Poniedziałek 06 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Od przyszłego tygodnia rejestracja na szczepienie każdego dnia dwóch roczników

Data publikacji: 2021-04-20 12:36
Ostatnia aktualizacja: 2021-04-20 12:44
Od przyszłego tygodnia rejestracja na szczepienie każdego dnia dwóch roczników
 

Do soboty realizujemy program przedstawiony dwa tygodnie temu; od poniedziałku przyspieszamy i będzie rejestracja na szczepienie przeciw Covid-19 każdego dnia dwóch roczników, w poniedziałek 26 kwietnia będą to roczniki 1974 i 1975 - zapowiedział pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

28 kwietnia ruszy rejestracja dla osób między 30 a 39 rokiem życia, które wcześniej za pośrednictwem formularza zgłosiły gotowość do zaszczepienia się - poinformował we wtorek szef KPRM Michał Dworczyk.

- Później kolejne roczniki aż do 7 maja. 7 maja, 8 i 9 maja będziemy uruchamiali po trzy roczniki. To są najmłodsi Polacy, którzy mogą się szczepić. I de facto od 9 maja już wszyscy będą mieli wystawione e-skierowania, wszyscy będą mogli się rejestrować na kolejne terminy szczepień - powiedział Dworczyk.

Co ze szczepieniami osób niepełnosprawnych?

Michał Dworczyk zapytany na konferencji prasowej, czy w sytuacji, gdy coraz więcej szczepionek dociera do Polski, nie należałoby dopuścić wcześniej do szczepień grupy, które mają problemy zdrowotne np. osób z niepełnosprawnościami, Dworczyk odpowiedział, że "program szczepień został właśnie tak zorganizowany, żeby zapewnić każdemu Polakowi sprawiedliwy dostęp do szczepionki, nieważne, czy mieszka w dużym mieście, w centrum kraju, czy w małej miejscowości, gdzieś przy granicy wschodniej, czy zachodniej Polski".

Dodał, że w ciągu 2,5 tygodnia każdy będzie mógł się zarejestrować na szczepienie. - Osoby niepełnosprawne oczywiście również. Natomiast jeżeli są osoby niepełnosprawne z ograniczoną mobilnością, to oczywiście do takich osób będą skierowane zespoły wyjazdowe ,żeby umożliwić im szczepienie - zaznaczył Dworczyk.

(PAP)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA