poniedziałek, 17 grudnia 2018.
Strona główna > Kraj > Schwarzenegger: Paliwa kopalne zabijają ludzi

Schwarzenegger: Paliwa kopalne zabijają ludzi

Schwarzenegger: Paliwa kopalne zabijają ludzi
Data publikacji: 2018-12-04 23:26
Ostatnia aktualizacja: 2018-12-06 15:01
Wywietleń: 616 365058

Musimy się wszyscy obudzić i zaprzestać zatruwać świat, pozbyć się paliw kopalnych, bo to one zabijają ludzi – podkreślił były gubernator Kalifornii Arnold Schwarzenegger podczas Szczytu Klimatycznego COP24. Dodał, że rocznie z powodu smogu umiera 7 mln ludzi na świecie.

Schwarzenegger, który jest aktorem i znany jest m.in. z zaangażowania w działaniach na rzecz klimatu brał udział w dyskusji związanej z inicjatywą Global Climate Action. Były gubernator Kalifornii przyznał, że argumenty wskazujące na negatywne oddziaływanie zmian klimatu, takie jak podnoszenie się poziomu mórz czy topnienie lodowców, mogą nie wszystkich przekonywać.

– Kiedy mówimy o lodowcach, czy podnoszeniu się poziomu mórz ludzie często mówią, że ich to nie dotyczy, że tych zmian nie odczuwają. Bezpośrednio zmiany odczuwa tylko garstka (…) Dlatego ważny jest sposób komunikacji. Wydaje się zatem, że pokazywanie jak zmiany klimatu, wykorzystanie paliw kopalnych bezpośrednio wpływają na nasze zdrowie, to doby sposób na przekonywanie ludzi. Im częściej o tym mówimy, tym lepiej – powiedział.

Schwarzenegger wskazał, że wielu ludzi zaprzecza zmianom klimatycznym, ale „nie można zaprzeczyć danym, które mówią o milionach ludzi umierających powodu zanieczyszczeń powietrza”. Powołał się tutaj na badanie, jakie było przeprowadzane w Kalifornii nt. szkodliwości smogu, głównie pochodzącego z transportu.

– Wynikało z nich, że im ludzie mieszkali bliżej autostrady, tym częściej chorowali na raka – podkreślił. – To pokazuje relację między paliwami kopalnymi, jak są niebezpieczne dla naszego zdrowia. Paliwa kopalne zabijają ludzi (…) Z ich powodu umiera rocznie 7 mln ludzi na świecie.

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) z powodu zanieczyszczeń powietrza na świecie umiera 7 mln ludzi, co stanowi 12,5 proc. wszystkich zgonów. Co do Europy, to rocznie z powodu smogu umiera 400 tys. osób, w Polsce blisko 50 tys.

(pap)

Fot. PAP

Komentarze

Ola
Te Arnold a czym ty się poruszasz w przestworzach i nie tylko? Nienawidzę obłudy i zakłamania. Panie Arnold rozumiem, że przyjechałeś do Polski bardzo ekologicznym środkiem transportu skoro masz takie mądre stwierdzenia, że musimy wszyscy się obudzić i przestać zatruwać świat. Daj pan przykład i wracaj do siebie np. rowerem. Jest to bardzo ekologiczny środek transportu. A tak na wesoło, to proponuję wybić wszystkie krowy, bo ponoć ich placki są bardzo szkodliwe dla ekologii
2018-12-06 14:36:01
do @ Marek
"A tutaj na Arnolda skaczą ludzie którzy sami jeżdżą i trują."...Od jeżdżenia rowerem (popieram, sam jeżdżę 15 km dziennie) popieprzało się Tobie w główce!To przecież Arnold napi--la na innych na COP24 iż "jeżdżą". Od tego się zaczęła nap...ka na tym forum - mylisz skutek z przyczyną. Właśnie hipokryzja Arnolda w "ratowaniu klimatu" jest przyczyną tego jazgotu.....Pisałem na;https://24kurier.pl/aktualnosci/kraj/szczyt-klimatyczny-w-katowicach-oficjalnie-otwarty/... " Największym zakłamaniem są tzw. „certyfikaty“ - ku..wski wynalazek bogatych, aby stali się jeszcze bogatsi, wymyślili to dla „ratowania klimatu“. Te certyfikaty przydzielono wg. „alogarytmów“ uwzglądniających liczbę ludności, powierzchnię kraju itp.. Dostały także kraje, które nie posiadają przemysłu i takiego nie będą mieć ponieważ są i zawsze będą biedne....Te certyfikaty natychmiast odkupili bogaci i dalej syfią już w imieniu „ratowania klimatu“... Powstała nawet giełda na certyfikaty, czyli kto da więcej (bogatszy) to może dalej syfić.....Inna sprawa to „eksport syfu“ - kto bogaty to sobie wyeksportuje, np. do Polski.."
2018-12-06 09:20:13
Marek
Mam 49 lat i nigdy nie kupiłem samochodu - żeby pokazać rodzinie, sąsiadom. To jest żałosne. Wszędzie jeżdżę komunikacją lub rowerem. Mam żonę i dzieci. Dodam tylko że zarabiam 8 tys. Można? Można. A tutaj na Arnolda skaczą ludzie którzy sami jeżdżą i trują.
2018-12-06 07:28:47
max
Kiedy cała uwaga europejskich ekologów skupiona była na Puszczy Białowieskiej (bo na jej fragmentach, które nie były rezerwatem, dokonywano okresowej wycinki drzew zasadzonych wcześniej przez człowieka), w Niemczech podjęto decyzję o ostatecznej wycince reszty prastarego (bo liczącego 12 tys. lat) lasu w Hambach. RWE - niemiecki gigant energetyczny - dokonywał regularnej wycinki tego lasu już od ponad 30 lat. Przeszkadzał on bowiem w rozwoju należącej do niego odkrywkowej kopalni węgla brunatnego. Teraz pozostałości tego lasu prawdopodobnie znikną już całkowicie.
2018-12-05 22:14:33
zak
Arnolda Schwarzeneggera można lubić jako aktora czy niezłego showmana. Ale kiedy zamienia się on w polityka, który na COP24 w Katowicach przestrzega przed globalnym ociepleniem spowodowanym emisją CO2 i promuje "czystą energię", po czym wsiada do emitującego mnóstwo CO2 prywatnego odrzutowca i wraca do rezydencji w Kalifornii, gdzie ma potężną kolekcję paliwożernych Hummerów, to powinna nam się jednak zapalić czerwona lampka. Hipokryzja wśród celebrytów razi podwójnie, gdy zostanie pokazana palcem. Arnold niestety nie jest wyjątkiem.
2018-12-05 22:11:57
Arnold długi czas uzywał wojskowego
Humvee który pali około 50 litrów ON na 100km. Do tego posiada Mercedes-Benz Unimog który pali chyba jeszcze więcej, a do tego posiada spora kolekcje innych paliwożernych samochodów. Chciałbym się dowiedzieć ile energii i przez to jak wiele CO2 emituje Arnold. Nie wydaje mi się by celebryci byli szczególnie wiarygodni w takich apelach o minimalizacje konsumpcji i oszczędzanie zasobów naturalnych...
2018-12-05 14:37:12
AXA
Schwarzenegger, kolejny pożyteczny idiota.
2018-12-05 10:23:30
@prawda
RACJA !!!
2018-12-05 10:14:15
prawda
CO2 produkowane przez człowieka stanowi 0,1% gazów cieplarnianych na naszej planecie! CO2 ze spalania węgla stanowi 10% CO2 wytwarzanego przez człowieka - czyli 0,01% - tyle powstaje procentowo gazów cieplarnianych ze spalania węgla! Na świecie jest około 1500 czynnych wulkanów które co roku wyrzucają do atmosfery dziesiątki razy więcej CO2 niż produkuje cała ludzkość - reasumując te brednie o CO2 to największy przekręt w historii ludzkości a ludzie którzy to łykają to kompletni imbecyle!
2018-12-05 09:35:17
kopanka
"Schwarzenegger: Paliwa kopane zabijają ludzi" - ja pamiętam ja ów jegomość w swych filmach kopał i zabijał przeciwników.
2018-12-05 09:00:08
lol
"Paliwa kopalne zabijają" .... A czy chemia w naszym pożywieniu nie zabija? Czy program Deep Shield czyt. chemtrails nie zabija - program który jest realizowany z pieniędzy za opłaty emisyjne CO2? Czy rtęć w szczepionkach nie zabija? Jakim samochodem jeździ pan Arnold który tak krzyczy o ochronie przyrody, czyż nie Hummerem??
2018-12-05 08:54:37
E
Każdy szuka jakiegoś sposobu na podupadającą karierę. To, że jeździ elektrycznym samochodem nie oznacza, że lata takim samym samolotem i śmigłowcem.
2018-12-05 08:35:25
nn
To prawda choć głupota częściej...
2018-12-05 05:30:47
chester
Paliwa kopalne zabijają ... Prawda objawiona przez Jego Wysokość Schwarzenegera. A jak on się dostał do Europy? Rowerem? Może szybowcem? A czym jeździ w Stanach? Może melexem? Jeżeli faktycznie zabijają - to powinien przestać p..ć i coś z tym zrobić, jak najszybciej.
2018-12-05 03:54:05