piątek, 03 kwietnia 2020.
Strona główna > Kraj > Policja zatrzymała matkę znalezionego chłopczyka

Policja zatrzymała matkę znalezionego chłopczyka

Policja zatrzymała matkę znalezionego chłopczyka
Data publikacji: 2018-04-02 17:18
Ostatnia aktualizacja: 2018-04-02 18:50
Wywietleń: 1430 321184

Policjanci z Katowic ustalili tożsamość trzyletniego chłopca, odnalezionego w sobotę bez opieki na klatce schodowej bloku w dzielnicy Zawodzie, a także odszukali i zatrzymali matkę dziecka. Po południu trwały policyjne czynności w tej sprawie.

Informację o odnalezieniu matki chłopca potwierdziła rzeczniczka śląskiej policji podinspektor Aleksandra Nowara. Wcześniej policjanci weryfikowali liczne sygnały, otrzymane od mieszkańców miasta po niedzielnej publikacji w internecie zdjęcia dziecka. Właśnie jedna z przekazanych funkcjonariuszom informacji przyczyniła się do ustalenia tożsamości chłopca, a następnie zatrzymania jego matki.

Jak poinformował nadkom. Paweł Warchoł z katowickiej policji, matka chłopca ma 27 lat i pochodzi z woj. świętokrzyskiego. Nie ma stałego miejsca zamieszkania, w Katowicach przebywała czasowo. Została zatrzymana. Prawdopodobnie usłyszy zarzut z art. 160 kodeksu karnego, dotyczący narażenia dziecka na niebezpieczeństwo, w sytuacji zobowiązania do sprawowania nad nim opieki. Grozi za to nawet 5 lat więzienia.

Policja nie informuje o szczegółach sprawy. W poniedziałek po południu zatrzymana kobieta była przesłuchiwana. Na razie nie wiadomo, czy porzuciła synka i dlaczego go nie szukała. Na obecnym etapie postępowania policja nie ujawnia treści jej wyjaśnień. Po przesłuchaniu 27-latkę umieszczono w policyjnym areszcie. Dalsze czynności z jej udziałem zaplanowano na wtorek. Prawdopodobnie wówczas kobieta usłyszy prokuratorskie zarzuty.

* * *

Dziecko zauważyła w sobotni wieczór mieszkanka bloku przy ul. Łącznej w Katowicach-Zawodziu. Chłopiec miał na sobie niebieską puchową kurtkę, granatowe spodnie dresowe z wizerunkiem myszki Miki, brązowo-czarne zimowe buty zapinane na rzepy, a na głowie czapkę w czarno-szare paski. Był bardzo pobudzony, nie mówił, kontakt z nim był utrudniony. Trafił do placówki opiekuńczej, jego stan jest dobry. W poniedziałek napłynęło wiele informacji, które były szczegółowo sprawdzane. Efektem jest zatrzymanie matki chłopca.

(pap)

Fot. śląska policja

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie