poniedziałek, 25 czerwca 2018.
Strona główna > Kraj > Uchodźcy z Syrii podzielili polityków

Uchodźcy z Syrii podzielili polityków

Uchodźcy z Syrii podzielili polityków
Data publikacji: 2015-07-29 08:08
Wywietleń: 223 3901


WARSZAWA. Premier Ewa Kopacz zaapelowała w sobotę do opozycji by wykazała się wrażliwością w sprawie uchodźców z Syrii. - Bądźcie wrażliwi na to, co się dzieje, nam też kiedyś pomagano - podkreśliła szefowa rządu.

- Przede wszystkim powinniśmy myśleć o Polakach, którzy są poza granicami naszego kraju, a chcieliby wrócić a z różnych powodów nie mogą - uważa kandydatka PiS na premiera Beata Szydło odpowiadając na pytanie o uchodźców z Syrii.

W sobotę podczas briefingu w Giżycku premier pytana była przez dziennikarzy o zarzuty opozycji, że nie powinniśmy przyjmować Syryjczyków, bo są "obcy kulturowo".

- Ci, którzy tak mocno głoszą hasła solidarności, wrażliwości, dziś mówią: nie pomagajmy innym, zamknijmy oczy na to, że Morze Śródziemne dziś jest największym cmentarzyskiem - podkreśliła.

Premier zauważyła, że w grupie uchodźców z Syrii, która w piątek trafiła do Polski były i kobiety, i małe dzieci. - Więc ja dziś apeluję do opozycji i mówię: bądźcie wrażliwi na to, co się dzieje, nam też kiedyś pomagano. To jest właśnie pełna znaczenie słowa solidarność - powiedziała Kopacz.

Przypomniała o ewakuowanych do Polski z objętego działaniami wojennymi Donbasu na Ukrainie. - Oni dziś mają już swoje mieszkania, mają pracę i zamierzają zostać w Polsce. Mówią: bardzo, bardzo dziękujemy Polakom za to serce, które nam okazali, nie wiadomo, czy jeszcze byśmy żyli. Ja ich odwiedzałam w Rybakach. Oni są bardzo wdzięczni Polakom za gościnność, za przychylność, którą im okazano - dodała premier.

***

Wiceminister spraw wewnętrznych Piotr Stachańczyk poinformował w czwartek w Luksemburgu, że Polska będzie gotowa przyjąć 2 tysiące osób w ramach unijnych planów przesiedlania i relokacji uchodźców.

(pap)

podpis. - Przede wszystkim powinniśmy myśleć o Polakach, którzy są poza granicami naszego kraju, a chcieliby wrócić a z różnych powodów nie mogą - uważa kandydatka PiS na premiera Beata Szydło.

 

 

 

Komentarze

Dmuchajmy "na zimne" za wczasu...
Sciaganiem Afryki do Polski...krecimy sami sobie "bata" na siebie i swoja przyszlosc ! "Przebudzimy sie"... jak pierwsze terrorystyczne ataki Islamu zaczna miec miejsce i w Polsce..., gdyz Islam zwalcza wiare Chrzescijanska - jesli sie Islamowi nie PO-dporzadkuje ! ! Czyz bysmy nie widzieli i nie slyszeli... co Islamisci wyprawiaja juz na Zachodzie, na ktory zaczeli przybywac masowo ok. 20-25 lat temu ! ! Na pocztku byli tylko z "wyznania Kristna" dopiero jak dostali pozostanie i PO-sciagali juz zony z dziecmi, to nagle zaczeli byc Islamistami i teraz Zachod ma to co ma...a bedzie jeszcze gorzej...! ! !
2015-07-29 00:01:07

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy