niedziela, 24 czerwca 2018.
Strona główna > Kraj > Promocja fiskalna

Promocja fiskalna

Promocja fiskalna
Data publikacji: 2016-01-20 13:33
Ostatnia aktualizacja: 2016-01-20 13:34
Wywietleń: 1056 105877

Odbieraj paragony fiskalne, rejestruj je na stronie internetowej loterii, sprawdzaj wyniki i ciesz się cennymi nagrodami. 1 października ubiegłego roku ruszyła loteria paragonowa organizowana przez Ministerstwo Finansów. Potrwa 12 miesięcy, czyli do końca września. Do wygrania są samochody, laptopy i tablety. Od 1 stycznia doszła kolejna branża premiowana: prywatna praktyka lekarska i dentystyczna.

Jak już wcześniej informowaliśmy w Loterii Paragonowej może wziąć udział każdy, kto skończył 18 lat. Przewidziano również nagrody dla przedsiębiorców, którzy wystawili zwycięski paragon premiowany nagrodą główną.

Zasady loterii

Zasady loterii są proste. Po wzięciu paragonu za zakupy (za minimum 10 zł) należy go zarejestrować na specjalnej stronie www.loteriaparagonowa.gov.pl. Można wtedy wziąć udział w losowaniu nagród, m.in. samochodów, tabletów i laptopów. Raz w miesiącu można wygrać samochód Opel Astra, a raz na kwartał Opel Insignia. Należy jednak pamiętać, że paragony należy zarejestrować w miesiącu ich wystawienia!

Warto wiedzieć, że każdy paragon fiskalny zawiera charakterystyczne elementy. Są to: centralnie umieszczony napis „paragon fiskalny”, NIP wystawcy, jego nazwa i adres, nazwa towaru lub świadczonej usługi, cena oraz logo i numer unikatowy kasy.

Uczciwi przedsiębiorcy

Większość przedsiębiorców sprzedających towary i świadczących usługi ma obowiązek prowadzenia ewidencji obrotów przy zastosowaniu kas rejestrujących. Niestety część podatników uchyla się od obowiązku instalowania kas. Są również i tacy, którzy mimo tego, że posiadają kasę fiskalną nie rejestrują obrotów za każdym razem, czyli ukrywają swoje obroty, a co za tym idzie konsument nie otrzymuje paragonu. Uczciwie prowadzącym działalność przedsiębiorcom trudniej tym samym konkurować na rynku, a konsumentom niełatwo dochodzić swoich praw.

Ministerstwo Finansów uznało za konieczne podjęcie działań, które sprawią, że wzrośnie liczba wydawanych i odbieranych paragonów, a co za tym idzie ograniczona zostanie szara strefa. Jednym z nich jest loteria paragonowa, dzięki której ma zrosnąć świadomość Polaków na temat tego, jak ważna jest ich rola w kształtowaniu uczciwego obrotu gospodarczego. Prośba o paragon wspiera uczciwych przedsiębiorców i równą konkurencję między nimi. (jps)

 

Fot. Paulina Sikora

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy