czwartek, 21 czerwca 2018.
Strona główna > Kraj > „Pełnia” absurdu

„Pełnia” absurdu

Data publikacji: 0001-01-01 00:00
Ostatnia aktualizacja: 2015-07-13 14:23
Wywietleń: 517 3608

WARSZAWA. Wymiar sprawiedliwości działa często niezrozumiale lub opieszale i wymaga naprawy - uważa lider NowoczesnejPL Ryszard Petru. W tym kontekście przywołał kłopoty z rejestracją swego stowarzyszenia.

Petru wystąpił we wtorek na briefingu w Warszawie przed siedzibą Ministerstwa Sprawiedliwości. Wybrał to miejsce, bo - jak stwierdził - jego stowarzyszenie zetknęło się absurdem polskiego wymiaru sprawiedliwości.

- 72 dni temu złożyliśmy w warszawskim sądzie wniosek o zarejestrowanie stowarzyszenia NowoczesnaPL i do dziś ten wniosek jest rozpatrywany - poinformował.

Dodał, że aby w tej sytuacji ułatwić działanie stowarzyszeniu postanowił zarejestrować fundację o tej samej nazwie; 6 czerwca otrzymał z warszawskiego sądu, w którym znajduje się wydział Krajowego Rejestru Sądowego, decyzję odmowną. Według niego jednak to pismo zawiera dane odnoszące się do innej fundacji.

- Ta odmowa jest bardzo ciekawa, bo w działalności gospodarczej wypisano nam takie elementy, których na pewno nie zawarliśmy w naszym wniosku, a mianowicie działalność astrologiczną i spirytystyczną - powiedział Petru.

Pokazywał pismo, w którym w wyjaśnieniu powodu podjęcia decyzji o odmowie rejestracji napisano, że status fundacji "Pełnia" jest niezgodny z przepisami polskiego prawa.

- Ewidentnie widać, że jest to kopia innej odmowy, tej fundacji Pełnia, którą pozdrawiamy, choć jej nie znamy. Wygląda na to, że sędzia podpisał się pod czymś, czego nie czytał - stwierdził Petru.

Według niego, takie działanie warszawskiego sądu to tylko przykład "absurdów polskiego prawa, jak jest niesprawiedliwe".

- To co trwa półtora roku w Polsce - róbmy w dwa tygodnie - podsumował Petru, podkreślając konieczność przyśpieszenia prac sądów tak, by proste czynności prawne nie trwały długo. (pap)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy