sobota, 23 czerwca 2018.
Strona główna > Kraj > Tusk przestrzegł polskich polityków przed szarżowaniem

Tusk przestrzegł polskich polityków przed szarżowaniem

Tusk przestrzegł polskich polityków przed szarżowaniem
Data publikacji: 2016-09-13 21:34
Ostatnia aktualizacja: 2016-09-19 03:32
Wywietleń: 1776 154926

Celem mojej wizyty w Warszawie jest wzmocnienie pozycji Polski w UE, próbowałem przestrzec polskich polityków przed nadmiernym szarżowaniem w Europie - powiedział po wtorkowym spotkaniu z premier Beatą Szydło szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

Przewodniczący Rady Europejskiej podkreślał we wtorek (13 września), że trzeba być "ostrożnym" z "rewolucjami ustrojowymi w Europie".

- Zmiany traktatowe w Europie wcale nie muszą służyć Polsce. Wszystkie takie destabilizacyjne ruchy, rewolucyjne pomysły, raczej Polsce mogą zaszkodzić - ocenił Tusk, który odwiedza w tym tygodniu unijne stolice w ramach konsultacji przed piątkowym nieformalnym szczytem UE w Bratysławie. We wtorek rano spotkał się w Warszawie z premier Szydło, której towarzyszył m.in. szef MSZ Witold Waszczykowski.

- Namawiałem panią premier, aby jej rząd potraktował też Europę jako coś, czym się warto wspólnie opiekować, a nie atakować czy kwestionować - powiedział szef RE po spotkaniu z szefową polskiego rządu. - Najważniejsze, żeby Polska nie dołączyła się do tych, którzy dzisiaj tym europejskim statkiem chcą trochę zachwiać. My potrzebujemy Europy stabilnej, silnej i możliwie zjednoczonej. Przewodniczący RE powiedział, że jego misja jest "prosta, co nie znaczy łatwa".

- Prosta w tym sensie, że przed spotkaniem w Bratysławie, gdzie spotkają się państwa członkowskie, które pozostały w Unii Europejskie po decyzji Brytyjczyków, żeby ta 27-ka zademonstrowała i zaproponowała także pewne praktyczne rozwiązania, które wzmocnią UE, a nie osłabią - mówił Tusk.

Według jego relacji, Szydło nie udzieliła mu "szczegółowych informacji" na temat polskiego stanowiska na piątkowy szczyt.

- Poinformowała mnie, że prawdopodobnie w Bratysławie pojawi się wspólne stanowisko Grupy Wyszehradzkiej, ale bez podania szczegółów, na czym to stanowisko miałoby polegać - powiedział szef RE.

(pap)


Na zdjęciu: Premier Beata Szydło i przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk podczas spotkania w KPRM. Tusk odwiedza unijne stolice w ramach konsultacji przed piątkowym nieformalnym szczytem UE w Bratysławie.   
Fot. PAP/Radek Pietruszka

Komentarze

Panie Tusk...
A w ktora strone, czy PO ktorej stronie... szarzowalo PO, PSL i SLD chocby tylko w latach 1989-2015 ??
2016-09-18 23:51:49
Dlugo-PiS,
Oj... Komuszki i PO-stkomuszki, biorac ze PO-woli dalej toniecie... to narzekacie na Kaczynskiego i szukacie jeszcze ostatniej deski ratunku u Pana "Brukselskiego" ! Czyz byscie zapomnieli juz o Waszej starej Dyktaturze wpierw z lat 1945-1990 i dalej jeszcze... nie co odmiennej PO dzien dzisiejszy !!
2016-09-15 01:23:47
Tusku wracaj do Polski
Ratuj Polaków przed dyktaturą Kaczyńskiego
2016-09-14 16:15:04
Tylko silna, zjednoczona Unia Europejska.
Tylko silna, zjednoczona Unia Europejska może być znaczącą siłą gospodarczą i polityczną w świecie. Wodzowie typu Kaczyński, Orban tylko walcza o stołki dla siebie i swoich przydupasów. Niewielu z nich znajdzie zatrudnienie w władzach zjednoczonej, silnej Unii Europejskiej.
2016-09-14 09:12:41
usk przestrzegł polskich polityków przed szarżowaniem
Panie Tusk nie potrzebujemy zdradzieckich rad.
2016-09-14 08:28:39
Do PO-lityka z Brukseli,
Panie Tusk... im wiecej kazdego dnia bedziecie wpuszczac Afryki do UE, tym wieksze bedzie "szarzowanie" Krajow Europy Wschodniej, gdyz na bajzel Nas nie stac i nie jest on Nam wcale potrzebny ! Wystarczy zobaczyc co sie juz dzieje na placach i ulicach Grecji, Wloch czy Francji... a to dopiero poczatek !!
2016-09-14 00:35:27
Jakób
Jedni Polacy przyczynili się do upadku Układu Warszawskiego i RWPG, drudzy być może spowodują upadek Unii Europejskiej. Przyznam, że wolę tych pierwszych...
2016-09-13 22:19:31
kabaret
Kapciowy Merkel przyjechał do Warszawy nas strofować!
2016-09-13 22:11:24

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy