wtorek, 22 maja 2018.
Strona główna > Kraj > Witamy w ojczyźnie !

Witamy w ojczyźnie !

Witamy w ojczyźnie !
Data publikacji: 2015-11-23 21:15
Ostatnia aktualizacja: 2015-11-25 08:12
Wywietleń: 1810 40694

Na wojskowym lotnisku w Królewie Malborskim (Pomorskie) wylądowały już wszystkie cztery samoloty z osobami polskiego pochodzenia, ewakuowanymi ze wschodniej Ukrainy, m.in. z Mariupola. Samolotami z Zaporoża w poniedziałek wieczorem przyleciało 149 osób.

W sumie do Polski ma przybyć 188 osób, 149 samolotami, a 39 osób - samochodami i pociągiem.

- Są to osoby z Mariupola oraz kilkadziesiąt osób z terenów zajętych przez tak zwanych separatystów, które nie zdążyły na ewakuację w styczniu tego roku lub zdecydowały się na ewakuację dopiero teraz - powiedział wcześniej PAP szef sejmowej komisji łączności z Polakami za granicą Michał Dworczyk (PiS), który był na Ukrainie i razem z ewakuowanymi miał przylecieć do Polski.

- Witamy w ojczyźnie, cieszymy się, że jesteście z nami, że będziecie z nami - zwróciła się premier Beata Szydło do przyjeżdżających.

Polacy z Ukrainy rozpoczną teraz program adaptacyjny, który potrwa sześć miesięcy. W tym czasie będą mogli załatwić wszystkie sprawy formalno-prawne. Będą uczyć się języka polskiego. Większa część z tych osób deklaruje chęć pozostania w Polsce na stałe. (pap)

Na zdjęciu: Uchodźcy polskiego pochodzenia ze wschodniej Ukrainy na wojskowym lotnisku w Królewie Malborskim.

Fot. PAP/Adam Warżawa 

 

Komentarze

Kto wie...?
Odp. do Ufff...alibo odwrotnie ? Gdzie D. Tusk byc moze w Brukseli teraz PO-wie... skoro zdobyliscie juz doswiadczenie PO-przez przyjecie Polakow z Ukrainy, to i mozecie rowniez przyjac i IS-lamski-Daesh z Afrykanskiej Krainy ??
2015-11-25 00:01:09
on
Witamy w Ojczyźnie :)
2015-11-24 08:02:42
Ufff
No, to Polska już przyjęła uchodźców, więc UE może dać nam w końcu spokój.
2015-11-24 07:16:02
Badzmy mimo wszystko ostrozni...,
Lepiej przyjac Swoich z pobliskiej Ukrainy...jak obcych z dalekiej i nie znanej Nam dotychczas... Afrykanskiej Krainy ! Oby tylko przy okazji nie przedostal sie i jakis tam "FSB... czyli Fanatyczny Sasiedzki Brat" ??
2015-11-24 02:03:08

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”