wtorek, 19 czerwca 2018.
Strona główna > Kraj > Sasin: Te protesty to zdziczenie

Sasin: Te protesty to zdziczenie

Sasin: Te protesty to zdziczenie
Data publikacji: 2017-03-19 22:35
Ostatnia aktualizacja: 2017-03-21 14:16
Wywietleń: 492 225400

Protesty przeciw wizytom prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na grobie Lecha i Marii Kaczyńskich na Wawelu to zdziczenie - ocenił w niedzielę poseł PiS Jacek Sasin. Poseł Ireneusz Raś z PO mówił, że nie pochwala tych protestów, ale - jak uznał - odpowiedzialny za nie jest lider PiS.

Każdego 18. dnia miesiąca - w miesięcznicę pogrzebu pary prezydenckiej - Jarosław Kaczyński odwiedza grób brata i bratowej na Wawelu. W sobotę towarzyszyli mu m.in. marszałek Sejmu Marek Kuchciński, marszałek Senatu Stanisław Karczewski, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk i wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. Gdy politycy PiS wjeżdżali na wzgórze, uczestnicy protestu zaczęli wznosić okrzyki - m.in. "Hańba", "Wawel królów, nie prezesów", "Będziesz siedział".

Komentując ten protest w niedzielę wieczorem na antenie TVP poseł PiS Jacek Sasin podkreślił, że comiesięczne wizyty prezesa PiS na Wawelu odbywają się od 2010 r. - Do pewnego momentu nikomu nie przeszkadzały; w momencie, kiedy doszło do zaostrzenia działań opozycji przeciwko rządowi, czyli po ostatnich wyborach w Polsce, zaczęły się tego typu godne pożałowania incydenty pod Wawelem, zaczęły się również zakłócenia miesięcznicy w Warszawie - mówił. - Dla niektórych nie ma nic świętego - dodał Sasin.

- Wolałbym, żeby do takich sytuacji nie dochodziło, ale trzeba sobie zdawać sprawę, że (...) olbrzymią odpowiedzialność bierze Jarosław Kaczyński i otoczenie, które zachowuje się od lat prowokacyjnie - odparł inny gość programu, poseł Platformy Ireneusz Raś. - Wystarczyłaby dobra komunikacja ze strony Jarosława Kaczyńskiego i jego służb, aby (...) nie dochodziło do tego, co rzeczywiście jest niesmaczne - dodał.

- Krok należy do pana prezesa Kaczyńskiego, myślę, że on jest w stanie to zrobić w ciągu 5 minut, tylko musi być trochę dobrej woli, nie ma tej dobrej woli - mówił Raś. - Ja tych protestów nie pochwalam, ale inicjatywa musi iść od tego, kto pod ten ogień podkłada - przekonywał. - Są lepsze miejsca do protestów, które się Jarosławowi Kaczyńskiemu należą dzisiaj, te lepsze miejsca można znaleźć - mówił poseł Platformy.

- Dziwię się panu posłowi Rasiowi, że próbuje tłumaczyć tych, którzy przychodzą na Wawel, by uniemożliwić udanie się Jarosławowi Kaczyńskiemu na grób brata i bratowej i odmówienie modlitwy, coś, co jest w polskiej tradycji uświęcone - ripostował poseł PiS. - Nie ma tego co tłumaczyć, to jest jakieś zdziczenie - podsumował Sasin.

(pap)

 

Na zdjęciu: Prezes PiS Jarosław Kaczyński wjeżdża na Wawel

Fot. PAP/Stanisław Rozpędzik

Komentarze

Kalafior
No właśnie! Ile kosztują podatników te miesięcznice? Przyznam szczerz, że do tej pory nie wiedziałem nawet, że istnieje coś takiego jak miesięcznica bo w Polsce tego nigdy się praktykowano.To jakiś nowy absurd i pewno bardzo kosztowny.
2017-03-21 14:12:20
Mieszkanka miasta
Za czyje pieniądze te obchody, jeżeli za prywatne to ok., jeżeli nie to świństwo
2017-03-21 13:25:26
Jarun
Papieżowi Janowi Pawłowi 2 - którego kościół uznał za świętego...jednak nie obchodzimy dwa razy w miesiącu "miesięcznicy" Jego odejścia. To nie "po bożemu" robić cyrk ze śmierci. Król jest nagi a Jarek chory chyba, że cynicznie wykorzystuje śmierć brata do politycznych celów, a to byłoby obrzydliwe. Choroba nie ma przynależności partyjnej. Jednak partia i idea przyciąga pewną grupę ludzi. Ciekaw jestem czy ci z tzw. "religii smoleńskiej" też dwa razy w miesiącu chodzą na groby swoich najbliższych. Idę o zakład, że nie.
2017-03-21 08:52:14
Do Jaruna...
Czyzby tobie, nikt z najblizszych jeszcze nie zginal tragicznie czy nie umarl...? Odezwij sie wiec "ponownie"... jak cos takiego nastapi !!
2017-03-20 23:28:35
Jarun
Nikt normalny nie urządza "pokazówki" na cały kraj. Po mszy za zmarłą osobę nikt zdrowy na umyśle nie robi przemówienia z taboretu. W Internecie też nikt dwa razy w miesiącu przez 6 lat nie wysyła zdjęć, że był na cmentarzu na grobie bliskiej osoby.
2017-03-20 21:41:21
andrzej
Mi też umarł ktoś bardzo bliski,odwiedzam grób, lecz bardzo mi odpowiada gdy jestem tam sam
2017-03-20 20:52:50
Jarun
Sasin -te obchody to schizofrenia. A ty wazeliniarzu będziesz tak kwakał - jak prezes lubi.
2017-03-20 20:50:28
Jakób
@ Nie nowego... Cytuję: "Oni do Normalnosci, nawet w najmniejszym stopniu nie sa zdolni !!" Organizowanie od sześciu lat miesięcznic katastrofy smoleńskiej oraz comiesięczne odwiedzanie grobu brata w towarzystwie marszałków Sejmu i Senatu to jest NORMALNOŚĆ? Toż to Papież nie miał takiej asysty!
2017-03-20 19:07:53
Jarun
Obchodzenie dwa razy w miesiącu śmierć brata i bratowej przez 6 lat - to paranoja. Traumę trzeba leczyć a nie pogłębiać. Nie tylko prezesowi ktoś umarł czy zginął. Wciąganie do niekończących się miesięcznic pól polskiego rządu to chore.
2017-03-20 18:46:08
Nie nowego...
A czego innego, mozna spodziewac sie po Lewactwie... ? Oni do Normalnosci, nawet w najmniejszym stopniu nie sa zdolni !!
2017-03-20 12:32:21
taką dzicz
kiedyś by nahajem potraktowano, bo na nic lepszego nie zasługuje. Dlaczego nie biegają po cmentarzach aby zabronić ludziom owiedzin grobów bliskich? Świnie oderwane od koryta wszędzie szaleją.
2017-03-20 11:42:20
POskomuniści stop
To są wyborcy PO Nowoczesnej PSL. To oni rozwalą Europę i UE. To są najwięksi wrogowie UE. Dążą do całkowitej degrengolady.
2017-03-20 10:57:26
Dzicz
To żadne zdziczenie, to tylko garstka biednych ludzi daje się podpuszczać ludziom, którzy utracili władzę, a że umieli z niej korzystać na swój sposób, to trochę im się źródełko odcięło. Taka prawda. Zdziczenie to proces, który dotyczy normalnych jednostek, a przecież dzicz nie może jeszcze dodatkowo zdziczeć.
2017-03-20 06:51:30
smutne
Dzicz jest niewierząca, nie odwiedza swoich bliskich na cmentarzach, więc tego nie rozumie.
2017-03-19 23:32:06
tak będzie
Kaczyński będziesz siedział jak dożyjesz
2017-03-19 23:27:59

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy