poniedziałek, 30 marca 2020.
Strona główna > Kraj > Powiadomią o spóźnieniu pociągu lub utrudnieniach na trasie przejazdu

Powiadomią o spóźnieniu pociągu lub utrudnieniach na trasie przejazdu

Powiadomią o spóźnieniu pociągu lub utrudnieniach na trasie przejazdu
Data publikacji: 2020-02-16 19:34
Ostatnia aktualizacja: 2020-02-18 10:58
Wywietleń: 571 442332

Zaczęły się testy nowej usługi w BILKOM – internetowym serwisie sprzedaży biletów kolejowych. Dzięki niej pasażerowie kupujący bilet przez Internet otrzymają powiadomienie, gdy ich pociąg będzie opóźniony ponad 5 minut lub wystąpią inne trudności na trasie jego przejazdu.

Choć większość, bo 91,75 proc. (według raportu Urzędu Transportu Kolejowego za IV kwartał 2019 r.) pociągów pasażerskich w Polsce kursuje zgodnie z rozkładem jazdy, to opóźnienia mogą się zdarzać. Często wynikają one z przyczyn niezależnych od kolei, jednak mogą wpłynąć na plany podróżnych. Aby zaoferować pasażerom kolejne narzędzie ułatwiające planowanie podróży, spółka PKP Informatyka, zarządzająca serwisem BILKOM, rozpoczęła testy nowej funkcjonalności – mailowych i SMS-owych powiadomień o bieżących opóźnieniach pociągów. 

Pasażer, który kupi bilet w aplikacji BILKOM, otrzyma na wskazany przy zakupie numer telefonu lub adres poczty elektronicznej informację o opóźnieniu konkretnego pociągu, którym zamierza podróżować. Dzięki takiej usłudze nie musi instalować dodatkowych aplikacji, poprzez które przekazywane są informacje o kursowaniu pociągów. Co ważne, poprzez BILKOM można nabywać także bilety na połączenia z przesiadkami, obsługiwane przez różnych przewoźników.

Stworzony i obsługiwany przez PKP Informatykę serwis BILKOM jest dostępny od 2018 r. w formie strony internetowej oraz aplikacji na urządzenia mobilne. Obecnie można zakupić w nim bilety na podróże pociągami następujących przewoźników: PKP Intercity, PKP Szybkiej Kolei Miejskiej w Trójmieście, POLREGIO, Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, Kolei Wielkopolskich oraz Kolei Małopolskich. BILKOM jest jedynym sklepem internetowym, w którym można kupić także Wspólny Bilet na przejazd realizowany przez te spółki kolejowe. 

(ip)

Fot. PKP

Komentarze

dexter
sorka - ten system , tak super działający opiera się na systemie GPS ale nazywa się GMV. Przepraszam z literówki.
2020-02-17 10:11:26
dexter
system GSM kosztował około 54 mln zł dla komunikacji miejskiej jak działa to cudo elektroniki wszyscy widzimy . ile milionów to będzie kosztowało?? hhhmmm… pewnie dużo więcej , bo to i podwyżki prądu no i ta … lepsza technologia coraz droższa.
2020-02-17 09:49:39

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-2
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Koronawirus w Szczecinie

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie