wtorek, 25 czerwca 2019.
Strona główna > Kraj > Oficjalne wyniki wyborów: PiS 45,38 proc., KE 38,47 proc., Wiosna 6,06 proc.

Oficjalne wyniki wyborów: PiS 45,38 proc., KE 38,47 proc., Wiosna 6,06 proc.

Oficjalne wyniki wyborów: PiS 45,38  proc., KE 38,47 proc., Wiosna 6,06 proc.
Data publikacji: 2019-05-27 06:53
Ostatnia aktualizacja: 2019-05-29 23:51
Wywietleń: 1117 393559

Wybory do Parlamentu Europejskiego wygrał PiS z poparciem 45,38 proc. wyborców. Drugie miejsce zajęła Koalicja Europejska z 38,47 proc. głosów - podała w poniedziałek Państwowa Komisja Wyborcza. Próg wyborczy przekroczyła też Wiosna Roberta Biedronia z 6,06 proc. głosów.

Pozostałe ugrupowania nie przekroczyły 5-proc. progu wyborczego. Do PE reprezentantów nie wprowadziły: Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy z poparciem 4,55 proc., Kukiz'15 - 3,69 proc. oraz Lewica Razem - Partia Razem, Unia Pracy, Ruch Sprawiedliwości Społecznej - 1,24 proc.

(pap)

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

Brawo PiS i Prawicowcy...
Tylko 3,5 roku u Wladzy... a juz taki i UNIJNY SUKCES WYBORCZY czyli 45,38 % !!!
2019-05-29 23:01:49
Jesli Wybory...
Nie byly czesciowo "sprytnie po-falszowane" przez Lewactwo w Komisjach Wyborczych... to az wierzyc sie nie chce - w te chocby 38,47 % ze Wschodnim U-po-dobaniem i PO-chodzeniem... ??
2019-05-27 23:53:24
mysl
Apeluje do pisu o wspolprace z kukizem i konfederacja.Jest tam wielu wspanialych polskich patriotow.Wsolnymi silami bedzie mozna zmienic konstytucje KWACHA i GEREMKA ,usunac skorupowanych sedziow-politykow ,ktorzy sa glowna przeszkoda w naprawianiu i reformowaniu kraju.
2019-05-27 19:25:33
Zako
KE w wyborach do PE przegrała, bo dokooptowała SLD. SLD to 'stare PZPR-owskie' cwaniaki i udało im się wykiwać pana Schetynę. Gdyby SLD startował samodzielnie pewnie nie przekroczyłby progu wyborczego. A tak (dzięki Schetynie) ma intratne posady w PE, a PO utraciło wyborców. PIS wygrało w tych wyborach, bo po prostu przekupiło ludzi. PIS (ich prezes) ma dostęp do pieniędzy publicznych, więc robi z nimi co chce. Ludzie wiedzą, że wystarczy, że tylko są i odpowiednio głosują, a pieniądze władze im dadzą. O przyszłości nikt nie myśli. Wybory do krajowego parlamentu pewnie będą podobne.
2019-05-27 17:58:56
janek bury
Zachecam do ogladania tvn/tusk vision network/ ,tyle godzin propagandy i klapa.CZEkamy na komentarze gadzinowki szechtera i'' niezaleznego''lisa.
2019-05-27 17:32:27
PiSzcząca bida
45 procent głosujących przystało na upodlenie za 500 zł ordynarnie wypłacanych w przeddzień wyborów. Dotyczy to także emerytur, na które pieniądze zorganizowano przez zmniejszenie współczynnika waloryzacji z 3,26 do 28.86 procent. Prawdopodobnie pieniędzy jeszcze starczy to końca roku, do wyborów do poloparlamentu - a potem choćby potop. Demoralizacja społeczeństwa będzie nie do odrobienia.
2019-05-27 17:28:46
cdn
DZIEKUJE WSPANIALYM RODAKOM ZPOLSKI WSCHODNIEJ.PRZEPRASZAM za ZACH>POMORZE>JESZCZE PARE LAT I DOLACZYMY DO POLSKICH PATRIOTOW> NA JESIENI BEDZIE KONIEC TOTALNYCH>
2019-05-27 17:25:09
analiza prawaka
PANIE prezesie prosze wyslac najlepsza butelke ,,grzegorzowi zniszcze''.Wprowadzil 7 komunistow do eurokolchozu.Jakby byla prawdziwa dekomunizacja jak w Niemczech ci ludzie nie mogliby pracowac na poczcie.Reszta to totalna kompromitacja roza trhun,buzek,wesola wdowka ,wielki szkodnik lewandowski.Cale szczescie ,ze nie bedzie piter,rosatiego itw boniego.
2019-05-27 17:04:31
Europejczyk
Brawo PiS!!!