poniedziałek, 28 września 2020.
Strona główna > Kraj > Ojciec Dubienieckiego oskarża polityków

Ojciec Dubienieckiego oskarża polityków

Ojciec Dubienieckiego oskarża polityków
Data publikacji: 2015-09-23 21:02
Ostatnia aktualizacja: 2015-09-25 12:06
Wywietleń: 2424 23402

Adwokat Marcin Dubieniecki pozostanie w areszcie do 21 listopada i nie będzie mógł wyjść na wolność za poręczeniem majątkowym w wysokości 600 tys. zł – zadecydował w środę w wydziale odwoławczym Sąd Okręgowy w Krakowie.

Sąd uwzględnił tym samym zażalenie prokuratury na postanowienie sądu rejonowego - o możliwości odzyskania wolności przez Marcina Dubienieckiego po wpłaceniu poręczenia w wysokości 600 tys. zł. Sąd uznał, że zażalenie prokuratury jest zasadne i uchylił zaskarżony punkt postanowienia. Dubieniecki pozostanie w areszcie do 21 listopada, czyli w sumie trzy miesiące. Zażalenie obrońców sąd określił jako niezasadne.

Jak uznał sąd, istnieje wysokie prawdopodobieństwo popełnienia przez podejrzanego zarzucanych mu przestępstw, co dokumentują w śledztwie wyjaśnienia, bilingi, materiały w kancelarii tajnej i inne "ewidentne dowody".

Marcin Dubieniecki (wyraził zgodę na podawanie pełnego nazwiska) został zatrzymany w niedzielę 23 sierpnia razem z czterema innymi osobami. Usłyszał zarzuty: kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, wyłudzenia ponad 13 mln zł z PFRON i prania brudnych pieniędzy. Podczas przesłuchania - jako jedyny z zatrzymanych - skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień.

- Prokuratura nie była, nie jest niezależna i nie wierzcie państwo w to, że mamy niezależną prokuraturę. Byliśmy świadkami, jak prokurator rozmawiał przez telefon po przesłuchaniu syna i jeden z adwokatów usłyszał: +tak, panie ministrze, sprawa przebiega zgodnie z planem+. Więc o czym my mówimy? – mówił obrońca podejrzanego adwokata, jego ojciec Marek Dubieniecki. (pap)

Na zdjęciu: Obrońca podejrzanego adwokata, jego ojciec Marek Dubieniecki.

Fot. PAP/Jacek Bednarczyk

Więcej w czwartkowym „Kurierze Szczecińskim”.

Komentarze

Inny fotograf,
A patrzac dluzej na zdjecie... to zaczynam zastanawiac sie: a jakie ten Pan ma, tak "korzenie"... jak i pochodzenie...??
2015-09-25 09:35:42
Czerwona sprawiedliwość
Sam przez lata budowałeś czerwieńcu taki system, tylko byłeś przekonany, że ciebie nie dotknie. No i się przeliczyłeś.
2015-09-24 19:30:59
Dodatkowe pytanie...?
No i kiedy wreszcie do reszty... "PO-wymiera" PO-stkomunistyczna Cenzura Kuriera ??
2015-09-24 09:32:37
Paragraf,
Juz wkrotce zobaczymy: a JAKIE... PO 25 pazdziernika 2015 roku bedzie w RP obowiazywalo - Prawo, Bezprawie i jaka Sprawiedliwosc ??
2015-09-24 09:29:39

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie