środa, 18 lipca 2018.
Strona główna > Kraj > Pierwsze wnioski w prokuraturze

Pierwsze wnioski w prokuraturze

Pierwsze wnioski w prokuraturze
Data publikacji: 2016-05-12 21:27
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-15 19:02
Wywietleń: 1031 133303

Pierwsze wnioski do prokuratury zapowiedziane w raporcie Rady Ministrów oceniającym rządy PO-PSL trafiły już do prokuratury. Wkrótce pojawią się kolejne - zapowiedział rzecznik rządu Rafał Bochenek. Zapewnił, że powstał obszerny dokument podsumowujący działania poprzedniej ekipy.

W środę w Sejmie premier Beata Szydło oraz poszczególni ministrowie przedstawili wyniki raportu oceniającego rządy PO-PSL.

- Ministerstwa cały czas analizują materiały, które zostały zgromadzone. Badamy dokładnie i sprawdzamy wszystkie dokumenty, które są w resortach, tak aby wnioski, które będą kierowane do prokuratury, były jak najlepiej przygotowane i skutkowały podjęciem określonych działań przez tę instytucję - powiedział rzecznik rządu. - Pierwsze wnioski już wpłynęły. Skierowane zostały przez ministra Kamińskiego (ministra koordynatora specsłużb), również Kancelaria Prezesa Rady Ministrów skierowała pierwszy wniosek do prokuratury (...) Pierwsze wnioski z poszczególnych resortów spływają. To jest decyzja ministrów, którzy ponoszą pełną odpowiedzialność za ich przygotowanie, na bieżąco będą je sporządzali i kierowali do prokuratury.

Rzecznik rządu dodał, że audyt będzie poszerzany, ponieważ - jak wyjaśnił - w trakcie prac resortów pojawiają się kolejne informacje.

Bochenek był pytany, czy przedstawiony w formie ustnej przez ministrów raport przyjmie postać pisemną. O przedstawienie pisemnego audytu apelują politycy opozycji m.in. PO, PSL i Nowoczesna.

- Mamy bardzo obszerny dokument, który został przygotowany. Jest na biurku u pani premier. Nie wszystkie informacje, które się w nim znajdują powinny podlegać ujawnieniu, bo są to informacje niejawne - powiedział. - Ministrowie będą te dokumenty analizowali i w takim zakresie w jakim będą mogli je przekażą. To nie jest tak, że kompleksowo cały dokument możemy państwu przesłać.

Bochenek był też pytany, kiedy taki dokument mógłby być upubliczniony.

- To zależy od poszczególnych ministrów - odpowiedział.

(pap)

Na zdj.: Wyniki głosowania nad wnioskiem o odrzucenie przedstawionego przez Radę Ministrów raportu o rządach PO-PSL, podczas posiedzenia Sejmu w nocy z 11 na 12 bm. Sejm nie zgodził się na odrzucenie raportu.PAP/Paweł Supernak

Komentarze

Wawrzek
Dlaczego Trybunał Stanu jest bezczynny - przecież pobierają apanaże
2016-05-15 18:46:57
PO 8 letnim czasie...
A co z tymi materialami ktore zostaly swiadomie i szybko PO-niszczone, tak DO jak i PO dniu 25.10.2015 roku...! Pytanie wiec, czy PO-jdzie i to... z PO-zostalych Archiwow jeszcze PO-skladac, PO-sklejac i odtworzyc ??
2016-05-13 00:57:49

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy