niedziela, 23 lutego 2020.
Strona główna > Kraj > Motoryzacyjny gigant rozbudowuje fabrykę

Motoryzacyjny gigant rozbudowuje fabrykę [FILM]

Motoryzacyjny gigant rozbudowuje fabrykę
Data publikacji: 2016-04-26 10:02
Ostatnia aktualizacja: 2016-04-26 11:34
Wywietleń: 493 131082

Pruszków stanie się polskim zagłębiem przemysłu motoryzacyjnego? To możliwe. Już teraz produkowane są tam elementy wyposażenia, które są montowane w większości pojazdów na świecie, takich marek jak: Volvo, BMW, Daimler, Jaguar, Land Rover. Obecnie działająca tam fabryka Kongsberg Automotive powiększyła się o nową część o powierzchni 2500 m kw. To oznacza też wzrost zatrudnienia.

- Jeżeli chodzi o wzrost zatrudnienia planujemy z 1 200 osób obecnie pracujących zatrudnić dodatkowo 20 proc. Szukamy przede wszystkim inżynierów, specjalistów, automatyków, robotyków i osoby z doświadczeniem. Miejsce u nas znajdą także osoby, które mają wykształcenie kierunkowe, ale chciałyby się rozwijać i zyskać doświadczenie w prawdziwym biznesie i w przemyśle – mówi newsrm.tv Krzysztof Hauk, General Menager Polska, Kongsberg Automotive.

Mniej doświadczone osoby mogą skorzystać ze staży i praktyk. Ciekawą propozycją jest system stażu, w którym osoba rotuje pomiędzy poszczególnymi działami. W ten sposób młody pracownik ma okazję poznać różne działy. – Co roku mamy 9 stażystów i w ostatnim roku 5 z nich znalazło tutaj zatrudnienie – dodaje Krzysztof Hauk.

15 kwietnia 2016 odbyło się uroczyste otwarcie nowej części Kongsberg Automotive w Pruszkowie. Firma zainwestowała 3 miliony PLN w nową część zakładu, o łącznej powierzchni 2500 m kw. Dla polskiego oddziału w Pruszkowie, rozbudowa oznacza wyposażenie zakładu w kolejne linie najnowszych technologii szycia. Planowane są również zatrudnienia, nawet 250 osób w 2019 roku.

 

Powiększenie zakładu związane jest również z nowymi kontraktami, które firma pozyskała w ostatnim czasie. Zakład w Pruszkowie wygrał m.in. globalny przetarg na produkcję mat grzewczych do aut segmentu premium, znanego niemieckiego producenta. Wartość kontraktu to blisko 230 milionów PLN w przeciągu 8 lat, a uruchomienie produkcji zaplanowano na 2017 rok.  Bogate zaplecze techniczne oraz doświadczenie i dotychczasowa współpraca ze znaczącymi globalnymi klientami, zaowocowały kolejnym kontraktem – na produkcję mat grzewczych do podłokietników i paneli bocznych drzwi do samochodów terenowych marki premium. Jego wartość to kolejne 120 milionów PLN.

Obecnie zakład nasz zajmuje 14 tys. metrów kwadratowych. W każdym razie wygraliśmy nowe projekty. Przygotowujemy się do uruchomienia produkcji dla znanych marek producentów samochodowych  i obecnie posiadane zdolności produkcyjne są niewystarczające. Musimy w ciągu najbliższych lat zainwestować ponad 30 mln euro w rozwój.

Żródło: newsrm.tv

Komentarze

Szn
A gdzie tu związek ze Szczecinem?
2016-04-26 11:02:56

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych 2020

Sonda

Czy zakaz handlu w niedzielę jest dla Ciebie uciążliwy?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie