czwartek, 19 lipca 2018.
Strona główna > Kraj > Wszyscy ludzie prezydenta

Wszyscy ludzie prezydenta

Wszyscy ludzie prezydenta
Data publikacji: 2015-08-06 18:26
Ostatnia aktualizacja: 2015-08-07 16:27
Wywietleń: 1245 8370

Małgorzata Sadurska będzie szefową Kancelarii Prezydenta, Adam Kwiatkowski - szefem gabinetu, Maciej Łopiński - szefem zespołu doradców - powiedział PAP prezydent Andrzej Duda. Za sprawy zagraniczne będzie odpowiadał Krzysztof Szczerski, a za sprawy kultury - Wojciech Kolarski.

Małgorzata Sadurska jest posłanką PiS już trzecią kadencję. Od czer­wca do listopada 2007 r. była sekre­tarzem stanu w Kance­larii Premiera; była członkiem Kra­jowej Rady Sądown­ictwa w lat­ach 2006–2007; jest prawnikiem — absol­wen­tką Uni­w­er­sytetu im. Marii Curie—Skłodowskiej w Lublinie.

Adam Kwiatkowski jest posłem PiS od 2011 roku. Jest absolwentem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1994-2006 był radnym dzielnicy Praga Południe; w latach 2006–2011 radnym m. st. Warszawy.

Również Maciej Łopiński jest posłem po raz pierwszy. Był bliskim współpracownikiem prezydenta Lecha Kaczyńskiego, którego znał od czasów pierwszej Solidarności; w kancelarii Kaczyńskiego od grudnia 2005 roku do lipca 2007 roku odpowiadał za politykę medialną. Potem został szefem gabinetu prezydenta. Po katastrofie smoleńskiej stanął na czele Ruchu Społecznego im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Łopiński jest absolwentem filologii polskiej, którą ukończył na Uniwersytecie Gdańskim.

Krzysztof Szczerski jest profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego, specjalizującym się w zakresie polityki zagranicznej, integracji europejskiej i administracji publicznej. Jako polityk w rządzie Jarosława Kaczyńskiego pełnił funkcję wiceministra spraw zagranicznych oraz wiceministra w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej, a w latach 2009-2010 był członkiem Rady Służby Cywilnej. Od 2011 r. jest posłem.

Wojciech Kolarski do tej pory był szefem biura europosła Andrzeja Dudy i radnym Krakowa. Studiował filozofię i socjologię na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz European Studies na Sussex University; harcerz i wolontariusz w Duszpasterstwie Osób Niepełnosprawnych. (pap)

Na zdjęciu: Wojciech Kolarski, Adam Kwiatkowski, Maciej Łopiński, Małgorzata Sadurska i Krzysztof Szczerski Fot. PAP

Więcej w magazynowym wydaniu „Kuriera Szczecińskiego”

Komentarze

Rentgenowska Lustracja...
Zapytanie...(?) a ewentualnie do jakich Parti Politycznych... nalezeli obecnie wybrani nowi Ludzie nowego Prezydenta RP ??
2015-08-07 10:02:58
ludzie Pana Prezydenta
Pani Sadurska należy do ekskuzywnego klubu urlopowiczów bezpłatnych honoris causa (prezesem jest niestety Pan Prezydent); a ww pani na urlopie bezpatnym w Urzędzie Miejskim w Lublinie od 10 lat . brawo to jest prawdziwe prawoisprawiedliwość
2015-08-07 03:43:18
STOCZNIOWIEC,
DUZE GRATULACJE - dla nowo wybranych i oby Nas nigdy nie zawiedli ! !
2015-08-06 23:12:51

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy