środa, 20 czerwca 2018.
Strona główna > Kraj > Poseł czy wykładowca?

Poseł czy wykładowca?

Poseł czy wykładowca?
Data publikacji: 2015-08-24 22:23
Ostatnia aktualizacja: 2015-08-29 13:01
Wywietleń: 184 13942

Wyjazdy posła Andrzeja Dudy były związane z wykonywaniem mandatu posła - oświadczyła wczoraj Kancelaria Prezydenta. Prezydent od początku działalności publicznej kładł nacisk na spotkania z rodakami i rzetelne wykonywanie obowiązków - czytamy w komunikacie kancelarii.

"Newsweek" napisał, że Duda jeszcze jako poseł podróżował na koszt Sejmu do Poznania i - według tygodnika - chociaż oficjalnie wykonywał tam obowiązki poselskie, to w rzeczywistości prowadził wykłady na prywatnej uczelni.

Kancelaria Prezydenta oświadczyła, że "prezydent RP Andrzej Duda od samego początku swojej działalności publicznej kładł nacisk przede wszystkim na spotkania z rodakami i rzetelne wykonywanie powierzonych mu obowiązków".

- Wyjazdy posła Andrzeja Dudy były związane z wykonywaniem mandatu posła - głosi komunikat prezydenckiej kancelarii.

Warszawska prokuratura z urzędu wszczęła wczoraj postępowanie sprawdzające ws. tzw. "kilometrówek" Andrzeja Dudy z lat 2012-2014, czyli czasu gdy obecny prezydent był posłem. Postępowanie sprawdzające w terminie do 30 dni kończy się decyzją o wszczęciu śledztwa lub jego odmowie.

Tygodnik "Newsweek" napisał, że Duda przez kilka lat łączył mandat poselski ze stanowiskiem wykładowcy na poznańskiej Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji. Jak napisano w publikacji, praca na uczelni wymagała wizyt w Wielkopolsce; przyszły prezydent latał tam i nocował, a za jego przeloty oraz hotele płacił Sejm. Na ten cel w latach 2012-2014, wydał w sumie 11 tys. zł - podał tygodnik.

"Newsweek" zaznaczył, że prezydent był posłem z Krakowa i nie miał w zachodniej Polsce biura, dlatego - według tygodnika - jest mało prawdopodobne, żeby przyjmował tam interesantów lub osobiście interweniował w ich sprawach. Według "Newsweeka", na fakturach za noclegi Duda za każdym razem deklarował, że wizyty w Poznaniu miały związek z wykonywaniem mandatu posła — bez tej adnotacji nie mógłby dostać refundacji kosztów hotelu.

(pap)

Fot. Robert STACHNIK

Komentarze

berg
A prawda jest taka: http://fakty.interia.pl/felietony/ziemkiewicz/news-lis-czyli-anatomia-smrodu,nId,1876010 Dlaczego nie piszecie nic o bardzo ważnej wizycie w Niemczech prezydenta RP? Jesteście portalem informacyjnym czy PO-wskim?
2015-08-29 10:43:36
2-strony medalu...,
A patrz rowniez, co na ten temat pisze www.niezalezna.pl ! Gdzie INNI z Rzadu... oraz i niektorzy PO-slowie "Latali" co tydzien do Trojmiasta...by rowniez moc wyjsc z pieskiem na spacer ! !
2015-08-27 09:39:03
moja opinia
Trwa zmasowana i koordynowana akcja opluwania , oczerniania i zniesławiania nowego prezydenta ! Prym w niej wiodą niemieckie media : Newsweek , Fakt , Polsat oraz TVN 24 , TVP i Gazeta Wyborcza !! Czyżby Kurier chciał się do niej przyłączyć ?
2015-08-25 14:55:29

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy