sobota, 04 kwietnia 2020.
Strona główna > Kraj > W kraju już 957 potwierdzonych zakażeń koronawirusem. Zmarła kolejna osoba

W kraju już 957 potwierdzonych zakażeń koronawirusem. Zmarła kolejna osoba (akt. 2)

W kraju już 957 potwierdzonych zakażeń koronawirusem. Zmarła kolejna osoba
Data publikacji: 2020-03-25 14:03
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-26 12:00
Wywietleń: 598 448799

W związku z otrzymaną informacją ze szpitala we Wrocławiu, o zmarłym wczoraj rano pacjencie w wieku 71 lat, jesteśmy zobowiązani do sprostowania informacji o liczbie zmarłych z powodu zakażenia koronowirusem - informuje Ministerstwo Zdrowia.

Przyczyną śmierci wskazanego pacjenta, zgodnie z kartą zgonu, była niewydolność krążeniowo-oddechowa niemająca nic wspólnego z koronawirusem. Pacjent okazał się być ostatecznie niezakażony koronawirusem.

***

Wcześniejsza informacja

O 31 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych, poinformowało (po godz 13 w środę) Ministerstwo Zdrowia. Zakażonych w całym kraju jest już 957 osób. Niestety, jest też kolejna śmiertelna ofiara tego wirusa.

Potwierdzone teraz przypadki zakażenia dotyczą: 11 osób z woj. dolnośląskiego, 7 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. lubuskiego, 2 osób z woj. śląskiego oraz po 1 osobie z woj. małopolskiego, opolskiego i warmińsko-mazurskiego.

Niestety, jest też kolejny przypadek śmiertelny. W szpitalu w Bolesławcu z powodu koronawirusa zmarł 71-letni mężczyzna.

W sumie osób zakażonych koronawirusem w całym kraju jest 957. Zmarło 13 osób.

***

Wcześniejsza informacja

- Mamy 26 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w kraju, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Dwóch chorych zmarło  - poinformowało w środę rano Ministerstwo Zdrowia.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego i lubelskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego i woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego i 1 osoby z woj. małopolskiego.

"Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu we Wrocławiu zmarły dwie osoby - 41-letni oraz 71-letni mężczyzna, którzy mieli choroby towarzyszące" - podał resort zdrowia.

W sumie lw Polsce jest już 927 osób zarażonych koronawirusem, z których 12 zmarło.

(ip)

Fot. Pixabay.com

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Z dostawą do domu

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie