Wtorek, 05 grudnia 2023 r. 
-1 szczecin
REKLAMA

Policja wyjaśnia szczegóły niedzielnego wypadku busa. Zginęły 3 osoby, w tym dziecko

Data publikacji: 19 listopada 2023 r. 18:43
Ostatnia aktualizacja: 19 listopada 2023 r. 18:43
Policja wyjaśnia szczegóły niedzielnego wypadku busa. Zginęły 3 osoby, w tym dziecko
Fot. Sylwia Dudek  

Policja wyjaśnia szczegóły wypadku ukraińskiego busa w Wereszynie (Lubelskie), w którym zginęły trzy osoby, w tym 6-letnia dziewczynka. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było zaśnięcie kierowcy. Wśród pozostałych poszkodowanych jest m.in. 3-letnie dziecko w ciężkim stanie.

Do zdarzenia doszło w niedzielę przed godz. 5 rano na drodze wojewódzkiej nr 844 w miejscowości Wereszyn w gminie Mircze (pow. hrubieszowski). Busem w kierunku przejścia granicznego w Dołhobyczowie podróżowało 10 obywateli Ukrainy.

„Kierujący pojazdem obywatel Ukrainy na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i następnie uderzył w drzewo. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było zaśnięcie kierowcy” – opisała asp. szt. Edyta Krystkowiak z Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie. Dodała, że mężczyzna był trzeźwy.

Dwie kobiety i 6-letnia dziewczynka poniosły śmierć na miejscu. „Pozostałe siedem osób trafiło do szpitali. Wśród nich jest 3-letnie dziecko w dość ciężkim stanie, które zostało przetransportowane do Lublina. Również jedna z kobiet jest w ciężkim stanie” – dodała policjantka.(PAP)

Logo PAP Copyright

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA