piątek, 25 maja 2018.
Strona główna > Kraj > Owsiak: To, że gramy po raz 25., to rekord

Owsiak: To, że gramy po raz 25., to rekord (akt. 1)

Owsiak: To, że gramy po raz 25., to rekord
Data publikacji: 2017-01-15 23:42
Ostatnia aktualizacja: 2017-01-18 11:03
Wywietleń: 1361 201088

- To, że gramy po raz 25., to rekord - ocenił szef WOŚP Jerzy Owsiak podczas wieczornej konferencji prasowej, podsumowującej 25. Finał. W tym roku pieniądze zbierane są na sprzęt medyczny dla dzieci i seniorów.

Jak podał po północy TVN zebrano już 62 mln zł. Pieniądze cały czas spływają, będą liczone do końca lutego. Ostateczne informacje o tym, ile zebrano, mają być przedstawione 8 marca.

- Będziemy szczęśliwi, jeśli zbierzemy podobną sumę do zeszłorocznej, ale to była ogromna suma. Boję się, że jej nie pobijemy, bo to jest przeogromna suma, ale jesteśmy dobrej myśli - mówił Owsiak. - Rekordy biją sportowcy, my mamy do tego dystans.

Jak ocenił, rekordem jest to, że WOŚP gra po raz 25. Przed godz. 23 na koncie WOŚP było ponad 41,1 mln zł. Owsiak dziękował wszystkim osobom zaangażowanym w organizację 25. Finału. Wyraził żal, że telewizja publiczna nie relacjonowała zbiórki. W tym roku WOŚP współpracowała z TVN, w ubiegłych latach - z TVP. Owsiak ocenił, że tym razem TVP "nie pokazała tego, czym żyła cała Polska".

W tegorocznym Finale WOŚP - "Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom" - uczestniczyło ok. 120 tys. wolontariuszy. Zorganizowano blisko 1700 sztabów, w tym 56 zagranicznych.

W zeszłorocznym Finale fundacja zebrała ponad 72 mln zł. Za część środków kupiono już sprzęt medyczny, m.in. dla oddziałów onkologicznych, pediatrycznych, a także geriatrycznych i ZOL-i. 

Fundację można wspierać nie tylko przez datki do puszek wolontariuszy, ale również za pośrednictwem internetu, SMS-ów, czy uczestnicząc w charytatywnych aukcjach. Wszystkie sposoby wymienione są na stronie: http://www.wosp.org.pl/final/wesprzyj. Część z nich - m.in. charytatywne SMS-y - będą możliwe nie tylko w dniu Finału, wiele aukcji potrwa do lutego.

(pap)

 

Na zdjęciu: Prezes zarządu Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak   

Fot. PAP/Radek Pietruszka

Komentarze

hehehe
No to ulubieniec lewactwa i ostatni autorytet III RP będzie mógł sobie znowu kupić nowego Land Rovera!
2017-01-18 10:38:38
Wielka Orkiestra Sylwestrowej Pomocy Sześciu Króli
@Jakób<- Pytam, dlaczego w szpitalach nie ma sprzętu z nalepkami Gryfa Szczecińskiego - symbolu Miasta Szczecina czy z "logo" Województwa Zachodniopomorskiego ? Wyposażenie szpitali w sprzęt należy do samorządów a nie do prywatnych fundacji. Może powinien być zakaz wyposażania placówek społecznych przez prywatne fundacje. Jeżeli Wielka Orkiestra Sylwestrowej Pomocy Sześciu Króli jest taka hojna, to co stoi na przeszkodzie aby zbudowała szpital i zatrudniała tam prywatnych lekarzy ? Bo przecież nie chodzi o to, aby prywatyzować się na majątku publiczno-samorządowym tylko ażeby samemu coś zbudować i prowadzić tan prywatną praktykę lekarską. Ostatecznie czemu Wielka Orkiestra Sylwestrowej Pomocy Sześciu Króli nie wyposaży przychodnię prywatną MEDICUS ?
2017-01-17 10:44:44
Stary "chwyt"...
Do komentarza Jakob-a ! "Czerwone" serduszko WOSP - DLA PROPAGANDY... mozna naklejac do woli, gdzie sie da... i ile sie da...! A obecny Rzad, powinien znacznie podnies wszystkie obowiazkowe Oplaty na Sluzbe Zdrowia itp... skoro rzekomo jest "az tylu chetnych"... !!
2017-01-16 23:41:59
W imie Prawa i Sprawiedliwosci...
Mowiac krotko: trzeba lustrowac i przeswietlac i to bardzo dokladnie, tak jednych jak i drugich... by Afera - Afere nie PO-ganialy, czyli brac sie krotko - ZA WSZYSTKO i WSZYSTKICH ! Czyli: powodzenia w pracy dla CBA, Sledczych i Prokuratorow...!!
2017-01-16 23:27:33
edi
Wszystkie sprawozdania z WOŚP są jawne i są publikowane w internecie. Rozliczona jest każda złotówka. Gorzej jest natomiast z Caritasem, który jakoś dziwnym trafem nie chce w ogóle upubliczniać swoich sprawozdań. Może być to pokłosie afery w płockim Caritasie, gdzie księża defraudowali pieniądze.
2017-01-16 18:18:38
Do @Finanse Owsiaka są przejrzyste
Kłamiesz. Po prostu. I jesteś bardzo małym człowiekiem. Nie dziw się więc, że Cię nikt nie lubi.
2017-01-16 16:55:01
@Finanse Owsiaka są przejrzyste
"Finanse Owsiaka są przejrzyste i jawne" - jest wręcz odwrotnie, Owsiak ukrywa faktury, nie wykonuje poleceń sądu który nakazał mu je pokazać a przepływy pieniędzy między jego spółkami a WOŚP nie są transparentne! Czy pan Owsiak to nie jest drugi Kijowski ale do potęgi n-tej??
2017-01-16 16:08:01
@Panie Owsiak & Company...
Finanse Owsiaka są przejrzyste i jawne, wszystko wiadomo, więc nie ma się czym tu ekscytować. Ciekawe jest natomiast ile Tobie płacą za takie posty i kto płaci. Nie wierzę, że można być tak podłym człowiekiem zupełnie za darmo.
2017-01-16 15:31:45
Jakób
@ Sylwestrowa Pomoc Sześciu Króli - czy pan/i myśli przed napisaniem komentarza? To dopiero podniosłyby się krzyki w całej Polsce, że Owsiak finansuje prywatną służbę zdrowia. Przecież prywatyzowanie służby zdrowia było tak krytykowane przez dawną opozycję w postaci PiS-u. A może pan/i ma własną praktykę lekarską?. To zmieniałoby postać rzeczy. W każdym razie dziś rano spotkałem sąsiada, który właśnie wyszedł ze szpitala. Powiedział, że w szpitalu bardzo dużo nowoczesnego sprzętu medycznego z serduszkami WOŚP. @@@ Panie Owsiak & Company... "company" to także znaczy "towarzyszyć". Czy panu/pani towarzyszyło sumienie podczas pisania tego komentarza? Radzę stanąć przed lustrem i sprawdzić...
2017-01-16 15:12:31
Panie Owsiak & Company...
A ile tak Pan jak i Panska Rodzina... PO tych 25 razach... na tym wszystkim prywatnie juz zarobila...? Prosze rowniez i to ujawnic...!!
2017-01-16 12:46:33
Sylwestrowa Pomoc Sześciu Króli
Wyposażenie szpitali w sprzęt należy do samorządów a nie do prywatnych fundacji. Zakupiony sprzęt powinien być instalowany w prywatnych placówkach leczniczych, ponieważ Wielka Orkiestra Sylwestrowej Pomocy Sześciu Króli to jest prywatna zbiórka prywatnych pieniędzy. Prywatne placówki są niedoinwestowane i lekarze prywatni muszą prowadzić swoją prywatną działalność leczniczą na sprzęcie zainstalowanym w społecznych instytucjach leczniczych. Ten proceder utrwala się w wyniku instalowania sprzętu ze zbiórek prywatnych w społecznych instytucjach leczniczych.
2017-01-16 12:31:45
wyrozembski
Kurde! Już niech chociaż to nas nie dzieli, bo się niedługo pozabijamy! Składka była na dzieci i seniorów, kto miał i chciał, to dał, kto nie dał to jego sprawa. Wolny kraj i wolny wybór i cześć !
2017-01-16 11:29:50
A jednak wstyd...
Brawo ORKIESTRO Jestem z Wami ale WSTYD mi za : TVP bez serduszka ?jawna propaganda anty-Owsiakowa - przerażające ... Zachowanie się Wojska w Szczecinie / to wstyd nagłe wycofanie się korpusu (tutaj nie ma wątpliwości Kto za tym stoi ?) bardzo smutny przykład .... I to jak się zachowują Przedstawiciele Rządu .... oby tylko nie wesprzeć Wielką Orkiestrę .... RADOŚĆ I SMUTEK .... Zachęcam tych wszystkich na "NIE" do wizyt w szczecińskich szpitalach - na oddziałach noworodkowych .... się chce płakać i pomagać .... ile jest przykładów , że bez "Owsiaka" wiele z naszych szczecińskich dzieci by nie przeżyło ... Dlatego na reakcję TVP oraz naszego Rządu (w tym szczecińskiego korpusu / wojska) .... brak słów na ogrom gniewu .... powinniśmy wszyscy nie płacić abonamentu TVP / ja przynajmniej po wczorajszej kompromitacji telewizji - chciałbym już nie płacić / tylko nie wiem jak ?? Smutno mi .... Do zobaczenia za rok / oby Owsiaka nie zniszczyli
2017-01-16 11:20:08
kibic
punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.dlaczego dzielisz ludzi? dawanie kasy na WOŚP nie jest obowiązkowe.
2017-01-16 10:08:16
prawda
Faktury Kijowskiego już wypłynęły a kiedy wypłyną faktury pana Owsiaka? Kiedy pan Owsiak wykona polecenie sądu i pokaże faktury! PS: co do rekordu to samorządy które są we władaniu PO zrobiły ten rekord a później będą płakać że nie mają pieniędzy!
2017-01-16 08:58:03
Po czym można było wczoraj poznać przyzwoitych ludzi ?
Po tym że mieli czerwone serduszko w klapie
2017-01-16 07:32:39

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”