sobota, 31 października 2020.
Strona główna > Kraj > Rekonstrukcja rządu. Znika Ministerstwo Gospodarki Morskiej

Rekonstrukcja rządu. Znika Ministerstwo Gospodarki Morskiej

Rekonstrukcja rządu. Znika Ministerstwo Gospodarki Morskiej
Data publikacji: 2020-09-30 16:46
Ostatnia aktualizacja: 2020-10-01 15:02
Wywietleń: 1208 477415

W środę po południu premier Mateusz Morawiecki przedstawił skład nowego rządu. Zgodnie z wcześniejszymi spekulacjami znalazł się w nim prezes PiS-u Jarosław Kaczyński. Znika m.in. Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Rekonstrukcja kończy kryzys w Zjednoczonej Prawicy spowodowany m.in. ustawą o ochronie zwierząt. Do rządu wraca Jarosław Gowin (Porozumienie), a pozostaje w nim Zbigniew Ziobro (Solidarna Polska).

- Mam ogromny zaszczyt przedstawić nowy skład rządu. Ta zmiana ma mniejszy charakter personalny, a bardziej strukturalny. Nowa struktura rządu ma służyć lepszemu podejmowaniu decyzji w ramach rządu - powiedział premier Morawiecki.

Nowe nazwiska w rządzie premiera Morawieckiego:

  • Jarosław Kaczyński - wicepremier;
  • Grzegorz Puda  - minister rolnictwa i leśnictwa;
  • Przemysław Czarnek - minister edukacji i nauki;
  • Jarosław Gowin - wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii;
  • Michał Cieślak - minister w KPRM ds. samorządów.

Znikną m.in. następujące ministerstwa: Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej (Marek Gróbaczyk), Ministerstwo Sportu, Ministerstwo Cyfryzacji (Marek Zagórski). Kompetencje tych resortów mają zostać rozdzielone na inne ministerstwa.

W nowym rządzie jest tylko jedna kobieta Marlena Maląg (Ministerstwo Rodziny).

Zdaniem premiera "uszczuplona" struktura rządu jest odpowiedzią na nowe wyzwania związane z pandemią koronawirusa i kryzysem gospodarczym. 

Oficjalna rekonstrukcja rządu ma nastąpić w przyszłym tygodniu - poinformował w mediach społecznościowych rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

(mj)

Fot. KPRM

Komentarze

Ojj... za-KOD-owani
Teraz dopiero Pan Prezes da Wam "PO-palic"...!!!
2020-10-01 11:56:42
do wilka
PO__prawnie; .słychać wycie..? ZNAKOMICIE..! Jeszcze PO_Budka z gabinetem "cieniasów" i tzw. Nowa Solidarność "szambolana" z Warszawy do kompletu.
2020-10-01 09:03:38
Stępka
O stępce pod promy będzie teraz opowiadał Mateuszek przecież to on wbijał gwoździe.
2020-10-01 08:59:58
Dajdyche
Polandebiland Polandburdeland i Polsracz Pisiorski
2020-10-01 08:38:20
wilk
..słychać wycie..? ZNAKOMICIE..!
2020-10-01 08:30:01
Krotko rozkoszuj się białym puchem prezesa. Mam nadzieję, że łupież z marynarki prezesa obsypie wszystkich ministrów.
A łaskawie także poniższy pisowiec o niku ,, krotko” skosztuje nieco białego puchu prezesa. To będzie zaszczyt dla ciebie i zarazem szczyt pisowskiej rozkoszy.
2020-09-30 22:24:40
Myśl
Uczniowie i nauczyciele jeszcze nie podnieśli się po ataku deformą edukacji, a już serwuje się im ministra segregacjonistę i fundamentalistę. Znowu po głowie dostaną słabsi i biedniejsi, bo lepiej sytuowani zabiorą dzieci ze szkół publicznych, dla ich bezpieczeństwa. Studenci może jakoś się wybronią.
2020-09-30 21:45:16
krotko
Panie Czarnek konieczna jest spozniona lustracja tzw wyższych uczelni spozniona o trzydzieści lat.Opanowane sa one przez lewackie i postkomunistyczne sitwy i odnośnie jakosci kształcenia nie mieszcza się już w zadnych rankingach.
2020-09-30 21:42:06
a kto teraz będzie kopał kanały?
znika (Marek Gróbaczyk).
2020-09-30 21:29:12
@ Nie jestem z PiS
No rzeczywiście bezzębny sułtan z łupieżem na kołnierzu , celebryta żoliborski jest w 100% NIETUZINKOWY - wstyd na cały świat o to ci chodziło?
2020-09-30 20:55:10
Nie jestem z PiS
Ale uważam, że dobrze stało się, że w Rządzie RP jest Pan Jarosław Kaczyński. Zawsze uważałam, że Jest osobowością nietuzinkową. Powodzenia!
2020-09-30 19:05:06
kiedyś działacz PIS
A taki mundry był Gróbarczyk wespół z Bredzińskim same talenty w tym PIS-ie , szkoda ,że ciągną nas na dno wizerunkowe oraz ekonomiczne ( zadłużenie państwa największe od 30 lat) Ciemny lud to kupi!! cytując kolejnego "orła" intelektu Jacka Kurskiego ... Kiedy ten Naród pogoni tą hołotę ??
2020-09-30 18:41:37
Juzek
PZPR - Polska Zjednoczona Prawica Reaktywacja.
2020-09-30 17:38:45
PiSzcząca bida
Współczuję uczniom, studentom, nauczycielom i wykładowcom.
2020-09-30 17:37:42
@Szkoda
Opowiadał będzie superekspert ze Szczecina czy tam z Dobrej. Lubi opowiadać, choć szybko, bez ładu i składu, często bez sensu, ale lubi.
2020-09-30 17:32:24
Dziwne
Ziobro największym wygranym
2020-09-30 17:19:31
Szkoda
Co dalej ze stępką? Kto będzie o niej opowiadał?
2020-09-30 17:17:23