Piątek 09 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Nowa „piątka” PiS: 500 plus od pierwszego dziecka, „trzynastka” dla emerytów, brak PIT dla młodych

Data publikacji: 2019-02-23 13:17
Ostatnia aktualizacja: 2019-02-25 18:36
Nowa „piątka” PiS: 500 plus od pierwszego dziecka, „trzynastka” dla emerytów, brak PIT dla młodych
 

Wprowadzenie 500+ od pierwszego dziecka, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, "trzynastka" dla emerytów, przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych, obniżenie kosztów pracy - to "nowa piątka PiS" zaprezentowana podczas sobotniej konwencji programowej partii.

O nowych elementach programu - "nowej piątce PiS" - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Zapowiedział wprowadzenie od 1 lipca 500+ od pierwszego dziecka. - Mamy nowy program, program trudny. Pierwszy jego punkt to 500+ od pierwszego dziecka - ogłosił na początku konwencji prezes PiS.

Podkreślił też, że jego ugrupowanie pomoże "młodym ludziom wchodzącym w życie". Zapowiedział, że dla młodych, do 26. roku życia nie będzie podatku PIT dla pracowników.

Lider PiS zapowiedział także "trzynastkę" w postaci najniższej emerytury - 1100 zł - dla każdego emeryta. - Zrobimy to w tym roku, i zrobimy wszystko, żeby uczynić to także w przyszłym i w następnym - zadeklarował Kaczyński. Jak dodał, pomoc ta ma być wypłacana od maja. Podkreślił, że pomoc emerytom ma być elementem zmniejszania różnic majątkowych w polskim społeczeństwie.

Kaczyński zadeklarował też przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych, aby podwoić liczbę przejechanych kilometrów do jednego miliarda z pół miliarda obecnie.

- W Polsce w ciągu ostatnich kilkunastu lat połączenia autobusowe, głównie PKS, zostały zredukowane o połowę z prawie miliarda przejechanych kilometrów do niespełna pół miliarda. Przywrócimy to, przywrócimy ten miliard, przywrócimy połącznia - zapowiedział Kaczyński. - Te połączenia, o których mówiłem, połączenia autobusowe, dotyczą oczywiście wszystkich, całej Polski, także wielkich miast, ale przede wszystkim mniejszych miast i wsi - dodał.

Szef rządu Mateusz Morawiecki podkreślał rolę rodziny oraz zachęcania ludzi młodych do pozostawania w Polsce lub powrotu z migracji. Zapowiedział obniżenie kosztów pracy przez co najmniej dwukrotne podniesienie kosztów uzyskania przychodu oraz obniżenie PIT-u dla wszystkich osób pracujących.

Premier poinformował, że w czerwcu, w lipcu będą prezentowane jeszcze inne punkty programowe.

(PAP)

Fot. PAP/Radek Pietruszka

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

" Nie rentowne"
2019-02-25 16:50:34
i już wiadomo iż debil.
artemor
2019-02-25 01:29:16
Co hobbit wie o kilometrach PKS. Nie rentowne line przejęli prywaciarze I nie narzekają,a jemu dupe wozi limuzyna. Emeryci i renciści popierajcie partie czynem umierając przed terminem. Będzie na kolejne 500 +
@Myśl
2019-02-24 23:26:31
Akurat trzynastka dla emerytów ma tę przewagę nad obniżką VAT o 1%, że na pewno dotrze do rąk adresata w przeciwieństwie do niezauważalnej z punktu widzenia końcowych cen obniżki podatku. Nie rozumiem dlaczego z takim uporem próbujesz rozliczać z rozszerzania swojej oferty tych, którzy akurat swoje obietnice w większości spełniają, a bez słowa nagany pozostawiasz tych, którzy nigdy tego nie zamierzali robić, rozsprzedali majątek Polski jednocześnie zadłużając jej finanse, a wpływy z VAT-u lekką rączką oddawali aferzystom? Tu cię boli 1% nie przez PiS podniesionego podatku, a tam nie bolała luka vatowska na 40 miliardów przy całkowitych wpływach z vatu na poziomie 150 miliardów. Te 40 mld to jaki to procent? Chyba dużo więcej niż ten jeden o którym tak gardłujesz? Myśl! I skup się na rzeczach istotnych, a nie na tym, na co napuszcza cię polskojęzyczna propaganda.
Zero
2019-02-24 23:09:38
Jedynaki znowu nie dostana-gdzie tu równośc i sprawiedliwośc.
Myśl do @Myśl
2019-02-24 22:38:19
Trzynastka dla emerytów jest oczywiście bardziej 'widowiskowa' od obniżenia VAT-u o 1%, to doskonale wiedzą partyjni propagandyści. W dodatku roczne wpływy z tego 1% prawie wystarczą na tę trzynastkę. Szkoda nie wykorzystać. Obietnice partyjne nie dziwią, nawet jeśli kilka miesięcy temu coś było całkowicie niemożliwe, a teraz jest możliwe prawie 'od ręki'.
@Myśl
2019-02-24 20:43:09
Jaki kryzys masz na myśli? Ten przez który PO przeprowadziło Polskę suchą nogą o czym informował sam Tusk na tle mapy z dwiema zielonymi wyspami (Polską i Grecją)? PO podniosło VAT (jak i wiele innych podatków) i miało szansę go obniżyć za swojej kadencji, bo tak przewidywała ich własna ustawa. Nie zrobili tego, to czyja to wina? PiS-u?! VAT łatwo się podnosi i daje to większe wpływy do budżetu, ale trudno się go obniża, bo dochody budżetowe spadną, a ceny w sklepach raczej nie. Ten jeden procent obniżki zostanie z chęcią rozdrapany przez uczestników rynku bez zauważalnego efektu dla konsumentów (wyborców), to po co robić sobie pod górę? Chcesz żeby PiS własnymi rękoma wyciągał z ogniska PO-wskie kasztany? Za wyższy VAT jest winne PO i nikt więcej. Zmienia się sytuacja gospodarcza, zmieniają się też obietnice wyborcze. To co nie było możliwe kilka lat temu po odebraniu Polski w ruinie od pseudo liberałów dziś okazuje się już możliwe. To cię dziwi?
@Daro
2019-02-24 20:08:38
To ciekawe, że łączysz lęk przed odpowiedzialnością za własne czyny z komunistami. Czyżby choć włos spadł im z głowy? Coś trąci TVN-em ta twoja logika.
Myśl do @Myśl
2019-02-24 17:34:19
23% VAT został wprowadzony w czasie kryzysu gospodarczego przez ówczesny rząd (PO-PSL). Miała to być podwyżka chwilowa, na czas kryzysu, ale chyba zadziałał syndrom prowizorki. PIS (prezes) krytykował podwyżkę VAT-u i przed poprzednimi wyborami obiecał przywrócenie 22% VAT-u. Dzisiaj już nawet nie obiecuje. Emigracja zarobkowa zaczęła się na długo przed rządami PO-PSL, co nie znaczy, że były to jakieś dobre rządy, zwłaszcza druga kadencja. Obiecywanie czegoś, o czym wcześniej się mówiło, że nie jest możliwe do realizacji ze względów finansowych ma swoją nazwę.
ale jaja
2019-02-24 15:35:36
Tzw koalicja europejska to cyrk skladajacy sie z miernych blaznow;1.grzegorz schetino/nazywany przez sikorskiego zulem lwowskim/zalosny typek umoczony w wielu aferach nawet za jedna z nich wyrzucony przez ryzego zplatfusowego nierzadu.Charyzma grzegorza zniszcze ciebie poziom mop y.2.Nowacka-lewaczka wielkosc parti-2 srednie kanapy3.,teraz;-rycho+kochanka z madery+szajbus wielgus czyli jeden fotel3.zieloni-przyglupy oplacane przez obce agentury,zeby gdzie sie da szkodzic Polsce-cztery kanapy sredniej wielkosci.4.sld-troche tego wymierajacego dziadostwa jeszcze jest plus dzieci i wnuki.Wielu z nich przywiezionych na sowieckich tankach.Dla nich jaruzelski,kiszczak to patriocitak jaktw cimoszka,belka,rosati.psl to ludzie,ktorzy sprzedadza za mamone wlasna matke.
Do szkoły
2019-02-24 14:55:25
Przede wszystkim nieprawidłowa jest pisownia. „13-tka”? Co to ma być? Od posłów powinno się wymagać używania poprawnej polszczyzny. Powinno być: trzynastka. Po prostu.
Daro
2019-02-24 14:53:27
PiS obieca wszystko, bo wisi im nad głowami Trybunał Stanu. Są jak komuniści w osyatnich latach rządów, nie wolno im wierzyć
@Myśl
2019-02-24 13:02:29
Chyba zapomniałeś, że VAT podnieśli pseudo liberałowie podobnie jak rozwalili budżet podwajając zadłużenie państwa w 8 lat swoich nieudolnych rządów nie dając przy tym nic poza wyrzeczeniami i emigracją ani młodym, ani starym. Dziś się okazuje, że ok. 60% tego wzrostu zadłużenia poszło na sfinansowanie mafii vatowskich. Tacy to byli "gospodarze". Myśl i kieruj swoje pretensje pod właściwy adres.
Myśl
2019-02-24 12:15:52
Kiełbasa wyborcza, jak się patrzy! Dopiero co, nie było w budżecie pieniędzy za pierwsze dziecko, a nawet zabrali za drugie samotnym rodzicom, którzy nie 'ciągali się' po sądach w sprawie alimentów, a teraz cudownie się pojawiły. Nie było pieniędzy na dorosłe niepełnosprawne dzieci, ale na trzynastki dla emerytów się znajdą. Przez braki budżetowe nie można przywrócić 22% VAT-u i zwiększyć kwoty wolnej o podatku, ale można kupić młodych za zniesienie PIT-u do 26 lat i innych za zwiększenie kosztów uzyskania przychodów. Mimo koniunktury gospodarczej w zeszłym roku 'wypracowano' deficyt budżetowy. Jak będzie, gdy gospodarka spowolni (jeśli nie gorzej)? Może rząd, a właściwie rządzący prezes PIS ma zapasy pieniędzy w jakichś tajemniczych szufladach?
krotko
2019-02-24 12:13:42
O wiarygotnosci platfusow najlepiej swiadczy dzialalnosc Trzaskowskiego w warszawce.Ryzy oszust tusk tez mowil ,ze najwiekszym zaszczytem jest bycie polskim premierem a za kilka miesiecy uciekl do eurokolchozu.
Niestety
2019-02-24 11:37:53
Dla Polaków ta propozycja jest obraźliwa. "Damy wam 500 zł za wyrzeknięcie się wolności, przymknięcie oka na nasze oszustwa, kradzieże, ładowaną państwową kasę na lalki Glapińskiego i inne liczne machloje..." W tym czasie członkowie partii i ich rodziny będą mieli w przeliczeniu 500 tys. na każde swoje dziecko dziecko. Zanim się ich odsunie od władzy, każdy będzie tak ustawiony, że będą mieli gdzieś zrujnowany przez siebie kraj. Odpoczną w miłych okolicznościach przyrody.
Pytania
2019-02-24 11:32:19
Ile do góry pójdą ceny prądu? Ile trzeba będzie płacić w sklepach?
do @ śpiącego Homera
2019-02-24 10:46:30
"Trzeba czymś "kupić wyborców", na razie obiecanki, no i przykrycie smrodu po aferach." - obudziłeś się "Homerze" i pierwszy raz słyszysz o "kupowaniu wyborców"? Przecież to zjawisko istnieje od czasów Homera, obecnie nazywa się "demokracja liberalna" - poddani wybierają (demokratycznie) co im lepiej od_PO_wiada, mogą wybrać "pisowskie obietnice" lub "oderwać pisiorów od koryta". Czekam do jesieni (także na Wiosnę) na co Polacy "zagłosujł nogami".
Jarun
2019-02-24 10:12:06
Trzeba czymś "kupić wyborców", na razie obiecanki, no i przykrycie smrodu po aferach. Zawsze to lepsze od spółki PO/PSL, chociaż w chciwości i oszustwie dorównują im.
trohan
2019-02-24 10:08:38
nienaiwny-jesteś cwany bo...na mamusi garnuszku. A jak ci się skończy kaszka manna -to inaczej będziesz kwakał.
nienaiwny
2019-02-24 09:42:26
ciekawe ilu się znajdzie takich ktorzy sprzedadzą swoją wolność za 500 zł
Pięknie
2019-02-24 09:07:58
Widać strach w oczach pisowców, bo oni wiedzą że z Koalicją Europejską nie mają żadnych szans. Wszystkie demokratyczne siły Polski przeciwko rządzącemu reżimowi. Będzie dobrze.
B.
2019-02-24 08:48:37
Kaczyński, Ty lepiej zapłać wreszcie za wykonane roboty projektowe ktore zleciłeś
Daro
2019-02-24 08:37:46
Macie glosy naszej rodziny
@wyborca
2019-02-23 23:49:53
To wszystko co napisałeś właśnie robiła PO kolego lemingu!
mają tupet
2019-02-23 21:16:38
Ludzie drugi raz na to samo kłamstwo o 500 zł na każde dziecko już się nie nabiorą
wyborca
2019-02-23 21:00:28
Nie dbam o pieniądze. Za bezczeszczenie polskiej Konstytucji, za niszczenie niezawisłego sądownictwa, za niszczenie dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej, za rozkładanie na każdym kroku naszego kraju chcę zobaczyć pisowców w więzieniach.
@Vera
2019-02-23 20:40:56
Super! W takim razie głosuję na nich!
Kaczyński-pinokio
2019-02-23 19:49:12
Dość tych kłamstw. Teraz piekne słowa, a po wyborach wrócą Macierewicz, Krycha Pawłowicz i znowu urządzicie Polakom piekło
I jeszcze
2019-02-23 18:32:21
Dwie wieże i dzwon. O gwiazdo miłości....
Xyres
2019-02-23 18:09:51
PiS może obiecać nawet milion plus, ale i tak nic im nie pomoże bo są już skończeni. Nadchodzi dzień wyzwolenia Polski, a PiS skończy jak PZPR. Sztandar wyprowadzić!
@Przypominam klamstwa PiS z 2015
2019-02-23 17:54:05
To wymień teraz sukcesy PO. Możesz zacząć od zakupu włoskiego Pendolino dla PKP, sprzedaży polskiego PKP Energetyka nie wiadomo komu i zakupu koreańskich tramwajów dla Warszawy. Czekam!
Vera
2019-02-23 17:53:03
PiS chce przede wszystkim wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej, ale jest zakaz mówienia o tym przed wyborami.
krotko
2019-02-23 17:41:56
Nigdy wiecej targowicy w eurokolchozie.Takie kreatury jak roza ,,, cos tam,tw boni,tw rosati,specjalistka od konserw rybnych-pitera,corka sbeka iwnuczka ubeka-hubner,zwietka milosnik komuny -spiker,inajwieksza hanba j,lewandowski jeden z najwiekszych szkodnikow powinni byc wykluczeni zpolityki a czesc z nich spedzic zycie za kratami.
łżą
2019-02-23 17:35:30
po wyborach znów powiedzą, że tylko na drugie dziecko
Przypominam klamstwa PiS z 2015
2019-02-23 17:14:29
500 zł na każde dziecko-OKŁAMALI, kwota wolna od podatku 8000 zł-OKŁAMALI, program Mieszkanie+, OKŁAMALI. Późniejsze rządy PiS to już tylko okradanie Polakow i ciagle afery, GetBack, SKOKI, Srebrna itd
PiS to oszuści
2019-02-23 17:07:09
Drugi raz nie damy się już nabrać
@super
2019-02-23 16:51:23
A Ty byś wolał żeby śmierdziało Moskwą??? Tymczasem wracaj do szkoły uczyć się poprawnej pisowni.
janek bury
2019-02-23 16:43:56
LOT uruchamia bezposrednie polaczenie warszaw-miami.Najlepsze posiadlosci oprocz bogatych amerykanskich zydow wykupuja towarzysze pzpr z Polski.Byli ubecy ,sbecy,kumple tuska od prywatyzacji,ministrowie jak ,biay nos odsportu drzewiecki'Powoli zaczynaja tez wykup na zachodnim wybrzezu w californi.Wesola wdowka powoli inwestuje kase.Najlepszy samorzadowiec swiata oddal cieplownictwo iwodociagi szwabom i zabojadom za uscisk reki.
super
2019-02-23 16:26:53
pachnie drugą grecją.
Przyjaciel Kitrasa
2019-02-23 15:19:46
PIS na 10 obietnic przedwyborczych spełnił w 3 lata 9. PO na 10 obietnic spełniło w 8 lat "0" , mało tego, w sprawie wieku emerytalnego, VATu, progów podatkowych zrobiła dokładnie odwrotnie. Dlatego jeżeli z 5 nowych obietnic spełni 4 będzie to 400% więcej niż PO.
Wódz OTUA
2019-02-23 15:11:56
Oj nie będzie się podobało bolszewickim gnidom,że Prawo i Sprawiedliwość dba o los Polaków.Kiedyś Partia Oszustów (PO)kradła biednym i dawała bogatym.Dzisiaj Prawo i Sprawiedliwość daje biednym i dba o nasze dzieci i rodziny.
Ojku
2019-02-23 14:53:29
A co to ma wspólnego z wyborami europejskimi
Ojku
2019-02-23 14:51:52
I jeszcze wieżowce nam zbudują
Rachuję
2019-02-23 14:47:15
Jest nas niespełna 40 milionów. To ile każdy z nas musi dorzucić?
Ale jaja
2019-02-23 14:40:57
Janosik zmartwychwstał
cdn
2019-02-23 14:24:04
Od poniedzialku zacznie sie jazda u tw ,stokrotki' wtvn/tuskvision network/jak to pis oszukuje Polakow.Wystapia po kolei cimoszwicz-tw-syn bandyty stalinowskiego,balcerowicz -bez komentarza,belka-tw,vincent-posel z bydgoszcza /piniedzy ni ma i nie bedzie,giertych-kon ,ktory mowi,schetino-dowodzca tonacego okretu,biedron-krol pederastow.Brawo pis niech kundle szczekaja a karawana idzie dalej.
Roman
2019-02-23 14:14:04
A będzie wyrównanie z odsetkami za 4 lata dla pierwszego dziecka?
wiesci od totalnych
2019-02-23 13:53:04
Ponoc po konwencji pisu kapitanowi schetino wyppadla szczeka.Neuman ponoc caly czas ma rozwolnienie bo czeka na niego cela za wielkie przekrety nfz.cala nadzieja w nadzwyczajnej kascie i koniu mecenasie.Misilo,Arlukowicz,Mitras maja zakaz od ,,grzegorz zniszcze ciebie' wystepow w mediach zeby nie kompromitowac totalnych.
Wódz OTUA
2019-02-23 13:36:48
"Powtarzam-piniendzy ni ma i nie bendzie".Co za baran to powiedział???!!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA