czwartek, 24 maja 2018.
Strona główna > Kraj > Nowy ambasador USA już w Polsce (film)

Nowy ambasador USA już w Polsce (film)

Nowy ambasador USA już w Polsce (film)
Data publikacji: 2015-09-24 19:40
Ostatnia aktualizacja: 2015-09-26 11:38
Wywietleń: 1625 23595

Paul Wayne Jones (na zdjęciu) - nowy ambasador USA - przybył w czwartek do Polski i stanął na czele misji dyplomatycznej w Warszawie. Wczesnym popołudniem ambasador z żoną i córką spotkał się z dziennikarzami.

Jones zastąpił na stanowisku Stephena Mulla, który 29 sierpnia wrócił do Waszyngtonu.

- Bardzo się cieszę, że mogę się z państwem przywitać. To mój pierwszy dzień w Polsce w roli ambasadora Stanów Zjednoczonych. Moja żona Catherine i córka Allie również bardzo się cieszą; rozpoczynamy teraz życie w Polsce. Nasz syn Hale został w szkole w Kalifornii, ale dołączy do nas w trakcie ferii zimowych i letnich wakacji - powiedział Jones po polsku przed ambasadą USA.

- Bezpieczeństwo i powodzenie naszych narodów zależy od ścisłej współpracy; w najbliższych latach poświęcę się budowie jak najściślejszych więzi między naszymi narodami i naszymi krajami - zapewnił.

Ambasador powiedział, że chce zwiedzić Częstochowę i tamtejszy klasztor, poznać Warszawę i całą Polskę, a także skosztować polskich potraw, przy czym - zaznaczył - próbował już m.in. pierogów z kapustą i grzybami. - Nasza córka Allie cieszy się, że nauczy się nieco polskiego języka i historii zanim wróci do Kalifornii na uniwersytet - powiedział.

(pap)

Fot.: Twitter

Komentarze

yankee
Dlaczego ta niby mocna w gębie Kopaczowa, nie wprowadzi wiz dla Amerykanów? Na zasadzie zwykłej wzajemności.
2015-09-26 09:27:54
Polak,
Osobiscie Witam i Zycze Powodzenia w pracy Dyplomatycznej w Polsce, ale byc moze tylko do... Nowych Wyborow Prezydenckich w USA - w przyszlym roku ! !
2015-09-25 00:15:12

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”