Niedziela 05 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Warszawa maszeruje [GALERIA]

Data publikacji: 2018-11-11 17:42
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-12 00:09
Warszawa maszeruje
Marsz Niepodległości w Warszawie Fot. PAP  

Pod biało-czerwonymi barwami jest miejsce dla każdego; to nasza flaga, nigdy nie biała i już nigdy nie czerwona - mówił prezydent Andrzej Duda przed rozpoczęciem marszu "Dla Ciebie Polsko", nad którym objął patronat. Marsz został zorganizowany z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Prezydent dziękował wszystkim, którzy przybyli na marsz "ze wszystkich stron Polski".

- Dziękuję, że przybyliście tutaj dla Polski, że przywieźliście biało-czerwone flagi, że jesteśmy tu i stoimy właśnie pod nimi, pod tymi barwami, za które krew przelewali nasi ojcowie, dziadkowie i pradziadkowie, pokolenia Polaków po to, żebyśmy mogli swobodnie je nieść, po to, byśmy mogli się pod nimi zgromadzić. Jest pod nimi miejsce dla każdego - to jest nasza flaga, nasza państwowa, narodowa, biało-czerwona. Nigdy nie biała i już nigdy nie czerwona - powiedział prezydent.

Na jeden marsz składają się formalnie dwa zgromadzenia - jedno organizowane przez rząd, a drugie przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości.

Transparent z hasłem "Dla Ciebie, Polsko" niesiono na czele kolumny Biało-Czerwonego Marszu, w którym udział wzięli politycy, wojskowi, harcerze oraz rodziny z dziećmi. Przy dźwiękach patriotycznych pieśni powiewają biało-czerwone flagi. Pod hasłem "Bóg, Honor, Ojczyzna" tę sama trasę pokonują uczestnicy zgromadzenia organizowanego przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości. Niosą m.in. transparenty: "Patriotyzm największa siłą narodu polskiego", "1918-2018 wolnym być!"; "Bóg, Honor, Ojczyzna"; "Forza Nuova". 

Według wstępnych szacunków policji w marszu w Warszawie bierze udział obecnie ponad 200 tys. osób - napisał w niedzielę na Twitterze szef MSWiA Joachim Brudziński.

- Polacy odpowiedzieli na apel prezydenta RP Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego - podkreślił.

Później policja informowała, że w Biało-Czerwonym Marszu "Dla Ciebie Polsko" wzięło udział 250 tys. osób, a na koncercie kończącym marsz pozostało 6 tys. osób. We wpisie poinformowano, że niedzielny marsz był największym zabezpieczeniem w historii stołecznej policji.

(pap)

Fot. PAP

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

A czy Ci...
2018-11-11 22:18:36
Co pala te "Race"... nie sa Swiadomi o Niebezpieczenstwie i Ochronie Srodowiska... ??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA