czwartek, 02 kwietnia 2020.
Strona główna > Kraj > Policjanci pożegnali psy, które zginęły w awarii ciepłowniczej

Policjanci pożegnali psy, które zginęły w awarii ciepłowniczej

Policjanci pożegnali psy, które zginęły w awarii ciepłowniczej
Data publikacji: 2020-02-22 18:14
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-03 14:09
Wywietleń: 666 444123

Na warszawskiej Pradze-Północ doszło w piątek do awarii miejskiej sieci ciepłowniczej. W jej wyniku zginęło sześć policyjnych psów. W sobotę na stronie internetowej stołecznej policji ukazało się pożegnanie niebieskich braci.

- To dla nas ogromna tragedia! Przewodnikom psów policyjnych udzielono wsparcia, w tym opiekę psychologów - napisał na facebookowym profilu policji, insp. Mariusz Ciarka, rzecznik Komendy Głównej Policji. - Pieski były dla przewodników, ale i Policji „oczkiem w głowie”, miały bardzo dobre warunki i były niesamowicie zadbane.

Rzecznik prostuje też medialne doniesienia. - Nie były w żadnej piwnicy!‼️ Duże, specjalne, ocieplane, o standardach światowych kojce dla psów ustawione były standardowo na powietrzu. Cały czas opiekowali się nimi przewodnicy. Awarii miejskiej linii ciepłowniczej położonej w pobliżu obiektu policyjnego nie da się przewidzieć - to zdarzenie losowe.

Jak podaje przedstawiciel KGP: - Cała tragedia trwała krótko i nie było szans na udzielenie pomocy. Każdy, kto nawet próbowałaby szybko udzielić pomocy, mógłby sam zginąć. Ciśnienie, para wodna i wrząca woda nie dały szans, to były sekundy. Będziemy wszystko dokładnie wyjaśniać, ale na chwilę obecną nie widzimy żadnych uchybień z naszej strony. Jest to przykra sytuacja dla nas, a zwłaszcza dla przewodników piesków.

Na czarno-białej w sobotę stronie internetowej stołecznej policji napisano - Odeszli nasi niebiescy bracia. Żegnajcie.

"W piątek wieczorem odeszli nasi Towarzysze Służby. MAGNET, JOGIN, EDAMIS, LASSO, JERK i LONG. Brakuje słów, by opisać rozmiar tej tragedii. Żegnajcie nasi niebiescy bracia. Najgłębsze wyrazy współczucia składamy na ręce opiekunów psów: Agnieszki, Aleksandry i Krzysztofa", napisali policjanci.

(ip)

Fot. policja

Policjanci pożegnali psy, które zginęły w awarii ciepłowniczej Policjanci pożegnali psy, które zginęły w awarii ciepłowniczej Policjanci pożegnali psy, które zginęły w awarii ciepłowniczej Policjanci pożegnali psy, które zginęły w awarii ciepłowniczej Policjanci pożegnali psy, które zginęły w awarii ciepłowniczej Policjanci pożegnali psy, które zginęły w awarii ciepłowniczej Policjanci pożegnali psy, które zginęły w awarii ciepłowniczej

Komentarze

Mała Czarna
Żadnej tragedii którą się przeżyło, nie da się zapomnieć. ZOSTANIE BÓL I ROZPACZ. ŻEGNAJCIE PIESKI .TAM,GDZIE TERAZ JESTEŚCIE, TEŻ BĘDZIECIE POTRZEBNI 😥😥😥😥😥🐕🐕🐕🐕🐕🐕❤❤❤❤❤❤
2020-03-03 14:08:09
Oto pogrzeb policyjnego psa bohatera
Jego opiekun zalewał się łzami, inni policjanci też nie ukrywali wzruszenia. W wielkiej, wyściełanej trumnie przykrytej flagą USA, policjanci z Oklahoma City pochowali trzyletniego owczarka, zabitego na służbie przez złodzieja samochodów. Złodziej też zginął – zastrzelił go opiekun psa.Z pełnymi honorami odbył się w Oklahoma City pogrzeb funkcjonariusza policji, trzyletniego owczarka o imieniu Kye. Pies został zamordowany podczas pościgu przez złodzieja samochodów. W odwecie za zabicie psa, jego opiekun, zastrzelił bandytę.
2020-02-22 22:39:08
hipokryci
"Awarii miejskiej linii ciepłowniczej położonej w pobliżu obiektu policyjnego nie da się przewidzieć - to zdarzenie losowe" Gdyby nie chodziło o "obiekt policyjny", a o "obiekt cywilny" to na 10000000% jakiś prokuratorek dopatrzyłby się przestępstwa i ktoś trafiłby na dłuuuugie miesiące a nawet lata do aresztu.
2020-02-22 20:06:33
dexter
szacunek dla tych FUNKCJONARIUSZY na czterech łapach.
2020-02-22 19:44:05

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie