wtorek, 26 maja 2020.
Strona główna > Kraj > W kraju w środę 471 nowych zakażeń koronawirusem

W kraju w środę 471 nowych zakażeń koronawirusem

W kraju w środę 471 nowych zakażeń koronawirusem
Data publikacji: 2020-05-20 17:48
Ostatnia aktualizacja: 2020-05-22 08:52
Wywietleń: 806 455926

O 170 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem poinformowało w środę po godz. 17 Ministerstwo Zdrowia. To oznacza, że tego dnia potwierdzono łącznie 471 zakażeń.

Nowe zakażenia dotyczą osób z województw: śląskiego (93), mazowieckiego (42), łódzkiego (16), dolnośląskiego (9), opolskiego (5), świętokrzyskiego (2), kujawsko-pomorskiego (1), pomorskiego (1) i podlaskiego (1).

Ministerstwo poinformowało też o śmierci 9 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 75-M, 91-K Kędzierzyn-Koźle, 72-M, 75-M, 87-M, 90-K Warszawa, 80-M Radom, 69-M Wrocław, 80-M Starachowice. Większość osób miała choroby współistniejące.

W całym kraju od początku epidemii zarejestrowano 19 739 zakażeń. Do tej pory 962 osoby zmarły.

***

Wcześniejsza informacja

Mamy 301 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w kraju - poinformowało w środę rano Ministerstwo Zdrowia.

Potwierdzone przypadki dotyczą województw: śląskiego (182), wielkopolskiego (84), dolnośląskiego (10), opolskiego (8), podlaskiego (6), pomorskiego (4), świętokrzyskiego (2), małopolskiego (2), lubelskiego (2) i zachodniopomorskiego (1).

Resort zdrowia powiadomił również o śmierci 5 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 86-K Racibórz (mieszkanka woj. małopolskiego), 89-K, 88-M Zgierz, 77-K Poznań, 91-M Chorzów. "Większość osób miała choroby współistniejące" - dodaje ministerstwo.

Wyzdrowiało już 8183 pacjentów, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem. Z powodu COVID-19 w szpitalach przebywa 2414 chorych, a kwarantanną objęto 76 957 osób. Z kolei nadzorem sanitarno-epidemiologicznym – jak podał resort – objęto 18 984 tys. osób. 

W całym kraju od początku epidemii odnotowano już 19 569 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 953 osoby zmarły.

(ip)

Fot. pixabay.com

Komentarze

Na jakiej podstawie straszy nas się szczepionkami przeciwko epidemii której nie ma?
- stara zasada: - kasa Misiu, kasa! Przecież w tym całym burdelu (pandemii) ktoś będzie bogatszy, a inny biedniejszy. Poczekamy na efekty jeszcze ze dwa lata.
2020-05-22 08:51:36
@do @A wszystko zakłamane przez ??
ciesze się że doszedłeś do takiego wniosku - dobrze wyczułem że masz zawyżoną samoocenę i zwyczajnie jesteś zakompleksionym, małomiejskim hejterem.
2020-05-20 23:35:37
@A wszystko zakłamane przez ??
Są dwa rodzaje testów stosowanych do wykrycia koronawirusa – testy immunologiczne i genetyczne które podobno są o wiele dokładniejsze. Testy genetyczne PCR odkrył w 1984 roku amerykański biochemik Kary Mullis. W 1993 roku za odkrycie dostał nagrodę Nobla. Sam odkrywca tej metody twierdził że testy te nie nadają się do celów diagnostycznych bo w 80% wyników dają one fałszywie pozytywne rezultaty, Co więc wykrywają te testy? Wykrywają sekwencję RNA wirusa SARS-CoV-2 który powoduje chorobę Covid-19. Problem jest tylko w tym że taką samą sekwencję ma ponad 100 koronawirusów dotychczas odkrytych czyli np. wirusy zwykłej grypy czy MERS. Podsumujmy więc: wynik pozytywny testu PCR nie oznacza obecności wirusa SARS-CoV-2, nie oznacza też że ten wirus jest przyczyną powstania symptomów klinicznych, nie oznacza że ten wirus spowodował chorobę. Na jakiej więc podstawie mówimy o ilości zarażonych czy zmarłych skoro używa się zupełnie niewiarygodnych testów o których sam ich twórca mówił że się nie nadają do celów diagnostycznych? Na jakiej podstawie ludzi zamyka się w kwarantannie, każe nosić jakieś szmaty na twarzy? Na jakiej podstawie rząd „polski” wygasił sporą cześć gospodarki? Na jakiej podstawie straszy nas się szczepionkami przeciwko epidemii której nie ma?
2020-05-20 22:36:07
do @A wszystko zakłamane przez ??
No to potwierdziłeś inteligencję i myślenie PIS Brawo !!
2020-05-20 21:32:40
@A wszystko zakłamane przez ??
logika jest dokładnie w tym samym miejscu co logika gender i LGBTQ...
2020-05-20 21:06:45
Patrzac po zgonach
Bog sie nad nimi zlitowal o zabral ich do siebie. Sorry, al kiexys trzeba umrzec. Oni i tak by umarli, ale medialnie fajnie napisac zmarli na CoVId19. Jakby 90 latek nie mial prawa umrzec na cokolwiek w tym wieku
2020-05-20 20:12:18
A wszystko zakłamane przez ??
Brak testów !! Śląsk pokazał prawdziwe liczby , jak zaczęto testować , a nie udawać ...Macie swój PIS i jego Nierząd w pigułce... Zamykaliśmy parki , lasy , granice RP , jak liczba zarażonych liczyła kilkaset W CAŁYM KRAJU!! Teraz odmrażamy , jak dziennie przyrasta tyle ile w momencie zamknięcia granic i całej gospodarki :)) GDZIE LOGIKA PISIORNIO??
2020-05-20 18:50:59
Antoni
Kurcze, jeszcze niedawno lekarz z woj. Wielkopolskiego chwalił niskie przyrosty zakażeń. A tu pojawia się nowe ognisko.
2020-05-20 12:03:18
masakra
Jest coraz gorzej, epidemia wchodzi w drugą falę