Czwartek 06 maja 2021r. 

Niedzielski: Moim przesłaniem będzie hasło „Wszystkie ręce na pokład”

Data publikacji: 2020-08-21 15:33
Ostatnia aktualizacja: 2020-08-22 15:55
Niedzielski: Moim przesłaniem będzie hasło „Wszystkie ręce na pokład”
 

Moim przesłaniem będzie hasło "Wszystkie ręce na pokład". Swoje działania chciałbym oprzeć na dialogu, otwartości i współpracy – powiedział w piątek Adam Niedzielski, który ma zostać nowym ministrem zdrowia. Zapowiedział, że po objęciu urzędu przedstawi strategię dotyczącą sytuacji epidemicznej jesienią.

Prezes NFZ został wskazany w czwartek przez premiera Mateusza Morawieckiego na urząd ministra zdrowia po tym, jak dotychczasowy szef resortu Łukasz Szumowski złożył rezygnację. Niedzielski rozmawiał z nim w piątek w siedzibie Ministerstwa Zdrowia. 

– Jak państwo widzicie, praca wre. Przed chwilą miałem okazję spotkać się z dyrektorami i znowu w taki bardzo roboczy sposób, jak codziennie, zastanawiać się nad głównymi wyzwaniami, z którymi będziemy musieli sobie radzić i na bieżąco, i w perspektywie września – powiedział Niedzielski. Zapowiedział, że po oficjalnej nominacji na urząd ministra przedstawi główne założenia strategiczne dotyczące sytuacji epidemicznej jesienią.

– Praca nad tymi założeniami trwa. Pan minister Łukasz bardzo dokładnie mnie poinformował, jak wygląda mniej więcej ten zgrubny kształt strategii podejścia do jesieni. Na pewno będziemy jeszcze o tym rozmawiali. Przedstawimy państwu dokument, ale tak jak powiedziałem, stanie się to dopiero po mojej oficjalnej nominacji – zaznaczył obecny szef NFZ. Dodał też, że do momentu formalnego powołania na urząd ministra zdrowia nie będzie uczestniczył w komunikacji publicznej.

Podziękował premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za zaufanie i docenienie pracy w Narodowym Funduszu Zdrowia.

– Doba pandemii pokazała, że liczy się działanie, sprawność, liczy się szybkie podejmowanie decyzji i to nie tylko abstrakcyjnych, ale takich, które bardzo szybko są przekładane na rzeczywiste mechanizmy działania – podkreślił.

Zadeklarował, że kiedy obejmie urząd ministra, jego przesłaniem będzie hasło: "Wszystkie ręce na pokład". "

– Zapraszam wszystkich do współpracy. Jestem osobą na tę współpracę otwartą. Myślę, że przedstawiciele środowisk, medycznych, pacjenckich będą mogli państwu potwierdzić tę cechę. Na niej chciałbym również oprzeć działanie w ministerstwu – na dialogu, otwartości i współpracy – podkreślił.

(pap)

Fot. Twitter/MZ

Komentarze

swixi
2020-08-22 15:42:48
aj jaj jaj jakie on podnyć do Geremek

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ