Piątek 28 stycznia 2022r. 
REKLAMA

#Wielkanoc w sieci

Data publikacji: 2019-04-21 13:51
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-24 10:31
#Wielkanoc w sieci
 

Głośmy Dobrą Nowinę o Zmartwychwstaniu również w mediach społecznościowych - zachęca rzecznik Konferencji Episkopatu Polski. To kolejna już taka akcja.

- Męka, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa to najważniejsze tajemnice chrześcijaństwa. Dlatego zachęcam do tego, by dzielić się nimi również w mediach społecznościowych, korzystając z hasztagu #Wielkanoc – mówi ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik KEP.

"Internet pozwala na ukazanie się miliardów obrazów na milionach ekranów na całym świecie. Czy z tej galaktyki obrazów i dźwięków wyłoni się Oblicze Chrystusa? Czy da się usłyszeć Jego głos?” – pytał św. Jan Paweł II w orędziu na 36. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu w 2002 roku. - Te słowa są wciąż aktualnym wyzwaniem dla chrześcijan. Wezwaniem do obecności w cyberprzestrzeni i świadczenia tam o Jezusie Chrystusie, dzielenia się z innymi radością Zmartwychwstania – podkreśla ks. Rytel-Andrianik, zachęcając do udostępniania w mediach społecznościowych wpisów i zdjęć oraz filmów z hasztagiem #Wielkanoc.

Rzecznik Episkopatu przypomina, że poczynając od św. Jana Pawła II, również kolejni papieże mówili o „cyfrowym kontynencie” i potrzebie obecności na nim „chrześcijańskiego stylu bycia”. Benedykt XVI w 2009 roku wzywał katolików, szczególnie młodych, by do „cyfrowego świata wnosili świadectwo swojej wiary”. Papież Franciszek w orędziu na tegoroczny Dzień Środków Społecznego Przekazu, mimo że zauważał niebezpieczeństwa płynące z nadmiernego lub nierozsądnego korzystania z mediów społecznościowych, dostrzegł w nich również „bogactwo” i szansę przybliżenia ludzi do siebie nawzajem.

- Świąteczne dni spędzamy najczęściej z najbliższą rodziną, modlimy się w naszych parafiach. Media społecznościowe pozwalają nam poczuć jedność również z tymi ludźmi, którzy są fizycznie daleko, ale mają podobne wartości. Zachęcam, byśmy jednoczyli się wokół świętych tajemnic naszej wiary na całym cyfrowym kontynencie – podkreśla rzecznik Episkopatu. - Warto korzystać z sieci i promować w niej to, co piękne i wartościowe w naszym polskim Kościele, w naszej wierze i w naszych tradycjach.

(g)

Fot. Dariusz Gorajski

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA