poniedziałek, 16 września 2019.
Strona główna > Kraj > Prezydent chce wyjaśnień

Prezydent chce wyjaśnień

Prezydent chce wyjaśnień
Data publikacji: 2016-04-14 21:42
Ostatnia aktualizacja: 2016-04-15 19:10
Wywietleń: 674 128181

Prezydent Andrzej Duda zwrócił się do marszałka Sejmu o wyjaśnienia w sprawie czwartkowego głosowania nad wyborem Zbigniewa Jędrzejewskiego na sędziego TK, podczas którego jedna z posłanek Kukiz'15 głosowała za klubowego kolegę Kornela Morawieckiego.

O swojej decyzji prezydent poinformował w czwartkowym wieczornym wywiadzie dla TVP Info.

- Z całą pewnością jest to sytuacja, która nie powinna mieć miejsca - powiedział Duda odnosząc się do przypadku "głosowania na dwie ręce".

Zaznaczył, że - zgodnie z opiniami konstytucjonalistów i prawników - nie przekreśla to ważności decyzji podjętej przez Sejm, choć jednocześnie nie wyklucza konsekwencji.

- Zwróciłem się do pana marszałka Sejmu, żeby zbadał sprawę - powiedział prezydent. Chce, by marszałek zapoznał się m.in. z monitoringiem sali sejmowej i przedstawił stanowisko, "czy rzeczywiście ta uchwała została na 100 procent podjęta w sposób ważny".

Sejm w czwartek (14 kwietnia) wybrał Zbigniewa Jędrzejewskiego do Trybunału Konstytucyjnego. Podczas tego głosowania Małgorzata Zwiercan z klubu Kukiz'15 głosowała za Morawieckiego. Oboje są już poza klubem. PO zawiadomiła prokuraturę o przestępstwie. (pap)

 

Na zdjęciu: Posłanka Kukiz'15 Małgorzata Zwiercan i marszałek senior, poseł Kukiz'15 Kornel Morawiecki 

Fot. PAP/Jacek Turczyk

Komentarze

patriota prawdziwy
Już wymiotować się chce z powodu cynizmu, obłudy i pazerności wszelkich polityków.A szczególnie tych, którzy odgrywają sceny autorytetów. Już jak na dłoni widać, że rewolucja solidarnościowa, był robiona przez stary układ rządzący komunistów w zmowie z ludźmi solidarności. Okrągły stół to było tylko ustalenie łupów.Pan Kornel tak walczył w podziemiu, że Polska została gospodarczo totalnie zdemonotowana. Interesujące jest skąd miał pieniadze walczący Kornel na wyksztłcenie i ulokowanie w Zachodnich bankach syna Mateusza. Mateusz Morawiecki dodajmy to człowieka o rodowodzie AWS, który jest w największym stopniu odpowiedzialnym za tę tragedie upadku gospodarczego Polski. Dziwnie się składa, że marszałek Kornel nie położyl sie Rejtanem aby bronić poslkie likwidowane banki, i równolegle udaje mu sie posadawiać syna w bankach Zachodnich, w rożnych rolach. Jakoś to wszystko nie licuje z rolą jaką odgrywał przed Polska i światem Kornel Morawiecki. A już napewnoe nie współogra jego psoatwa, z maską niema świętego broniącego Polski. A jak widac, to chodzi wybitnie o pewną sukcesje dla syna. A w żadnym wypadku o Polskę!!!!!!!!!!!
2016-04-15 19:07:07
TKM
Sami swoi - jedna banda.
2016-04-15 13:15:43
PO-dliczenie,
A ciekawe od kiedy zaczna glosowac i nogami... gdyz 4-ry konczyny to i 4-ry glosy !!
2016-04-15 01:05:54

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Przeszedł II Szczeciński Marsz Równości

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie