sobota, 08 sierpnia 2020.
Strona główna > Kraj > Prezydent chce wyjaśnień

Prezydent chce wyjaśnień

Prezydent chce wyjaśnień
Data publikacji: 2016-04-14 21:42
Ostatnia aktualizacja: 2016-04-15 19:10
Wywietleń: 888 128181

Prezydent Andrzej Duda zwrócił się do marszałka Sejmu o wyjaśnienia w sprawie czwartkowego głosowania nad wyborem Zbigniewa Jędrzejewskiego na sędziego TK, podczas którego jedna z posłanek Kukiz'15 głosowała za klubowego kolegę Kornela Morawieckiego.

O swojej decyzji prezydent poinformował w czwartkowym wieczornym wywiadzie dla TVP Info.

- Z całą pewnością jest to sytuacja, która nie powinna mieć miejsca - powiedział Duda odnosząc się do przypadku "głosowania na dwie ręce".

Zaznaczył, że - zgodnie z opiniami konstytucjonalistów i prawników - nie przekreśla to ważności decyzji podjętej przez Sejm, choć jednocześnie nie wyklucza konsekwencji.

- Zwróciłem się do pana marszałka Sejmu, żeby zbadał sprawę - powiedział prezydent. Chce, by marszałek zapoznał się m.in. z monitoringiem sali sejmowej i przedstawił stanowisko, "czy rzeczywiście ta uchwała została na 100 procent podjęta w sposób ważny".

Sejm w czwartek (14 kwietnia) wybrał Zbigniewa Jędrzejewskiego do Trybunału Konstytucyjnego. Podczas tego głosowania Małgorzata Zwiercan z klubu Kukiz'15 głosowała za Morawieckiego. Oboje są już poza klubem. PO zawiadomiła prokuraturę o przestępstwie. (pap)

 

Na zdjęciu: Posłanka Kukiz'15 Małgorzata Zwiercan i marszałek senior, poseł Kukiz'15 Kornel Morawiecki 

Fot. PAP/Jacek Turczyk

Komentarze

patriota prawdziwy
Już wymiotować się chce z powodu cynizmu, obłudy i pazerności wszelkich polityków.A szczególnie tych, którzy odgrywają sceny autorytetów. Już jak na dłoni widać, że rewolucja solidarnościowa, był robiona przez stary układ rządzący komunistów w zmowie z ludźmi solidarności. Okrągły stół to było tylko ustalenie łupów.Pan Kornel tak walczył w podziemiu, że Polska została gospodarczo totalnie zdemonotowana. Interesujące jest skąd miał pieniadze walczący Kornel na wyksztłcenie i ulokowanie w Zachodnich bankach syna Mateusza. Mateusz Morawiecki dodajmy to człowieka o rodowodzie AWS, który jest w największym stopniu odpowiedzialnym za tę tragedie upadku gospodarczego Polski. Dziwnie się składa, że marszałek Kornel nie położyl sie Rejtanem aby bronić poslkie likwidowane banki, i równolegle udaje mu sie posadawiać syna w bankach Zachodnich, w rożnych rolach. Jakoś to wszystko nie licuje z rolą jaką odgrywał przed Polska i światem Kornel Morawiecki. A już napewnoe nie współogra jego psoatwa, z maską niema świętego broniącego Polski. A jak widac, to chodzi wybitnie o pewną sukcesje dla syna. A w żadnym wypadku o Polskę!!!!!!!!!!!
2016-04-15 19:07:07
TKM
Sami swoi - jedna banda.
2016-04-15 13:15:43
PO-dliczenie,
A ciekawe od kiedy zaczna glosowac i nogami... gdyz 4-ry konczyny to i 4-ry glosy !!
2016-04-15 01:05:54

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
33
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie