czwartek, 21 listopada 2019.
Strona główna > Kraj > Wkrótce rejestracja narodzin dziecka możliwa w szpitalu

Wkrótce rejestracja narodzin dziecka możliwa w szpitalu

Wkrótce rejestracja narodzin dziecka możliwa w szpitalu
Data publikacji: 2017-07-25 09:03
Ostatnia aktualizacja: 2017-07-25 09:03
Wywietleń: 896 278576

Ministerstwo cyfryzacji w 2018 roku wdroży w całym kraju program rejestracji narodzin dziecka w Urzędzie Stanu Cywilnego poprzez pełnomocnika w szpitalu – poinformowała minister Anna Streżyńska. Na razie program jest realizowany jako pilotaż w jednym ze szpitali w kraju.

Program jest realizowany od 17 lipca. Streżyńska odwiedziła oddział ginekologiczno-położniczy w ełckim szpitalu i rozmawiała z pacjentami. Według niej program przebiega sprawnie i jest dobrze odbierany przez rodziców.

- Rejestracja dziecka to ważna, celebrowana chwila w życiu rodziny, dlatego interesuje nas ludzkie odniesienie do usługi, jaką proponujemy, czy ona jest w ogóle potrzebna i które jej elementy rodzice chcieliby zatrzymać dla siebie. Dlatego obserwujemy, jakie potrzeby ludzkie są ważne; czy pełnomocnik szpitalny, czy usługa w pełni scyfryzowana - powiedziała Streżyńska. Poinformowała, że uproszczony sposób rejestracji narodzin do USC poprzez pełnomocnika szpitalnego będzie możliwy już pod koniec 2017 roku. Dodała, że w 2018 roku proces ten ma przebiegać w pełni cyfrowo.

Jak poinformował prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz, są już pierwsze rodziny, które zarejestrowały dzieci w ten sposób. Powiedział także, że jest za tym, żeby ułatwiać ludziom życie, a cyfryzacja wielu usług właśnie temu służy.

Do tej pory rodzice, by zarejestrować dziecko i otrzymać akt urodzenia, musieli stawiać się w USC osobiście. Należało przynieść dokumenty ze szpitala poświadczające narodziny, ale taka rejestracja trwała często długo.

(pap)

Fot.: Dariusz GORAJSKI (arch.)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie