Czwartek, 25 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Ojciec Dubienieckiego oskarża polityków

Data publikacji: 23 września 2015 r. 21:02
Ostatnia aktualizacja: 25 września 2015 r. 12:06
Ojciec Dubienieckiego oskarża polityków
 

Adwokat Marcin Dubieniecki pozostanie w areszcie do 21 listopada i nie będzie mógł wyjść na wolność za poręczeniem majątkowym w wysokości 600 tys. zł – zadecydował w środę w wydziale odwoławczym Sąd Okręgowy w Krakowie.

Sąd uwzględnił tym samym zażalenie prokuratury na postanowienie sądu rejonowego - o możliwości odzyskania wolności przez Marcina Dubienieckiego po wpłaceniu poręczenia w wysokości 600 tys. zł. Sąd uznał, że zażalenie prokuratury jest zasadne i uchylił zaskarżony punkt postanowienia. Dubieniecki pozostanie w areszcie do 21 listopada, czyli w sumie trzy miesiące. Zażalenie obrońców sąd określił jako niezasadne.

Jak uznał sąd, istnieje wysokie prawdopodobieństwo popełnienia przez podejrzanego zarzucanych mu przestępstw, co dokumentują w śledztwie wyjaśnienia, bilingi, materiały w kancelarii tajnej i inne "ewidentne dowody".

Marcin Dubieniecki (wyraził zgodę na podawanie pełnego nazwiska) został zatrzymany w niedzielę 23 sierpnia razem z czterema innymi osobami. Usłyszał zarzuty: kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, wyłudzenia ponad 13 mln zł z PFRON i prania brudnych pieniędzy. Podczas przesłuchania - jako jedyny z zatrzymanych - skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień.

- Prokuratura nie była, nie jest niezależna i nie wierzcie państwo w to, że mamy niezależną prokuraturę. Byliśmy świadkami, jak prokurator rozmawiał przez telefon po przesłuchaniu syna i jeden z adwokatów usłyszał: +tak, panie ministrze, sprawa przebiega zgodnie z planem+. Więc o czym my mówimy? – mówił obrońca podejrzanego adwokata, jego ojciec Marek Dubieniecki. (pap)

Na zdjęciu: Obrońca podejrzanego adwokata, jego ojciec Marek Dubieniecki.

Fot. PAP/Jacek Bednarczyk

Więcej w czwartkowym „Kurierze Szczecińskim”.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Inny fotograf,
2015-09-25 09:35:42
A patrzac dluzej na zdjecie... to zaczynam zastanawiac sie: a jakie ten Pan ma, tak "korzenie"... jak i pochodzenie...??
Czerwona sprawiedliwość
2015-09-24 19:30:59
Sam przez lata budowałeś czerwieńcu taki system, tylko byłeś przekonany, że ciebie nie dotknie. No i się przeliczyłeś.
Dodatkowe pytanie...?
2015-09-24 09:32:37
No i kiedy wreszcie do reszty... "PO-wymiera" PO-stkomunistyczna Cenzura Kuriera ??
Paragraf,
2015-09-24 09:29:39
Juz wkrotce zobaczymy: a JAKIE... PO 25 pazdziernika 2015 roku bedzie w RP obowiazywalo - Prawo, Bezprawie i jaka Sprawiedliwosc ??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA