piątek, 25 września 2020.
Strona główna > Kraj > Trump poinformował telefonicznie Dudę, że nie przyleci do Polski

Trump poinformował telefonicznie Dudę, że nie przyleci do Polski

Trump poinformował telefonicznie Dudę, że nie przyleci do Polski
Data publikacji: 2019-08-29 23:52
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-02 23:50
Wywietleń: 1318 411363

Prezydent USA Donald Trump poinformował telefonicznie prezydenta Andrzej Dudę, że w związku z huraganem, który ma uderzyć w weekend w USA, nie przyleci do Polski; zamiast Trumpa do Warszawy pojedzie wiceprezydent USA Mike Pence - powiedział PAP szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Amerykański przywódca 1 września miał wziąć w Warszawie udział w uroczystościach w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej; Trump miał wygłosić przemówienie. 2 września miał być dniem dwustronnej wizyty prezydenta USA w Polsce; miał rozmawiać z prezydentem Dudą i premierem Mateuszem Morawieckim.

- Pan prezydent Trump godzinę temu zadzwonił osobiście do prezydenta Dudy i przeprosił go za zaistniałą sytuację, ale w związku z tym, że huragan, który w weekend ma uderzyć w południowe stany, może mieć rozmiary katastrofalne, uznał, że nie może opuścić Stanów Zjednoczonych, musi być na miejscu, w kraju - poinformował PAP szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Jak mówił, Trump przekazał Dudzie, że w swoim zastępstwie do Warszawy wysyła wiceprezydenta USA Mike'a Pence'a. - Pan prezydent Trump przekazał także prezydentowi Dudzie, że będzie chciał w najbliższych miesiącach zrealizować tę wizytę, którą musi dziś odwołać - dodał Szczerski.

(PAP)

Fot. EPA/MICHAEL REYNOLDS

Komentarze

Ponownie się pojawiasz poniższy pisowski luju.
Jaki ty jesteś nieskomplikowany.
2019-09-02 23:14:18
do @ Jarun
"..a tu cieszy się małpiarnia, że w ogóle ktoś ich odwiedza." Zaprotestuj luju, przecieü jeszcze PiS nie wziął takich jak ty za mordę - jeszcze masz okazją, po 13-tym?
2019-09-02 19:29:47
Jarun
Jedyny prezydent który odwiedza Polskę. W innych krajach protestują przeciwko jego wizycie, a tu cieszy się małpiarnia, że w ogóle ktoś ich odwiedza.
2019-09-02 11:18:59
A "podobno"
Duze Pieniedze "nie smierdza" i skad wiesz ze bedzie jeszcze "smierdzic"... a nie smierdziec ??
2019-08-31 22:15:01
teść pasierba do @ Edmundów i innych PO_j..w
Wyjaśniam wasze wątpliwości; - Donald nie przyjedzie do Warszawy PO_nieważ "judoki" (bracia starsi) lubią zapachy pieniądza lub Channel nr 5, a w "Wawie" śmierdzi i przez kilka miesięcy (do wyborów - PiS się postara) będziem jeszcze smierdzić gównem!
2019-08-31 00:42:36
A moze tym "Huraganem"
Sa co raz bardziej "agresywniejsi"... Lewicowi Demokraci i stad to ??
2019-08-30 23:08:19
To był krótki sms:
Przez Doriana nie przyjadę do Adriana.
2019-08-30 21:54:18
@Edmund
Akurat Kwaśniewski miał chorobę filipińską i problem z golenią...
2019-08-30 20:46:43
florida
on sie tak floryda przejmuje jak my plamami na sloneczku!!! Przeciez on na 1/2 West Palm Beach ( floryda) zajmuje OOOOOOOOgromny zamek z golfami ( ktory odkupil od arabow jeszcze jak NIE byl prezydentem!!! To jest NAPRAWDE Cacuszko. Nawet w normalnych warunkach 24 H teren jest ODSEPAROWANY na wyspie od reszty Florydy czy jest slonecznie czy tez NIE!!!! bo on tak sie "boi" amerykanskich obywateli + innych. polecam z Google wejsc wpisem : Tramp misjon west palm beach fl usa - to zobaczyc mozna TO-TO. Milej zabawy.
2019-08-30 17:52:28
Edmund
A mogł powiedzieć źe nie przyjedzie BO BOLI GO NOGA W BIEDRZE.Jednak wymyślił sobie inny powod
2019-08-30 15:57:33
tak to widzę
Floryda to tzw "swing state" i wygrana w tym stanie może zadecydować o powtórnym wyborze Trumpa! W USA trwa już kampania i Trump nie może ryzykować!
2019-08-30 09:27:20
sdf
I słusznie. Gdyby tam coś się stało w czasie jego nieobecności to byłby skończony. Oni też mają swój Inowrocław.
2019-08-30 08:23:59
;...
buhahaha ,a mogl wyslac fax ,ostatnio to modna forma zwolnien...