Niedziela 05 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Orlen produkuje płyn do dezynfekcji rąk

Data publikacji: 2020-03-17 22:33
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-18 12:37
Orlen produkuje płyn do dezynfekcji rąk
 

​Orlen Oil, spółka z Grupy Orlen wyprodukuje więcej płynu do dezynfekcji rąk. W Zakładzie w Jedliczu uruchomiona została druga linia, co pozwoli na wyprodukowanie płynów o pojemności jednolitrowej w cenie 15 zł za sztukę. Do końca tego tygodnia płyn będzie dostępny na wszystkich stacjach Orlen w całej Polsce. Stacje w dalszym ciągu będą również zaopatrywane w płyny o pojemności 5 litrów.

- Dzięki determinacji naszych pracowników uruchomiliśmy w krótkim czasie dwie linie do produkcji płynu dezynfekującego do rąk. Będziemy mogli zaspokoić potrzeby rynku i klientów w walce z epidemią koronawirusa – mówi Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen.

Gdzie można kupić płyn do dezynfekcji rąk?

Pierwsza partia płynu do dezynfekcji rąk w opakowaniach o pojemności 5 litrów została w ubiegłym tygodniu, zgodnie z zapowiedziami, dostarczona do Agencji Rezerw Materiałowych. Płyn pojawił się również na stacjach Orlen. Zwiększenie mocy produkcyjnych Zakładu w Jedliczu oznacza możliwość wywiązania się ze zobowiązań wobec ARM, ale i realizację zamówień składanych przez klientów bezpośrednio do spółki Orlen Oil. W płyn do dezynfekcji rąk do końca tego tygodnia zostaną zaopatrzone wszystkie stacje PKN Orlen. Będzie on sprzedawany w mniejszych, jednolitrowych pojemnikach po 15 złotych za sztukę.

Jaki jest skład płynu do dezynfekcji rąk?

Do produkcji płynu do dezynfekcji rąk wykorzystywany jest etanol (70% składu), woda oraz alkohol izopropylowy, gliceryna i substancje zapachowe.

Zakład Produkcyjny Orlen Oil w Jedliczu na co dzień zajmuje się produkcją płynów do spryskiwaczy, płynów chłodniczych, smarów oraz olejów przemysłowych. W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce dokonano szybkiego przestawienia linii produkcyjnej tak, aby spółka mogła rozpocząć wytwarzanie płynu do dezynfekcji rąk. Produkcja ruszyła 12 marca br. W sobotę uruchomiono drugą linię produkcyjną.

W proces wytwarzania płynu dezynfekującego zaangażowana jest spółka Orlen Laboratorium, której Pracownia Produktów Naftowych w Jedliczu wdrożyła analizy laboratoryjne niezbędne do prawidłowego wytwarzania w Zakładzie Produkcyjnym Orlen Oil.

Płyn do dezynfekcji rąk wyprodukowany w Zakładzie Produkcyjnym Orlen Oil w Jedliczu jest wpisany do Wykazu Produktów Biobójczych prowadzonego przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

(ip)

Fot. Orlen

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ok
2020-03-18 08:02:30
Brawo.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA