niedziela, 31 maja 2020.
Strona główna > Kraj > Pogromcy bazgrołów

Pogromcy bazgrołów

Pogromcy bazgrołów
Data publikacji: 2018-02-13 23:49
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 10:01
Wywietleń: 1416 313939

O oczyszczenie Polski ze szpecących napisów na murach na 100-lecie odzyskania niepodległości apelują krakowscy "Pogromcy bazgrołów". W akcji pomagać ma im znane już w Krakowie hasło „Kochasz swój kraj, to po nim nie bazgraj”.

– Chcielibyśmy szeroko wylansować to hasło „Kochasz swój kraj, to po nim nie bazgraj”. Mamy w tym roku urodziny ojczyzny, 100-lecie odzyskania niepodległości – moglibyśmy się „umyć” na tę imprezę. Zlikwidujmy te nienawistne napisy, odrzućmy tego raka, który toczy miasta polskie, bądźmy bezwzględni dla tych, którzy uprawiają mowę nienawiści – powiedział przewodniczący Zespołu Zadaniowego ds. Ograniczenia Bazgrołów w Krakowie Waldemar Domański podczas spotkania w krakowskim magistracie. Jak poinformował, plany "Pogromców Bazgrołów" na 2018 rok dotyczą organizacji w Krakowie kilku dużych pikników z występami artystów w miejscach, które są zainfekowane bazgrołami.

– Będziemy w ramach tej akcji starali się likwidować nienawistne napisy i zwalczać mowę nienawiści – zapowiedział Waldemar Domański. Dodał, że jest to także kwestia oszczędzania pieniędzy, ponieważ likwidowanie takich napisów jest kosztowne.

– Kraków wydaje około 3 mln zł na naprawę swoich budynków. Podobnie koszty ponoszą inni właściciele budynków. Tak samo jest zapewne w innych miastach, a to daje kwotę setek milionów złotych w skali całego kraju. To są poważne kwoty, zwłaszcza że szukamy pieniędzy na służbę zdrowia i inne wydatki – powiedział Domański. Jego zdaniem, walka z wulgarnymi, nienawistnymi hasłami na murach powinna zostać wsparta przez państwo. Domański przypomniał, że "Pogromcy bazgrołów" zwrócili się do prezydenta RP z propozycjami korekty w polskim prawie karnym. Chodziło m.in. o uznanie pisania po ścianach za przestępstwo, zwiększenie kar finansowych i możliwość odpisania kosztów remontu pobazgranej kamienicy od podatku.

(pap) 

Fot. Robert Stachnik (arch.)

Komentarze

estetyka
Do kibolstwa i innego typu sebasitanowego towarzystwa to nie dociera, widac to na murach i wszedzie w postaci wlepek na wiatach, w komunikacji miejskiej ,na slupach, plus przed meczami wszedzie nielegalne plakaty jak te pozyczki
2018-02-14 09:18:30
b
Czasem "mowa nienawiści" wydaje się być takową wyłącznie chorym z poprawności politycznej, a naprawdę jest to właśnie obrona ojczyzny.
2018-02-14 06:43:40

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie