czwartek, 12 grudnia 2019.
Strona główna > Kraj > Nowa „piątka” PiS: 500 plus od pierwszego dziecka, „trzynastka” dla emerytów, brak PIT dla młodych

Nowa „piątka” PiS: 500 plus od pierwszego dziecka, „trzynastka” dla emerytów, brak PIT dla młodych

Nowa „piątka” PiS: 500 plus od pierwszego dziecka, „trzynastka” dla emerytów, brak PIT dla młodych
Data publikacji: 2019-02-23 13:17
Ostatnia aktualizacja: 2019-02-25 18:36
Wywietleń: 1870 377266

Wprowadzenie 500+ od pierwszego dziecka, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, "trzynastka" dla emerytów, przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych, obniżenie kosztów pracy - to "nowa piątka PiS" zaprezentowana podczas sobotniej konwencji programowej partii.

O nowych elementach programu - "nowej piątce PiS" - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Zapowiedział wprowadzenie od 1 lipca 500+ od pierwszego dziecka. - Mamy nowy program, program trudny. Pierwszy jego punkt to 500+ od pierwszego dziecka - ogłosił na początku konwencji prezes PiS.

Podkreślił też, że jego ugrupowanie pomoże "młodym ludziom wchodzącym w życie". Zapowiedział, że dla młodych, do 26. roku życia nie będzie podatku PIT dla pracowników.

Lider PiS zapowiedział także "trzynastkę" w postaci najniższej emerytury - 1100 zł - dla każdego emeryta. - Zrobimy to w tym roku, i zrobimy wszystko, żeby uczynić to także w przyszłym i w następnym - zadeklarował Kaczyński. Jak dodał, pomoc ta ma być wypłacana od maja. Podkreślił, że pomoc emerytom ma być elementem zmniejszania różnic majątkowych w polskim społeczeństwie.

Kaczyński zadeklarował też przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych, aby podwoić liczbę przejechanych kilometrów do jednego miliarda z pół miliarda obecnie.

- W Polsce w ciągu ostatnich kilkunastu lat połączenia autobusowe, głównie PKS, zostały zredukowane o połowę z prawie miliarda przejechanych kilometrów do niespełna pół miliarda. Przywrócimy to, przywrócimy ten miliard, przywrócimy połącznia - zapowiedział Kaczyński. - Te połączenia, o których mówiłem, połączenia autobusowe, dotyczą oczywiście wszystkich, całej Polski, także wielkich miast, ale przede wszystkim mniejszych miast i wsi - dodał.

Szef rządu Mateusz Morawiecki podkreślał rolę rodziny oraz zachęcania ludzi młodych do pozostawania w Polsce lub powrotu z migracji. Zapowiedział obniżenie kosztów pracy przez co najmniej dwukrotne podniesienie kosztów uzyskania przychodu oraz obniżenie PIT-u dla wszystkich osób pracujących.

Premier poinformował, że w czerwcu, w lipcu będą prezentowane jeszcze inne punkty programowe.

(PAP)

Fot. PAP/Radek Pietruszka

Komentarze

" Nie rentowne"
i już wiadomo iż debil.
2019-02-25 16:50:34
artemor
Co hobbit wie o kilometrach PKS. Nie rentowne line przejęli prywaciarze I nie narzekają,a jemu dupe wozi limuzyna. Emeryci i renciści popierajcie partie czynem umierając przed terminem. Będzie na kolejne 500 +
2019-02-25 01:29:16
@Myśl
Akurat trzynastka dla emerytów ma tę przewagę nad obniżką VAT o 1%, że na pewno dotrze do rąk adresata w przeciwieństwie do niezauważalnej z punktu widzenia końcowych cen obniżki podatku. Nie rozumiem dlaczego z takim uporem próbujesz rozliczać z rozszerzania swojej oferty tych, którzy akurat swoje obietnice w większości spełniają, a bez słowa nagany pozostawiasz tych, którzy nigdy tego nie zamierzali robić, rozsprzedali majątek Polski jednocześnie zadłużając jej finanse, a wpływy z VAT-u lekką rączką oddawali aferzystom? Tu cię boli 1% nie przez PiS podniesionego podatku, a tam nie bolała luka vatowska na 40 miliardów przy całkowitych wpływach z vatu na poziomie 150 miliardów. Te 40 mld to jaki to procent? Chyba dużo więcej niż ten jeden o którym tak gardłujesz? Myśl! I skup się na rzeczach istotnych, a nie na tym, na co napuszcza cię polskojęzyczna propaganda.
2019-02-24 23:26:31
Zero
Jedynaki znowu nie dostana-gdzie tu równośc i sprawiedliwośc.
2019-02-24 23:09:38
Myśl do @Myśl
Trzynastka dla emerytów jest oczywiście bardziej 'widowiskowa' od obniżenia VAT-u o 1%, to doskonale wiedzą partyjni propagandyści. W dodatku roczne wpływy z tego 1% prawie wystarczą na tę trzynastkę. Szkoda nie wykorzystać. Obietnice partyjne nie dziwią, nawet jeśli kilka miesięcy temu coś było całkowicie niemożliwe, a teraz jest możliwe prawie 'od ręki'.
2019-02-24 22:38:19
@Myśl
Jaki kryzys masz na myśli? Ten przez który PO przeprowadziło Polskę suchą nogą o czym informował sam Tusk na tle mapy z dwiema zielonymi wyspami (Polską i Grecją)? PO podniosło VAT (jak i wiele innych podatków) i miało szansę go obniżyć za swojej kadencji, bo tak przewidywała ich własna ustawa. Nie zrobili tego, to czyja to wina? PiS-u?! VAT łatwo się podnosi i daje to większe wpływy do budżetu, ale trudno się go obniża, bo dochody budżetowe spadną, a ceny w sklepach raczej nie. Ten jeden procent obniżki zostanie z chęcią rozdrapany przez uczestników rynku bez zauważalnego efektu dla konsumentów (wyborców), to po co robić sobie pod górę? Chcesz żeby PiS własnymi rękoma wyciągał z ogniska PO-wskie kasztany? Za wyższy VAT jest winne PO i nikt więcej. Zmienia się sytuacja gospodarcza, zmieniają się też obietnice wyborcze. To co nie było możliwe kilka lat temu po odebraniu Polski w ruinie od pseudo liberałów dziś okazuje się już możliwe. To cię dziwi?
2019-02-24 20:43:09
@Daro
To ciekawe, że łączysz lęk przed odpowiedzialnością za własne czyny z komunistami. Czyżby choć włos spadł im z głowy? Coś trąci TVN-em ta twoja logika.
2019-02-24 20:08:38
Myśl do @Myśl
23% VAT został wprowadzony w czasie kryzysu gospodarczego przez ówczesny rząd (PO-PSL). Miała to być podwyżka chwilowa, na czas kryzysu, ale chyba zadziałał syndrom prowizorki. PIS (prezes) krytykował podwyżkę VAT-u i przed poprzednimi wyborami obiecał przywrócenie 22% VAT-u. Dzisiaj już nawet nie obiecuje. Emigracja zarobkowa zaczęła się na długo przed rządami PO-PSL, co nie znaczy, że były to jakieś dobre rządy, zwłaszcza druga kadencja. Obiecywanie czegoś, o czym wcześniej się mówiło, że nie jest możliwe do realizacji ze względów finansowych ma swoją nazwę.
2019-02-24 17:34:19
ale jaja
Tzw koalicja europejska to cyrk skladajacy sie z miernych blaznow;1.grzegorz schetino/nazywany przez sikorskiego zulem lwowskim/zalosny typek umoczony w wielu aferach nawet za jedna z nich wyrzucony przez ryzego zplatfusowego nierzadu.Charyzma grzegorza zniszcze ciebie poziom mop y.2.Nowacka-lewaczka wielkosc parti-2 srednie kanapy3.,teraz;-rycho+kochanka z madery+szajbus wielgus czyli jeden fotel3.zieloni-przyglupy oplacane przez obce agentury,zeby gdzie sie da szkodzic Polsce-cztery kanapy sredniej wielkosci.4.sld-troche tego wymierajacego dziadostwa jeszcze jest plus dzieci i wnuki.Wielu z nich przywiezionych na sowieckich tankach.Dla nich jaruzelski,kiszczak to patriocitak jaktw cimoszka,belka,rosati.psl to ludzie,ktorzy sprzedadza za mamone wlasna matke.
2019-02-24 15:35:36
Do szkoły
Przede wszystkim nieprawidłowa jest pisownia. „13-tka”? Co to ma być? Od posłów powinno się wymagać używania poprawnej polszczyzny. Powinno być: trzynastka. Po prostu.
2019-02-24 14:55:25
Daro
PiS obieca wszystko, bo wisi im nad głowami Trybunał Stanu. Są jak komuniści w osyatnich latach rządów, nie wolno im wierzyć
2019-02-24 14:53:27
@Myśl
Chyba zapomniałeś, że VAT podnieśli pseudo liberałowie podobnie jak rozwalili budżet podwajając zadłużenie państwa w 8 lat swoich nieudolnych rządów nie dając przy tym nic poza wyrzeczeniami i emigracją ani młodym, ani starym. Dziś się okazuje, że ok. 60% tego wzrostu zadłużenia poszło na sfinansowanie mafii vatowskich. Tacy to byli "gospodarze". Myśl i kieruj swoje pretensje pod właściwy adres.
2019-02-24 13:02:29
Myśl
Kiełbasa wyborcza, jak się patrzy! Dopiero co, nie było w budżecie pieniędzy za pierwsze dziecko, a nawet zabrali za drugie samotnym rodzicom, którzy nie 'ciągali się' po sądach w sprawie alimentów, a teraz cudownie się pojawiły. Nie było pieniędzy na dorosłe niepełnosprawne dzieci, ale na trzynastki dla emerytów się znajdą. Przez braki budżetowe nie można przywrócić 22% VAT-u i zwiększyć kwoty wolnej o podatku, ale można kupić młodych za zniesienie PIT-u do 26 lat i innych za zwiększenie kosztów uzyskania przychodów. Mimo koniunktury gospodarczej w zeszłym roku 'wypracowano' deficyt budżetowy. Jak będzie, gdy gospodarka spowolni (jeśli nie gorzej)? Może rząd, a właściwie rządzący prezes PIS ma zapasy pieniędzy w jakichś tajemniczych szufladach?
2019-02-24 12:15:52
krotko
O wiarygotnosci platfusow najlepiej swiadczy dzialalnosc Trzaskowskiego w warszawce.Ryzy oszust tusk tez mowil ,ze najwiekszym zaszczytem jest bycie polskim premierem a za kilka miesiecy uciekl do eurokolchozu.
2019-02-24 12:13:42
Niestety
Dla Polaków ta propozycja jest obraźliwa. "Damy wam 500 zł za wyrzeknięcie się wolności, przymknięcie oka na nasze oszustwa, kradzieże, ładowaną państwową kasę na lalki Glapińskiego i inne liczne machloje..." W tym czasie członkowie partii i ich rodziny będą mieli w przeliczeniu 500 tys. na każde swoje dziecko dziecko. Zanim się ich odsunie od władzy, każdy będzie tak ustawiony, że będą mieli gdzieś zrujnowany przez siebie kraj. Odpoczną w miłych okolicznościach przyrody.
2019-02-24 11:37:53
Pytania
Ile do góry pójdą ceny prądu? Ile trzeba będzie płacić w sklepach?
2019-02-24 11:32:19
do @ śpiącego Homera
"Trzeba czymś "kupić wyborców", na razie obiecanki, no i przykrycie smrodu po aferach." - obudziłeś się "Homerze" i pierwszy raz słyszysz o "kupowaniu wyborców"? Przecież to zjawisko istnieje od czasów Homera, obecnie nazywa się "demokracja liberalna" - poddani wybierają (demokratycznie) co im lepiej od_PO_wiada, mogą wybrać "pisowskie obietnice" lub "oderwać pisiorów od koryta". Czekam do jesieni (także na Wiosnę) na co Polacy "zagłosujł nogami".
2019-02-24 10:46:30
Jarun
Trzeba czymś "kupić wyborców", na razie obiecanki, no i przykrycie smrodu po aferach. Zawsze to lepsze od spółki PO/PSL, chociaż w chciwości i oszustwie dorównują im.
2019-02-24 10:12:06
trohan
nienaiwny-jesteś cwany bo...na mamusi garnuszku. A jak ci się skończy kaszka manna -to inaczej będziesz kwakał.
2019-02-24 10:08:38
nienaiwny
ciekawe ilu się znajdzie takich ktorzy sprzedadzą swoją wolność za 500 zł
2019-02-24 09:42:26
Pięknie
Widać strach w oczach pisowców, bo oni wiedzą że z Koalicją Europejską nie mają żadnych szans. Wszystkie demokratyczne siły Polski przeciwko rządzącemu reżimowi. Będzie dobrze.
2019-02-24 09:07:58
B.
Kaczyński, Ty lepiej zapłać wreszcie za wykonane roboty projektowe ktore zleciłeś
2019-02-24 08:48:37
Daro
Macie glosy naszej rodziny
2019-02-24 08:37:46
@wyborca
To wszystko co napisałeś właśnie robiła PO kolego lemingu!
2019-02-23 23:49:53
mają tupet
Ludzie drugi raz na to samo kłamstwo o 500 zł na każde dziecko już się nie nabiorą
2019-02-23 21:16:38
wyborca
Nie dbam o pieniądze. Za bezczeszczenie polskiej Konstytucji, za niszczenie niezawisłego sądownictwa, za niszczenie dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej, za rozkładanie na każdym kroku naszego kraju chcę zobaczyć pisowców w więzieniach.
2019-02-23 21:00:28
@Vera
Super! W takim razie głosuję na nich!
2019-02-23 20:40:56
Kaczyński-pinokio
Dość tych kłamstw. Teraz piekne słowa, a po wyborach wrócą Macierewicz, Krycha Pawłowicz i znowu urządzicie Polakom piekło
2019-02-23 19:49:12
I jeszcze
Dwie wieże i dzwon. O gwiazdo miłości....
2019-02-23 18:32:21
Xyres
PiS może obiecać nawet milion plus, ale i tak nic im nie pomoże bo są już skończeni. Nadchodzi dzień wyzwolenia Polski, a PiS skończy jak PZPR. Sztandar wyprowadzić!
2019-02-23 18:09:51
@Przypominam klamstwa PiS z 2015
To wymień teraz sukcesy PO. Możesz zacząć od zakupu włoskiego Pendolino dla PKP, sprzedaży polskiego PKP Energetyka nie wiadomo komu i zakupu koreańskich tramwajów dla Warszawy. Czekam!
2019-02-23 17:54:05
Vera
PiS chce przede wszystkim wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej, ale jest zakaz mówienia o tym przed wyborami.
2019-02-23 17:53:03
krotko
Nigdy wiecej targowicy w eurokolchozie.Takie kreatury jak roza ,,, cos tam,tw boni,tw rosati,specjalistka od konserw rybnych-pitera,corka sbeka iwnuczka ubeka-hubner,zwietka milosnik komuny -spiker,inajwieksza hanba j,lewandowski jeden z najwiekszych szkodnikow powinni byc wykluczeni zpolityki a czesc z nich spedzic zycie za kratami.
2019-02-23 17:41:56
łżą
po wyborach znów powiedzą, że tylko na drugie dziecko
2019-02-23 17:35:30
Przypominam klamstwa PiS z 2015
500 zł na każde dziecko-OKŁAMALI, kwota wolna od podatku 8000 zł-OKŁAMALI, program Mieszkanie+, OKŁAMALI. Późniejsze rządy PiS to już tylko okradanie Polakow i ciagle afery, GetBack, SKOKI, Srebrna itd
2019-02-23 17:14:29
PiS to oszuści
Drugi raz nie damy się już nabrać
2019-02-23 17:07:09
@super
A Ty byś wolał żeby śmierdziało Moskwą??? Tymczasem wracaj do szkoły uczyć się poprawnej pisowni.
2019-02-23 16:51:23
janek bury
LOT uruchamia bezposrednie polaczenie warszaw-miami.Najlepsze posiadlosci oprocz bogatych amerykanskich zydow wykupuja towarzysze pzpr z Polski.Byli ubecy ,sbecy,kumple tuska od prywatyzacji,ministrowie jak ,biay nos odsportu drzewiecki'Powoli zaczynaja tez wykup na zachodnim wybrzezu w californi.Wesola wdowka powoli inwestuje kase.Najlepszy samorzadowiec swiata oddal cieplownictwo iwodociagi szwabom i zabojadom za uscisk reki.
2019-02-23 16:43:56
super
pachnie drugą grecją.
2019-02-23 16:26:53
Przyjaciel Kitrasa
PIS na 10 obietnic przedwyborczych spełnił w 3 lata 9. PO na 10 obietnic spełniło w 8 lat "0" , mało tego, w sprawie wieku emerytalnego, VATu, progów podatkowych zrobiła dokładnie odwrotnie. Dlatego jeżeli z 5 nowych obietnic spełni 4 będzie to 400% więcej niż PO.
2019-02-23 15:19:46
Wódz OTUA
Oj nie będzie się podobało bolszewickim gnidom,że Prawo i Sprawiedliwość dba o los Polaków.Kiedyś Partia Oszustów (PO)kradła biednym i dawała bogatym.Dzisiaj Prawo i Sprawiedliwość daje biednym i dba o nasze dzieci i rodziny.
2019-02-23 15:11:56
Ojku
A co to ma wspólnego z wyborami europejskimi
2019-02-23 14:53:29
Ojku
I jeszcze wieżowce nam zbudują
2019-02-23 14:51:52
Rachuję
Jest nas niespełna 40 milionów. To ile każdy z nas musi dorzucić?
2019-02-23 14:47:15
Ale jaja
Janosik zmartwychwstał
2019-02-23 14:40:57
cdn
Od poniedzialku zacznie sie jazda u tw ,stokrotki' wtvn/tuskvision network/jak to pis oszukuje Polakow.Wystapia po kolei cimoszwicz-tw-syn bandyty stalinowskiego,balcerowicz -bez komentarza,belka-tw,vincent-posel z bydgoszcza /piniedzy ni ma i nie bedzie,giertych-kon ,ktory mowi,schetino-dowodzca tonacego okretu,biedron-krol pederastow.Brawo pis niech kundle szczekaja a karawana idzie dalej.
2019-02-23 14:24:04
Roman
A będzie wyrównanie z odsetkami za 4 lata dla pierwszego dziecka?
2019-02-23 14:14:04
wiesci od totalnych
Ponoc po konwencji pisu kapitanowi schetino wyppadla szczeka.Neuman ponoc caly czas ma rozwolnienie bo czeka na niego cela za wielkie przekrety nfz.cala nadzieja w nadzwyczajnej kascie i koniu mecenasie.Misilo,Arlukowicz,Mitras maja zakaz od ,,grzegorz zniszcze ciebie' wystepow w mediach zeby nie kompromitowac totalnych.
2019-02-23 13:53:04
Wódz OTUA
"Powtarzam-piniendzy ni ma i nie bendzie".Co za baran to powiedział???!!!
2019-02-23 13:36:48

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie