wtorek, 21 stycznia 2020.
Strona główna > Kraj > W aucie SOP, które wzięło udział w kolizji, jechał wicepremier Gowin

W aucie SOP, które wzięło udział w kolizji, jechał wicepremier Gowin

W aucie SOP, które wzięło udział w kolizji, jechał wicepremier Gowin
Data publikacji: 2019-12-11 10:27
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-14 13:50
Wywietleń: 527 432531

W zdarzeniu drogowym na drodze krajowej nr 7 wziął udział samochód SOP przewożący wicepremiera Jarosława Gowina - poinformowała w środę na Twitterze rzeczniczka Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Katarzyna Zawada.

Kolizja z udziałem samochodu Służby Ochrony Państwa i ciężarówki miała miejsce po godz. 8 na trasie S7 w Kuklinie (woj. mazowieckie). Rzecznik SOP ppłk Bogusław Piórkowski powiedział, że samochód Służby miał włączoną sygnalizację świetlną i dźwiękową, a więc był uprzywilejowany.

Rozgłośnia RMF FM, powołując się na nieoficjalne informacje, donosi, że pasażerem w aucie SOP był jeden z wicepremierów. Rzeczniczka MNiSW Katarzyna Zawada potwierdziła, że był nim szef resortu Jarosław Gowin.

"Potwierdzam informację, że w zdarzeniu drogowym na drodze krajowej nr 7 wziął udział samochód SOP przewożący wicepremiera @Jaroslawa_Gowina. Nikomu nic się nie stało" - napisała Zawada na Twitterze.

Rozgłośnia RMF FM, która jako pierwsza poinformowała o kolizji, podaje, że limuzyna SOP zderzyła się z tirem, jednak według wstępnych relacji SOP doszło do obtarcia. Prawdopodobnie tir nie ustąpił pierwszeństwa.

Sprawę bada policja. Jak przekazał dyżurny z mazowieckiej komendy, obaj kierowcy są trzeźwi.

(pap)

Fot. Dariusz Gorajski (arch.)

Komentarze

dziewięć wpisów
- osiem PO_je..w. Dobre, tak trzymać do "wygrynych" wyborów.
2019-12-14 13:12:22
SromotnikBezwstydny
Powiatowa Brocha,Adrian Dudek,Maciora i teraz Gówin...Nie wpuszczać ich na Polskie Drogi!!! Sieją spustoszenie, taranują pojazdy normalnych ludzi i tłumaczą się-tak jak Brocha-"to un winny!!"
2019-12-13 12:24:53
guciu
Za duży gaz o mały włos ktoś zniknął na czas.
2019-12-13 05:35:09
Wawrzek
I co nie trafili? a Budka z tym no jak mu tam nie dojechali? u Beaty byli natychmiast z Warszawy do Oświęcimia w 15 minut, coś nie dbaja o pana Wicepremiera
2019-12-13 00:52:47
piąty wpis
czwarty PO_j.b, czyli nic nowego PO wizycie kandydata Jaśkowiaka.
2019-12-13 00:31:04
Hubim
A gdzie się tak spieszył, że musiał jechać na sygnale? Prezes czekał?
2019-12-11 19:58:14
trzy wpisy
trzy PO_je..y - czyli nic nowego PO_d ....