Piątek 20 maja 2022r. 
REKLAMA

Najbardziej wpływowi polscy politycy

Data publikacji: 2016-09-14 12:13
Ostatnia aktualizacja: 2018-01-11 21:45
Najbardziej wpływowi polscy politycy
Ryszard Czarnecki, Jerzy Buzek i Jarosław Wałęsa Fot. Wikipedia, Robert Wojciechowski  

Trzech polskich polityków – Ryszard Czarnecki, Jerzy Buzek i Jarosław Wałęsa – znalazło się w grupie 25 najbardziej wpływowych polityków w Parlamencie Europejskim (według stanu na wrzesień 2016 r.) w rankingu VoteWatch Europe.

Ta działająca od 2009 roku międzynarodowa organizacja pozarządowa VoteWatch Europe z siedzibą w Brukseli zajmuje się monitorowaniem działalności europejskich polityków. Algorytm, wyliczający jak bardzo wpływowi są konkretni politycy, stworzono na podstawie wyników ankiety, przeprowadzonej wśród 234 osób, współpracujących z deputowanymi do PE. Większość z nich stanowili pracownicy instytucji unijnych, ale byli także przedstawiciele sektora prywatnego, środowisk naukowych, think tanków. Brano pod uwagę różne kryteria, takie jak stanowiska zajmowane przez deputowanych, liczbę kadencji w PE, udział w przygotowywaniu raportów, opinii, proponowanych nowelizacji prawa itp. VoteWatch Europe podkreśla, że w jej rankingu nie chodzi o ustalanie, którzy europosłowie są „najlepsi”, a którzy „najgorsi”. Kategoria „wpływowość” jest postrzegana jako wskaźnik zdolności europosła do efektywnego działania.

Najwięcej punktów – 55 – w rankingu zdobył przewodniczący Parlamentu Europejskiego, Niemiec Martin Schulz (SPD), członek frakcji socjalistów i demokratów w PE. Na drugim miejscu z 49 punktami uplasował się również Niemiec, Martin Weber (CSU), szef frakcji Europejskiej Partii Ludowej (EPL). Trzecie miejsce (44 punkty) zajął Włoch Gianni Pittella (Partia Demokratyczna), szef frakcji socjalistów i demokratów.

Wiceprzewodniczący PE Ryszard Czarnecki (PiS, frakcja Europejskich Konserwatystów i Reformatorów) znalazł się na miejscu piątym z 39,5 pkt. (ex aequo z Niemcem Berndem Lange z frakcji socjalistów i demokratów). Tylko pół punktu mniej otrzymał w rankingu Jerzy Buzek (PO, EPL), a o pół punktu za nim znalazł się Jarosław Wałęsa (PO, EPL).

(pap)

Fot. Wikipedia, Robert Wojciechowski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

patriota
2016-09-15 14:17:52
Wpływowość Buzka w ostatni, dwudziestoleciu polega na dzikiej prywatyzacji służby zdrowia, w wyniku czego sprywatyzowane placówki szpitalne, które były dobrem wspólnym wszystkich obywateli, maf...a profesorsko - ordynatorska uczyniła prywatnymi folwarkami dla robienia gigantycznej prywatnej kasy, a maf ...farmaceutyczna w wyniku uwłaszczenie się sie na państwowych aptekach i hurtowniach leków, społeczeństwu fundując niemożność wykupienia przez co trzeciego Polaka leków zaleconych przez lekarza. Największym złem jest okradania Polaków z leków przeznaczonych dla polskich chorych i wywożenia ich za granicę dla uzyskania wielkiego osobistego zysku. Jednak mega zbrodnią jest wydawanie przez apteki pacjentom nie właściwych leków - prowadząc tym samym do śmierci niewinnych chorych Polaków – jak to ma miejsce ostatnio z preparatem Atram, czy też zatrutym Biseptolem. Dziś w upadłej Europie za takie nikczemne czyny – za prowadzanie mieszkańców ku zagładzie przez spowodowanie wielkich tragedii dla rzeszy pacjentów aptek i szpitali prywatnych – człowiek się „idolem”. A politycy mówią, nić się nie stało! Ludzie utracili instynkt zachowawczy, a media największych bandy///kreują na wzory do naśladowania...Polaku obudź sie.Co sie jeszcze musi zdarzyć, żebyśmy opowiedzieli sie za dobrem?
PO 2-ej stronie medalu...
2016-09-15 01:34:49
A jaki WIELKI WKLAD i UDZIAL maja J. Buzek i J. Walesa w obecnych ATAKACH UE/PE na dzisiejszy Rzad Polski i Polske ? To trzeba rowniez wymienic...!!
Ranking
2016-09-14 12:29:59
Należy pamiętać, że wpływowy nie oznacza lubiany.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA