wtorek, 21 sierpnia 2018.
Strona główna > Kraj > Para książęca to najlepsi ambasadorzy

Para książęca to najlepsi ambasadorzy [FILM]

Para książęca to najlepsi ambasadorzy
Data publikacji: 2017-07-15 12:49
Ostatnia aktualizacja: 2017-09-04 15:12
Wywietleń: 806 275092

Mamy nadzieję, że para książęca Cambridge przybywając do Polski nada nowego impulsu polsko-brytyjskim relacjom. Są one bardzo dobre, ale chcemy, by były świetne - mówi PAP ambasador Wielkiej Brytanii Jonathan Knott. Według niego Kate i William to obecnie najlepsi ambasadorzy Wielkiej Brytanii.

Ambasador, który przygotował program wizyty pary książęcej Cambridge w Polsce, w wywiadzie dla PAP mówi o tym, dlaczego William i Kate zdecydowali się odwiedzić nasz kraj.

- Ostatnio pracujemy ze sobą blisko, więc możemy mówić o tym, że relacje te są dobre, ale my chcemy, by te relacje nie tylko były dobre, lecz świetne. Dobre to za mało - powiedział Knott. Wskazał na prowadzone ostatnio konsultacje międzyrządowe i Forum Belwederskie jako formaty współpracy. Przypomniał też, że w Polsce stacjonuje 150 żołnierzy brytyjskich. - Mamy nadzieję, że przybywając tu, para książęca nada nowego impetu tej wizji. Myślę, że to najlepsi ambasadorzy, jakich Wielka Brytania ma - zaznaczył.

Para książęca Cambridge przybędzie do Polski w poniedziałek (17 lipca), następnego dnia odwiedzi Gdańsk. Według ambasadora, to miasto ma prawdopodobnie najwięcej związków z Wielką Brytanią. - Innym powodem, dla którego chciałem pokazać parze książęcej Gdańsk i dla którego miasto to jest według mnie ważne, jest znaczenie niektórych miejsc nie tylko dla polskiej, ale też światowej historii - zaznaczył. Dlatego w czasie wizyty William i Kate zwiedzą Europejskie Centrum Solidarności i będą rozmawiać z członkami Solidarności.

Para książęca wraz z dwójką swoich dzieci zamieszka w Belwederze. - Jesteśmy bardzo wdzięczni polskiemu prezydentowi za to, że zaoferował parze królewskiej swój pałac. Przybędzie tu ona ze swoimi dziećmi, co jest rzadkie. Dzieci nie będą brały udziału w oficjalnej części wizyty, pozostaną w Belwederze. Para królewska, jak wszyscy rodzice, bardzo chce wracać jak najczęściej do swoich dzieci i spędzać z nimi czas - opowiadał Knott.

(pap)

Film: pap

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Samotny strajk
Water Show Szczecin 2018
Pyromagic 2018: Fajerwerki wystrzeliły
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy