środa, 18 lipca 2018.
Strona główna > Kraj > Nowa rzecznik PiS-u

Nowa rzecznik PiS-u

Nowa rzecznik PiS-u
Data publikacji: 0001-01-01 00:00
Ostatnia aktualizacja: 2015-07-13 14:23
Wywietleń: 717 3523


WARSZAWA. Posłanka Elżbieta Witek będzie nowym rzecznikiem partii i klubu PiS, a dotychczas pełniący tę funkcję poseł Marcin Mastalerek pozostanie rzecznikiem sztabu partii - poinformował w poniedziałek prezes PiS Jarosław Kaczyński.

- Doszliśmy do wniosku, że trzeba rozdzielić stanowisko rzecznika sztabu - tym rzecznikiem pozostaje pan Mastalerek - i rzecznika partii i klubu - powiedział Kaczyński na konferencji prasowej w Warszawie.

Decyzję o rozdzieleniu tych funkcji uzasadniał tym, że trwa obecnie kampania skoncentrowana wokół kandydatki PiS na premiera Beaty Szydło, a za jakiś czas rozpocznie się kampania kandydatów PiS w wyborach parlamentarnych. Tymczasem - jak mówił - "pracy w sztabie jest naprawdę niesłychanie dużo". - Tam pan Mastalerek jest człowiekiem pełnym inwencji, pełnym pomysłów, jest tam potrzebny - powiedział Kaczyński. - Tego sobie także życzy pani prezes, kandydat na premiera pani Beata Szydło. I w związku z tym uznaliśmy, że tego rodzaju rozwiązanie będzie bardzo dobre - dodał.

Mówiąc o Witek, Kaczyński podkreślił, iż jest to doświadczona parlamentarzystka i ma do niej pełne zaufanie. - Jest osobą poważną, doskonale zorientowaną we wszystkich problemach naszego życia - powiedział. Dodał, że do tej pory koncentrowała się głównie na kwestiach związanych z oświatą.

- Jest osobą, która wchodzi na nowe pole nowych zadań, ale jesteśmy zupełnie przekonani, że świetnie sobie z tym da radę. Jest znana w naszym środowisku z energii i z tego, że bardzo ładnie posługuje się zarówno słowem mówionym, jak i pisanym - dodał prezes PiS.

Elżbieta Witek jest wieloletnią posłanką PiS. Zasiada w komisji regulaminowej i etyki. Mastalerek został rzecznikiem PiS w 2014 roku po tym, jak Adam Hofman został zawieszony w prawach członka partii. Była to konsekwencja sprawy służbowej delegacji Hofmana do Madrytu. Mastalerek był członkiem sztabu kandydata PiS na prezydenta Andrzeja Dudy.

Nowa rzeczniczka PiS Elżbieta Witek podkreśliła, że podchodzi bardzo odpowiedzialnie do swojego nowego zadania. - Rzeczywiście, to dla mnie nowe zadanie, podchodzę do tego bardzo odpowiedzialnie. Włączam się do drużyny - powiedziała. Posłanka podziękowała szefowi PiS za rekomendację. - Ja nikogo nie zastępuję, ja po prostu dołączam - dodała.(pap)

Na zdjęciu: Prezes PiS Jarosław Kaczyński i nowa rzeczniczka partii Elżbieta Witek Fot. PAP/Jakub Kamiński

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy