sobota, 21 lipca 2018.
Strona główna > Kraj > Premier Szydło na czacie z internautami

Premier Szydło na czacie z internautami

Premier Szydło na czacie z internautami
Data publikacji: 2017-03-21 13:38
Ostatnia aktualizacja: 2017-03-23 19:26
Wywietleń: 331 225618

Premier Beata Szydło wzięła we wtorek (21 marca) udział rozmowie z internautami. Podczas czatu współorganizowanego przez Polsat News oraz Facebook była pytana o tematy polityczne, a także o serial satyryczny "Ucho prezesa", czy broszki, które często przypina do garsonek. 

Beata Szydło została również zapytana, kiedy w Polsce zostanie wprowadzone euro. Odparła, że "nie ma takich planów".

– Dla Polski korzystne jest pozostanie przy swojej walucie, przy złotówce – przekonywała.

Szefowa rządu pytana była także o Brexit i o to, "co z emigrantami w UK po Brexicie". Odpowiedziała, że jednym z warunków jej rządu jest zachowanie dla polskich obywateli mieszkających i pracujących w Wielkiej Brytanii praw nabytych.

– Negocjacje z Wielką Brytanią będzie prowadził w imieniu Unii Europejskiej szef Rady Europejskiej, a warunki negocjacji określą wszystkie państwa członkowskie – zaznaczyła premier. Na pytanie o plany wobec kandydata rządu na szefa RE Jacka Saryusz-Wolskiego, szefowa rządu odparła, że to były europoseł PO musi przede wszystkim sam podjąć decyzję co do swojej przyszłości: "Liczę na ścisłą współpracę z panem Jackiem Saryusz-Wolskim".

Internauci interesowali się również tym, czy rząd ma jakieś plany zmniejszenia długu publicznego. Premier odpowiedziała, że jej gabinet cały czas pracuje nad tym, żeby stabilizować finanse publiczne.

– Nasz dług publiczny jest pod kontrolą i na tle innych krajów europejskich wypadamy całkiem nieźle. Ostatnie dane gospodarcze pokazują, że Polska ma bardzo dobrą strategię gospodarczą – oceniła. Szydło pytana o marnowanie w sklepach "ton pełnowartościowej żywności", z której mogliby skorzystać ubodzy, napisała, że na wtorkowym posiedzeniu rządu poprosi ministrów, żeby spróbowali znaleźć rozwiązanie w tej sprawie.

Na jakim etapie są prace nad obniżeniem składki ZUS dla prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą? – pytali internauci. Szefowa rządu poinformowała, że na początku kwietnia spotka się i porozmawia na ten temat z prezes ZUS Gertrudą Uścińską i minister rodziny Elżbietą Rafalską. Beatę Szydło zapytano też, dlaczego PiS nie przegłosowało ustawy antyaborcyjnej. Premier zaznaczyła, że "nie ma projektu rządowego, ani rząd nie pracuje nad ustawą antyaborcyjną". Poinformowała, że gabinet Prawa i Sprawiedliwości nie poparł projektu, który był mocno kontrowersyjny.

Internauci byli także ciekawi, czy premier ogląda "Ucho prezesa".

– Czasami oglądam – odpowiedziała szefowa rządu.

Uczestników czatu interesowały również broszki, które premier przypina do garsonek: "Otrzymuję bardzo dużo broszek w tej chwili, co jest bardzo miłe :) Ale chętnie przekazuję je też na akcje charytatywne. Cieszę się, że broszki mogą w ten sposób pomóc wielu ludziom". 

(pap)

Fot. PAP/Radek Pietruszka

Komentarze

J
Tadek Rydzyk pyta się kto to był Jezus ?
2017-03-23 18:15:52
xyz
Bo ludzie dali się oszukać po raz kolejny. Miało być lepiej, a jest coraz gorzej (po za "łapówką-500+). Armia rozwalona, sądy niedługo też, zadłużenie zastraszająco wzrasta, biurokracja i podatki zamiast maleć idą w górę, lokowanie kompletnych głąbów na kluczowych stanowiskach w państwie itd. Robią z Polski prywatny folwark dla rodzin i kolesi prominentnych działaczy PiS. A nad wszystkim czuwa Lucyfer z Torunia (który robi wszystko dokładnie na odwrót do tego co nauczał Jezus).
2017-03-23 07:58:33
Jarun
Prezes zrobił z prezydenta pośmiewisko. Jak to jest, że przywódcy innych krajów nie chcą rozmawiać z prezydentem czy premierem (no bo i po co !?) tylko jadą do prezesa i uzgadniają. Oczywiście wymieniają grzecznościowe uściski dłoni z "broszką" czy "narciarzem" i nic poza tym. Pani premier dotychczas nie powiedziała ani jednego znaczącego zdania- co wskazuje na brak samodzielności w myśleniu. A pan prezydent wygłasza jak chłopczyk w krótkich spodenkach na szkolnym apelu płomienne przemówienia nacechowane patriotyzmem. Potem grzecznie się ukłoni i ma wolne.
2017-03-22 10:32:05
Do Ponizszego Jaruna... oraz xyz...
Ja za czasow przez Was az tak pochwalanych, byl az taki "Raj"... to dlaczego dostaliscie az tak "Duzego Kopniaka" w dniu 25.10.2015 roku ! Prosze o Szczera i nie klamliwa odp......!!
2017-03-21 23:08:12
Jarun
Widać po panu prezesie, że pozwala na coraz więcej dla pani premier...nawet może samodzielnie odpowiadać internautom. Oczywiście samodzielnie przepisuje z kartki, którą przygotował prezes. No ale czego wymagać o "powiatowej" jak ją nazywa Kaczyński.
2017-03-21 16:53:36
xyz
Szkoda, że nikt nie zapytał o kumoterstwo i kolesiostwo w spółkach skarbu państwa, ministerstwach itd., bo w tym PiS przebił już poprzednie ekipy rządzące i zbliżył się już "o włos" do czasów PZPR. O nowych sztucznych i nie potrzebnych etatach dla "swoich" już nie wspomnę.
2017-03-21 14:33:31

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy