzi do parlamentu jako trzecia siła, z silną reprezentacją, Jarosław Kaczyński ma problem, bo będzie w Sejmie opozycja odważna, której będzie się chciało walczyć - podkreślał.

- Jeżeli te wyniki się potwierdzą, to jest wielki mandat zaufania dla racjonalnego centrum, dla naszych propozycji dla Polski - wynik swojego ugrupowania komentował Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL.

- Graliśmy jako jedna drużyna i szło nam wspaniale, ale wstrzymajmy się z radością na ogłoszenie wyników. Ostatnio mieliśmy 6,1 i wyszło 4,5 w związku z tym ja bym się w tej chwili nie cieszył - mówił w niedzielę wieczorem Janusz Korwin-Mikke, prezes partii KORWiN i jeden z liderów Konfederacji Wolność i Niepodległość.

(pap)

Fot. Grzegorz Siwa

Komentarze

@Antoni
"większością konstytucyjną" - człowieku przestań się ośmieszać
2019-10-14 10:51:48
PiS przekazuje Rydzykowi ogromne pieniądze publiczne, Które miały.....
Nieanimowo wyjaśniam dlaczego PełO dostało; Czarzasty do Frasyniuka: "Żeście komunistów pokonali? Wyście się z nami, k...wa, przy Okrągłym Stole i 4 czerwca 1989 r. do-ga-da-li"
2019-10-14 00:32:49
Anonimowo
Ostatnio usłyszalam komentarz: cyt"glosuje na PiS bo Oni duzo daja za nic".Nic dodac nic ujac.
2019-10-13 22:17:44
Kinga
Nitras w naszym regionie zapracował na porażkę z PiSem.
2019-10-13 22:16:32
Antoni
Drugi raz z rzędu większością konstytucyjną PiS wygrywa wybory. To się już zapisało w historii, a Wy pieniacze z opozycji powinniście zamilknac, bo za kilkanaście/kilkadziesiąt lat będziecie posmiewiskiem należący obecnie to osób, która zaufało tefalenowi. A tezy TVNu nie uzyskały uznania Polaków.
2019-10-13 21:36:56
parafrazując klasyka
Dalej będzie was PiS kochał w pupcię tym razem bez nawilżenia.
2019-10-13 21:18:19

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie