Poniedziałek, 15 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Taśmy Neumanna i reakcje po ich publikacji

Data publikacji: 04 października 2019 r. 20:47
Ostatnia aktualizacja: 05 listopada 2019 r. 13:51
Taśmy Neumanna i reakcje po ich publikacji
 

TVP Info opublikowała w piątek nagranie rozmowy Neumanna z lokalnymi działaczami PO z Tczewa, która odbyła się pod koniec 2017 r. w Gdańsku. Polityk w wulgarny sposób wypowiada się na temat sytuacji w tym mieście. Rozmowa dotyczy też ewentualnych zarzutów prokuratorskich dla związanych z PO prezydentów miast. 

Jeśli będziesz w Platformie, będę cię k... bronił jak niepodległości - mówi szef klubu PO-KO Sławomir Neumann do lokalnego działacza PO z Tczewa, w rozmowie cytowanej przez TVP Info. "Jak Pobłocki będzie członkiem Platformy i będzie naszym prezydentem, to będę się o niego bił, k..., do końca życia. Jak jest poza, mam go w dupie" - mówił.

Neumann jest niezadowolony z sytuacji w mieście - podało TVP Info.

"Rzygam tym Tczewem. Słowo honoru ci daję, rzygam Tczewem (...) Dlatego, mówiąc szczerze, nie chcę zajmować się Tczewem, bo tam są same p...by, naprawdę" - mówił szef klubu PO-KO Sławomir Neumann w kuluarowych rozmowach partyjnych, cytowany przez portal TVP Info.

"Politycy rozmawiali też o sytuacji urzędującego prezydenta Mirosława Pobłockiego, którego działalnością interesowało się CBA. Chodziło o sprzedaż gruntów w mieście (jest podejrzenie, że miasto straciło miliony złotych)" - napisano na internetowej stronie portalu.

Neumann przekonywał, że ewentualne kłopoty prezydentów PO z prawem nie będą problemem w kampanii, bo zarzuty prokuratorskie są zdaniem Neumanna z punktu widzenia wyborców anty–PiS korzystne. Telewizja przytoczyła nagranie.

Lokalny polityk PO na nagraniu mówi: "Sławek, ale tam jest jeszcze sprawa w tle najgrubsza. Ta działka na Rokickiej. On sprzedał za bezcen... a potem zmienił plan zagospodarowania przestrzennego". Neumann odpowiada: "Więc będzie to miał w prokuraturze, będziesz miał akt oskarżenia przed wyborami".
"Jak mu za to postawią, to jest koniec" - mówi lokalny polityk. S. Neumann odpowiada: "Nic nie jest końcem". Polityk: "Ja pier... Przecież to jest gruba sprawa, naprawdę". Neumann: "Na wybory idą głosować ludzie, którzy g...o się interesują. Nie wiedzą, kto jest. I będą widzieli w Polsce atakowanych niepisowskich prezydentów z aktami oskarżenia".

PO: To próba przykrycia problemów PiS-u

Neumann podkreślił w rozmowie z PAP, że publikacja portalu TVP Info to "odgrzewany kotlet", który ma służyć odwróceniu uwagi od bieżących problemów PiS, jakimi jego zdaniem są taśmy ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego, czy problemy w służbie zdrowia. - Na tydzień przed wyborami pojawia się coś, co było już opisane ponad rok temu w „Gazecie Tczewskiej”, taśma, którą jeden z byłych działaczy Platformy nagrywał - zauważył poseł.

Zwrócił uwagę, że była to prywatna rozmowa nagrana w sposób nielegalny. - To, co mówiłem przed dwoma laty o tym, że prokuratura i służby będą robiły wszystko, żeby atakować ludzi opozycji przez dwa lata tylko się potwierdziło - oświadczył szef klubu PO-KO.

Podobnie publikację nagrań ocena lider PO Grzegorz Schetyna. - To nic nowego. Telewizja TVP Info chce przykryć artykuły, materiały, które pojawiają się bardzo często ostatnio w mediach dotyczące afer PiS. Nie dalej jak dzisiaj jest bardzo duży materiał w Onecie o aferze podkarpackiej, która dotyczy właśnie polityków PiS. Wcześniej była afera SKOK-ów, afera KNF, afera Banasia ostatnio, a wcześniej Piebiaka, czy Kuchcińskiego - wyliczał Schetyna.

Przypomniał, że Koalicja Obywatelska stworzyła stronę internetową "100 afer PiS". - I tydzień przed wyborami próbuje się odgrzewać stary kotlet, pokazywać coś, co jest zlepkiem kilku wyrwanych z kontekstu zdań, rzeczywiście elementów nieparlamentarności języka, za które Sławomir Neumann przeprosił dzisiaj wszystkich. Wydaje mi się, że już będzie pilnował w przyszłym parlamencie nie tylko tego, co mówi, ale w jaki sposób używa znaków interpunkcyjnych - dodał szef Platformy.

PiS: Polacy mogą znów usłyszeć, jak jest naprawdę

- Może być gangster, złodziej, byle był w PO i byleby udało się opinii publicznej sprzedać historię, że jest atakowany przez PiS – tak w piątek Joanna Lichocka (PiS) skomentowała ujawnione przez TVP Info nagrania.

Lichocka odnosząc się do wulgarnego języka Neumanna, powiedziała, że "bardzo dobre, że to zostało opublikowane, bo Polacy mogą znów usłyszeć, jak jest naprawdę". - W oficjalnych wystąpieniach pan Neumann (...)stara się przynajmniej nie używać swojego naturalnego języka, natomiast dobrze, że dowiedzieliśmy się, jakim językiem mówi na co dzień, a przede wszystkim mieszkańcy Tczewa wiedzą, co ten polityk Platformy o nich myśli, mam nadzieję, że wyciągną z tego wnioski - dodała Lichocka.

- To są taśmy prawdy Platformy Obywatelskiej, ale też całego systemu reprezentowanego przez PO, SLD, PSL, to jest establishmentu III RP, to co zobaczyliśmy na taśmach Neumanna, to istota establishmentu III RP. Trzeba to odrzucić, bo Polska nie będzie się rozwijać - podkreśliła posłanka.

(pap)

Fot. Dariusz Gorajski

Na zdjęciu: Sławomir Neumann

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Sławka już "wetło"
2019-10-06 23:06:34
i Sławka "nimo", choć PO_dobno to "z honoru", tak mówi Grzesiek i "PO_Sofija". gdzie jest "dochtorstwo"; Arłukowicz i Kopacz?
do @ Ty...kacza
2019-10-06 00:28:11
Leków dzisiaj nie brałem PO_nieważ (czytaj PO_j..ie, tego w TVN nie ma) Prokuratura Regionalna w Gdańsku, policja i funkcjonariusze ABW zatrzymali w środę 16 osób, które – zdaniem organów ścigania – należały do dwóch grup przestępczych wyprowadzających leki z Polski za granicę. Wśród zatrzymanych byli właściciele kilkunastu aptek z województwa pomorskiego, lekarz, informatyk, dwóch warszawskich adwokatów, którzy mieli doradzać przestępcom, oraz księgowi. Prokuratura Regionalna w Gdańsku postawiła im zarzuty związane z „kierowaniem zorganizowaną grupą przestępczą lub udziałem w niej, nielegalnym obrotem lekami, praniem pieniędzy pochodzących z przestępczego procederu, stwarzaniem zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób a także posługiwaniem się podrobionymi lub poświadczającymi nieprawdą dokumentami”.... PO_nadto Budka twierdzi iż "pisdzielcy" lek za 3,20 zł sprzedają "budkom" i PO_..om za tasiąc zł, PO prostu mnie na leki nie stać gdy słyszę PO_Budkę.
Ty... tesc pasierba
2019-10-05 22:03:37
A Leki... dzisiaj brales ??
teść pasierba wyjaśnia Klarze
2019-10-05 20:48:32
"To się nazywa cynizm i obłuda." - to nie jest o czym waćpanna(?) myśli. To jest sprzedawanie kitu publice w cyrku zwanym "demokracja liberalna" (dawniej kapitalizm). Takaą mamy teraz pogodę, a "pisdzielcay" PO_siadają więcej kupców (czyt. wyborców). Sławek Neuman jako jeden z nielicznych ma rację wyrażając opinię i swe przekonanie iż "KOD-u "nie ma", a jego członkowie bez organizacji "są niczym". - Kodziarze to nie jest żadna siła. Oni będą świetni wiesz do czego? Żeby brać komórki i filmować (...). Do tego się nadają, nic innego, naprawdę. Ja was przepraszam, ale jadę teraz, k...a, na komisję"..... Szczerze do "bulu" jak na "Kontroli Komisji... " ....Trzynastego w grudniu będzie wiosna" do czasu....PiS-dzielcy mają wygraną jak palec w (_I_)....Schody zaczną się (dla PiS-u) gdy suweren zechce więcej, ale to za cztery lata.
Klara
2019-10-04 21:32:17
Trudno teraz nie dziwić się że do budżetu nie wpłynęło 250 mld zł.Szkoda Polski. To się nazywa cynizm i obłuda.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA