niedziela, 24 czerwca 2018.
Strona główna > Kraj > PiS znajdzie na ciebie haka

PiS znajdzie na ciebie haka

PiS znajdzie na ciebie haka
Data publikacji: 0001-01-01 00:00
Ostatnia aktualizacja: 2015-07-13 14:23
Wywietleń: 539 3739


WARSZAWA. - Prawo i Sprawiedliwość chce zafundować Polakom "system opresyjny"; świadczą o tym propozycje przedstawione na konwencji programowej Zjednoczonej Prawicy, m.in. prawo do nieograniczonej prowokacji - oceniła w czwartek rzeczniczka sztabu wyborczego PO Joanna Mucha.

Na konferencji prasowej w Sejmie Mucha powołała się na doniesienia mediów, według których w trakcie trzydniowej konwencji programowego Zjednoczonej Prawicy, na spotkaniu dotyczącym kwestii sądownictwa, politycy Zjednoczonej Prawicy wypowiadali kontrowersyjne poglądy na temat zmian.

Według niej doradca szefa Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry, Jacek Czabański, miał powiedzieć na tym spotkaniu: "Ustawowo ustalimy prawo do prowokacji, w naszym interesie jest to, żeby policja i służby mogły przedstawiać propozycje korupcyjne, chodzi o to, żeby wyeliminować sprowokowanych z życia publicznego". Mucha przytoczyła też cytat z Ziobry, który miał powiedzieć: "Musimy znaleźć sposób, aby z niektórymi z nich (sędziami) porozmawiać inaczej, za ich chamstwo i butę".

B. szef ABW, za rządów PiS, Bogdan Święczkowski miał powiedzieć: "Trzeba wprowadzić okresowe badania wariografem i badania próbek moczu dla sędziów i prokuratorów".

- Kurtyna opadła; pod maską, którą próbuje tworzyć jakaś firma pijarowska, odnaleźliśmy prawdziwy PiS i prawdziwe hasła, które prowadzą, motywują ludzi PiS do tego, aby zdobywać władzę - skomentowała te doniesienia Mucha.

- Drodzy Polacy, PiS mówi wam +znajdziemy na was haka+, PiS mówi wam +jeśli myślisz, że jesteś uczciwy, to my będziemy myśleli, to co będziemy chcieli i jeśli nie będziesz podzielał naszej wizji państwa, to paragraf na ciebie się znajdzie, nawet jeśli uważasz się za uczciwego obywatela Polski, to haka na każdego można znaleźć - podkreśliła rzeczniczka sztabu wyborczego PO.

Jak oceniła, w państwie, które dopuszcza prowokacje na masową skalę, nikt nie może czuć się spokojnie i bezpiecznie. - (PiS) nie chodzi o to, żeby wyeliminować z życia publicznego osoby nieuczciwe, chodzi o to, żeby wyeliminować osoby, które są przeciwnikami politycznymi, chodzi o to, żeby z życia publicznego wyeliminować osoby nie podzielające wizji państwa, którą przedstawia PiS - dodała.

- Każdy z was może zostać przypadkową osobą opresyjnego systemu, który chce zafundować nam Prawo i Sprawiedliwość - przekonywała Mucha.

Poseł PiS Jarosław Zieliński powiedział w czwartek PAP, że na konwencji Zjednoczonej Prawicy prowadził jeden z paneli, poświęcony wymiarowi sprawiedliwości. - Wszystkie treści wygłoszone podczas tego panelu, to jest program PiS w zakresie sądownictwa, natomiast w panelach specjalistycznych pojawiali się mówcy, którzy przedstawiali pomysły niejednokrotnie nie zatwierdzone, albo nie stanowiące części programu PiS - zaznaczył poseł. Jak dodał, "to były często indywidualne oceny i propozycje tych, którzy zabierali głos".

System opresyjny został zbudowany przez koalicję PO-PSL; a przypisywanie PiS zamiarów represyjnych jest bez sensu, bo polityka straszenia Prawem i Sprawiedliwością już się zdewaluowała i skompromitowała - podsumował Zieliński. (pap)

Na zdjęciu: Rzecznik sztabu wyborczego PO - Joanna Mucha, podczas konferencji prasowej pt."PiS znajdzie na ciebie haka" PAP/Marcin Obara

Komentarze

Hackman
haki haki hacki
2015-07-10 12:24:19
pisman
ok
2015-07-09 20:22:22

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy