Wtorek 06 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Mistrz świata Formuły 1 ambasadorem Polski

Data publikacji: 2018-09-10 19:52
Ostatnia aktualizacja: 2018-09-11 08:34
Mistrz świata Formuły 1 ambasadorem Polski
 

Cieszę się, że takie osoby, jak Mika Hakkinen stają się naszymi ambasadorami, ambasadorami Polski i polskości - podkreślił premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z utytułowanym byłym fińskim kierowcą wyścigowym, dwukrotnym mistrzem świata Formuły 1.

- Bardzo się cieszę, że mogłem porozmawiać z panem Miką Hakkinenem o polskiej historii, o 100 latach naszej niepodległości, ale i o przyszłości. Cieszę się, że takie osoby stają się naszymi ambasadorami, ambasadorami Polski i polskości - powiedział szef rządu.

Premier zauważył, że spotkanie odbywa się obok Centrum Nauki Kopernik, które jest symbolem nowoczesnej Polski.

- Mamy aspiracje, aby być wśród najbardziej innowacyjnych i kreatywnych narodów świata. Chcemy być cenieni na świecie, będzie to możliwe, gdy będziemy mieli takich wspaniałych ambasadorów jak mój gość - dodał Morawiecki.

Premier, dziękując gościowi za obecność przyznał, że dzięki tym wizytom będzie można prezentować wartości, które promujemy na całym świecie, takie jak solidarność, wolność i nowoczesność.

Hakkinen przyznał, że jest zaszczycony zaproszeniem. Cieszy się, że Polska ma taki program, którego on będzie reprezentantem. Przyznał jednak, że żałuje tylko, że: „nie mogliśmy wjechać tutaj z panem premierem bolidem Formuły 1”.

- Ale to jest pojazd jednoosobowy i nie byłoby to możliwe - dodał z uśmiechem.

Na zakończenie spotkania przy Centrum Nauki Kopernik premier wręczył słynnemu fińskiemu kierowcy prezent - flagę Polski.

Po zakończeniu popołudniowego spotkania szef rządu powiedział dziennikarzom, iż chciałby, żeby tacy ambasadorowie Polski, jak Hakkinen – wspaniali, znani ludzie, sportowcy, aktorzy, artyści, którzy chcą się zaangażować się w promocję Polski - „rozsławiali dobre imię Polski na całym świecie”.

Niespełna 50-letni Hakkinen, nazywany „Latającym Finem”, to były kierowca wyścigowy, przez 10 lat startujący w Formule 1. Dwukrotny mistrz świata w sezonach 1998 i 1999.

Hakkinen przyjechał do Polski w związku z inauguracją projektu „100x100” Polskiej Fundacji Narodowej. Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości PFN zaprosi do naszego kraju sto wpływowych, znanych i szanowanych na całym świecie postaci życia publicznego: artystów, aktorów, sportowców, intelektualistów, przedsiębiorców, liderów opinii.

Projekt „100x100” rozpocznie się w poniedziałek o godz. 20 w Reducie Banku Polskiego w Warszawie. Wezmą w nim udział cztery autorytety: poza Hakkinenem, brytyjski filmowiec Patrick Nay, komentator F1 Mark Gallagher oraz historyk z Polskiej Akademii Nauk dr hab. Jan Szumski.

(pap)

Fot. PAP/Radek Pietruszka

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

ILE !!!
2018-09-11 08:23:06
Ciekawe ile podatnicy za to zapłacili!!!
vrooom
2018-09-10 21:14:25
To był gość w sporcie, dosłownie latał. Każdy pamięta biało-czerwonego McLarena :D

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA