poniedziałek, 23 lipca 2018.
Strona główna > Kraj > Wielu już machnęło na nas ręką (FILM)

Wielu już machnęło na nas ręką (FILM)

Wielu już machnęło na nas ręką (FILM)
Data publikacji: 2015-08-04 19:56
Ostatnia aktualizacja: 2015-08-06 08:56
Wywietleń: 892 7909


Córka zamordowanego rosyjskiego opozycjonisty Borysa Niemcowa, Żanna Niemcowa, odebrała we wtorek w Warszawie z rąk prezydenta Bronisława Komorowskiego i b. prezydenta Lecha Wałęsy Nagrodę Solidarności. Mam nadzieję, że natchnie ona wielu w Rosji, że warto walczyć - mówiła.

Na prośbę Niemcowej zgromadzeni w Pałacu Prezydenckim goście, m.in. Lech Wałęsa, prezydent Bronisław Komorowski i szef MSZ Grzegorz Schetyna, uczcili minutą ciszy pamięć jej ojca, zamordowanego w lutym tego roku rosyjskiego opozycjonisty Borysa Niemcowa.

Prezydent Komorowski powiedział, że nagroda została przyznana nie tylko Żannie Niemcowej, ale także pamięci samego Borysa Niemcowa i wszystkim rosyjskim patriotom, którzy myślą w kategoriach patriotyzmu rosyjskiego, ale w ten sposób, że "lepsza, większa, piękniejsza Rosja nie musi być Rosją, której się inni boją".

Odbierając nagrodę, rosyjska dziennikarka i aktywistka społeczna podkreśliła, że dla niej i jej rodziny to ogromny zaszczyt. Niemcowa przypomniała, że ludzie w Moskwie do tej pory przynoszą kwiaty i zdjęcia na most, na którym 25 lutego został zastrzelony jej ojciec. Dziękowała wszystkim tym, którzy nie pozwalają władzom w Rosji zapomnieć o "tej strasznej, haniebnej stronie historii współczesnej Rosji".

Nawiązała też do słów byłego prezydenta Lecha Wałęsa, który mówił, że wierzy w lepszą przyszłość dla Rosji. - Takich ludzi pozostało już niewielu, nie tylko na terytorium Rosji, ale również poza jej granicami. Wielu już machnęło na nas ręką - powiedziała Niemcowa. (pap)

Na zdjęciu: - Dla mnie - jako laureatki Nagrody Solidarności im. Lecha Wałęsy - jest to ogromna odpowiedzialność. Mam nadzieję, że wielu w Rosji ona natchnie, że warto jeszcze walczyć, że nie należy opuszczać rąk - powiedziała Żanna Niemcowa. Fot. PAP/Jacek Turczyk

Więcej w środowym wydaniu „Kuriera Szczecińskiego”.

Komentarze

Do roku 1968 i PO 1989...
Hmm.., ludzie z Rejonow "Hajfy" rowniez i w Polsce pchali... i dalej pchaja sie... do Wladzy ! !
2015-08-05 23:00:49
Opozycjonista,
A co ma L. Walesa do Solidarnosci, ktora juz dawno opuscil i walczacych robotnikow krytykuje jeszcze w PO-stkomunistyczny sposob ! Gdzie o Panu "Bronku" juz nie wspomne... ! Reasumujac: nagroda ta jest nagroda PO-stkomunistyczna, a nie od - PRAWDZIWEJ POLSKIEJ OPOZYCJI ! !
2015-08-05 09:24:16

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Potańcówka w szczecińskiej Różance
Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy