piątek, 22 czerwca 2018.
Strona główna > Kraj > Razem, a jednak osobno

Razem, a jednak osobno

Razem, a jednak osobno
Data publikacji: 2015-08-31 20:25
Ostatnia aktualizacja: 2015-09-01 23:38
Wywietleń: 1298 16415

W Gdańsku odbyły się w poniedziałek uroczystości z okazji 35. rocznicy Porozumień Sierpniowych z udziałem m.in. prezydenta Andrzeja Dudy. Kontrowersje wzbudziło niezaproszenie na obchody organizowane przez NSZZ Solidarność premier Ewy Kopacz, podobnie jak w niedzielę w Szczecinie.

W ramach obchodów prezydent wziął udział we mszy, złożył kwiaty przed Bramą nr 2 Stoczni Gdańskiej, odwiedził Europejskie Centrum Solidarności oraz wziął udział w spotkaniu w Sali BHP Stoczni Gdańskiej, gdzie podpisano przed laty historyczne porozumienia. Premier Kopacz także odwiedziła Centrum, jednak o innej porze. Złożyła też kwiaty pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców.

Prezydent pogratulował ludziom "S" zwycięstwa nad komunizmem. Podkreślał, że nie podniesiono broni przeciwko władzy, a jednak zwyciężono. Stwierdził też, że władza w Polsce powinna rozumieć, co to znaczy solidarność. Podkreślała to także Kopacz - "solidarność" to znaczy "razem, a nie przeciw sobie", a takie rocznice nie powinny dzielić, tylko łączyć. Jednak według szefa NSZZ "S" Piotra Dudy Kopacz jest "antypracownicza, antyspołeczna, antyzwiązkowa" i dlatego nie otrzymała zaproszenia. (pap)

 

Na zdjęciu: Prezydent pod Bramą nr 2 Stoczni Gdańskiej


Fot. PAP/Piotr Wittman

Komentarze

PO-litycznie niestabilne choragiewki,
Do Bylem Czlonkiem Solidarnosc...! Jak Komunistyczny "Okret" zaczal po Sierpniu 1980 roku "tonac" to bardzo wielu PZPR-owcow ze strachu SZYBKO PO-wpisywalo sie do Solidarnosci ! A jak pozniej PO-wstala PO-stkomunistyczna Partia, to z kolei znow PO-przenosili sie i do Niej i tak w kolko jak Kameleony... czyli mowiac krotko - Jak Wiatr Zawieje ! !
2015-09-01 21:35:03
Byłem Członkiem Solidarności....
Co Wy robicie ... Wstyd mi za Szczecin ... Wstyd mi za Gdańsk Zamiast łączyć - dzielicie Zamiast się smucić - to się cieszycie bo PO dowalacie Zamiast walczyć o elektorat poza-PIS-owy to tylko go utwierdzacie , że z Wami nie Warto - i z notowań ok 45% będzie 35% (lub niżej). Zamiast pokazać klasę i zaprosić rząd - to wy sobie ze społeczeństwa żarty robicie. Tak ufałem , że Pan Prezydent nie wejdzie w taką ohydną propagandę dalszego Podziału Instrukcyjnego Społeczeństwa(PIS) na tych i tamtych. No i to porównanie liderów Pani Premier do psychologa ... brak pamięci o Wałęsie i innych ... Teraz będziemy podzieleni / żałosne Każdą wielką uroczystość Potraficie zepsuć Panie Jurek - Panie Brudziński - Panie Prezydencie zawiedziony Szczecinianin / " tamten "
2015-09-01 12:51:32
2 strony Polskiego medalu, z poczatku lat 1980-tych...,
W Sierpniu 1980 roku Ludzie nie podniesli broni przeciwko Wladzy...tak, za to PZPR-owska Wladza podniosla pozniej bron przeciwko Strajkujacym robotnikom - gdzie padli zabici i ranni ! !
2015-08-31 22:03:20

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy