Sobota 02 lipca 2022r. 
REKLAMA

Motoryzacyjny gigant rozbudowuje fabrykę [FILM]

Data publikacji: 2016-04-26 10:02
Ostatnia aktualizacja: 2016-04-26 11:34
Motoryzacyjny gigant rozbudowuje fabrykę
 

Pruszków stanie się polskim zagłębiem przemysłu motoryzacyjnego? To możliwe. Już teraz produkowane są tam elementy wyposażenia, które są montowane w większości pojazdów na świecie, takich marek jak: Volvo, BMW, Daimler, Jaguar, Land Rover. Obecnie działająca tam fabryka Kongsberg Automotive powiększyła się o nową część o powierzchni 2500 m kw. To oznacza też wzrost zatrudnienia.

- Jeżeli chodzi o wzrost zatrudnienia planujemy z 1 200 osób obecnie pracujących zatrudnić dodatkowo 20 proc. Szukamy przede wszystkim inżynierów, specjalistów, automatyków, robotyków i osoby z doświadczeniem. Miejsce u nas znajdą także osoby, które mają wykształcenie kierunkowe, ale chciałyby się rozwijać i zyskać doświadczenie w prawdziwym biznesie i w przemyśle – mówi newsrm.tv Krzysztof Hauk, General Menager Polska, Kongsberg Automotive.

Mniej doświadczone osoby mogą skorzystać ze staży i praktyk. Ciekawą propozycją jest system stażu, w którym osoba rotuje pomiędzy poszczególnymi działami. W ten sposób młody pracownik ma okazję poznać różne działy. – Co roku mamy 9 stażystów i w ostatnim roku 5 z nich znalazło tutaj zatrudnienie – dodaje Krzysztof Hauk.

15 kwietnia 2016 odbyło się uroczyste otwarcie nowej części Kongsberg Automotive w Pruszkowie. Firma zainwestowała 3 miliony PLN w nową część zakładu, o łącznej powierzchni 2500 m kw. Dla polskiego oddziału w Pruszkowie, rozbudowa oznacza wyposażenie zakładu w kolejne linie najnowszych technologii szycia. Planowane są również zatrudnienia, nawet 250 osób w 2019 roku.

 

Powiększenie zakładu związane jest również z nowymi kontraktami, które firma pozyskała w ostatnim czasie. Zakład w Pruszkowie wygrał m.in. globalny przetarg na produkcję mat grzewczych do aut segmentu premium, znanego niemieckiego producenta. Wartość kontraktu to blisko 230 milionów PLN w przeciągu 8 lat, a uruchomienie produkcji zaplanowano na 2017 rok.  Bogate zaplecze techniczne oraz doświadczenie i dotychczasowa współpraca ze znaczącymi globalnymi klientami, zaowocowały kolejnym kontraktem – na produkcję mat grzewczych do podłokietników i paneli bocznych drzwi do samochodów terenowych marki premium. Jego wartość to kolejne 120 milionów PLN.

Obecnie zakład nasz zajmuje 14 tys. metrów kwadratowych. W każdym razie wygraliśmy nowe projekty. Przygotowujemy się do uruchomienia produkcji dla znanych marek producentów samochodowych  i obecnie posiadane zdolności produkcyjne są niewystarczające. Musimy w ciągu najbliższych lat zainwestować ponad 30 mln euro w rozwój.

Żródło: newsrm.tv

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Szn
2016-04-26 11:02:56
A gdzie tu związek ze Szczecinem?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA