piątek, 17 sierpnia 2018.
Strona główna > Kraj > Miller w Sputniku

Miller w Sputniku

Miller w Sputniku
Data publikacji: 2017-10-26 19:58
Ostatnia aktualizacja: 2017-10-28 20:40
Wywietleń: 815 298402

Sputnik to medialne ramię rosyjskiej dyktatury. Żaden przyzwoity człowiek nie powinien się wypowiadać dla mediów związanych z tym reżimem – powiedział PAP o artykule b. premiera Leszka Millera w Sputniku publicysta portalu Rosyjska V kolumna w Polsce Marcin Rey.

We wtorek portal Sputnik, należący do rosyjskiego państwowego operatora medialnego, opublikował artykuł Leszka Millera „Moskwa nie widzi Polski z wysokości Kremla”. To relacja byłego premiera z XIV sesji Klubu Wałdajskiego – corocznego spotkania ekspertów specjalizujących się w studiach nad polityką wewnętrzną i zagraniczną Rosji – która odbyła się w Soczi 16-19 października. Były premier w artykule stwierdził m.in., że w Polsce „rusofobia stała się oficjalną doktryną państwową, ustały kontakty na wszystkich piętrach władz, a straszenie Rosją stało się obowiązkową codziennością”.

Zdaniem Marcina Reya z portalu Rosyjska V kolumna w Polsce „Sputnik to medialne ramię rosyjskiej dyktatury. Żaden przyzwoity człowiek nie powinien się wypowiadać ani dla Sputnika, ani dla Russia Today, ani dla innych mediów związanych z tym agresywnym reżimem. Powinien je kategorycznie bojkotować. Każda wypowiedź w tych mediach stanowi legitymizowanie tych narzędzi rosyjskiej propagandy”.

– Jeżeli Leszek Miller ma poglądy inne niż większość Polaków na temat tego, jak należy kształtować nasze stosunki z Rosją, to powinien to wyrażać w mediach polskich lub w innych, niezależnych od rosyjskiego reżimu. Jeżeli publikacja w Sputniku mu nie przeszkadza, to oznacza, że jego powiązania z Rosją są kontrowersyjne. Warto wiedzieć, że nie jest to pierwsze wystąpienie Leszka Millera w tym medium – stwierdził publicysta.

Jak zauważył Rey, „nasuwa się wniosek, że premier Miller, odgrywając znaczącą rolę we wprowadzeniu Polski do UE, robił to z pragmatyzmu – nie było to działanie z przekonania”. – Wychodzi jednak na to, że jest oportunistą – dodał.

– Co więcej, na zdjęciu ilustrującym artykuł widać Leszka Millera z rosyjskim dziennikarzem Leonidem Swiridowem. Oznacza to, że Leszek Miller, chociaż jest byłym premierem, to nie szanuje decyzji polskich służb, które postanowiły nie przedłużyć zgody na pobyt w Polsce Swiridowa – agenta wpływu zajmującego się dezinformacją na temat Polski w mediach rosyjskich i na temat Rosji w mediach polskich. Budzi we mnie przerażenie, że ktoś, kto tego nie rozumie, kiedyś nadzorował polskie służby – podkreślił Rey.

(pap)

Fot. Dariusz GORAJSKI (arch.)

Komentarze

,
pipi -dlatego z twoim ojcem nikt się nie wita. :-)))
2017-10-28 20:39:35
pipi
Komuch to komuch. Przyzwoity człowiek ręki takiemu nie podaje.
2017-10-28 15:52:15
.
Tytuł brzmi jakby wystrzelono go w kosmos, a tu taki zawód :(
2017-10-27 06:50:47
hen
Rey wychowany na odezwach OUNu , a i upainiec z urodzenia powinien byc wydalony z z polskich mediów na zawsze
2017-10-27 00:26:03
Dlugo...PiS
A PO-nizsze Komuszki jak zwykle... odwracaja kota ogonem !!
2017-10-26 23:38:56
agentów dwóch
No to Macierewicz z Millerem mogą podać sobie ręce
2017-10-26 23:06:02
Człowiek bez przeszłości
Rey to psychol który myśli, że ma misję do spełnienia " Agentura Putina w Polsce to najczęściej ci, którzy nie podzielają poglądów samego Reya na temat Ukrainy i jej aktualnych relacji z Rosją. Ukraina to dzisiaj według niego prawdziwy obrońca całej Europy przed imperialnymi zakusami rosyjskiego prezydenta. Tak jak Polska w 1920 r., Ukraina ma dzisiaj prowadzić samotną walkę z Rosją, a my, Polacy, powinniśmy ją czynnie wspierać w tej wojnie, bo to nasz narodowy interes. Mało tego, jak sugeruje w swoich wypocinach Rey, nie wolno nam w żaden sposób i z żadnego powodu krytykować Ukrainy. Każdy, kto nie podziela jego poglądów, ma szansę dołączyć do zidentyfikowanej przez niego rosyjskiej agentury w naszym kraju i być napiętnowany nie tylko przez samego Reya, ale i przez wspierające go osoby i środowiska. Doświadczyło już tego wiele osób. Jedną z nich była pani dr hab. Lucyna Kulińska z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, od lat zajmująca się problematyką stosunków polsko-ukraińskich, która otrzymała wiele maili z pogróżkami. Sugerowano jej w nich, aby przestała poruszać problem ludobójstwa Polaków na Kresach Wschodnich, jakiego w czasie wojny dopuściła się UPA. Po jakimś czasie Kulińska spotkała się również z ostracyzmem sporej części środowiska naukowego w Krakowie, któremu także zaczęły nie podobać się jej zainteresowania badawcze. Podobne ataki spotkały prof. Bogusława Pazia – fi­lo­zo­fa i pro­fe­so­ra Uni­wer­sy­te­tu Wro­cław­skie­go, który od lat zajmuje się lu­do­bój­stwem do­ko­na­nym przez na­cjo­na­li­stów z UPA. Paź stał się m.in. bohaterem obrzydliwego artykułu w „Gazecie Wyborczej”, która, co warto zaznaczyć, wielokrotnie prezentowała Reya jako wybitnego eksperta od spraw ukraińskich. Z tajemniczymi groźbami i szykanami spotkał się również ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski z Krakowa, który od lat podejmuje inicjatywy upamiętniające zamordowanych przez UPA Polaków z Kresów. Ksiądz Zaleski został nawet osobiście zaatakowany przez Reya, który w jednym ze swoich wpisów wezwał, aby z tego powodu władze kościelne i polskie służby specjalne zajęły się osobą duchownego. Brutalne ataki spotykały również publicystów portalu Kresy.pl, który sporo miejsca poświęca sytuacji na Ukrainie, a zwłaszcza problemowi rosnącego w tym kraju kultu zbrodniarzy z UPA. Zawsze jest tak, że ofiary tych działań najpierw dostają pogróżki od nieznanych sprawców, a dopiero potem stają się obiektem niewybrednych ataków Reya, mających na celu ich zdyskredytowanie i ośmieszenie, a na koniec usytuowanie wśród rzekomej rosyjskiej agentury w naszym kraju."
2017-10-26 21:49:23
tak jest
Przecież cały obecny PiSowski rząd to V kolumna rosyjska w Polsce
2017-10-26 21:09:01
ano
Rey? Większosć Polakow? A Ty jestes Polak? A ilu takich Polakow nie liczac Ciebie jeszcze jest? 100- 200 - cie? I to jest wiekszośc? Panie Miller Ma Pan Racje i zmieniam zdania o Panu na pozytywne
2017-10-26 20:13:48
,
A kto się w ogóle interesuje komuchami i ich tatuowanymi zbotoksowanymi wnuczkami.
2017-10-26 20:06:06

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
26
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Water Show Szczecin 2018
Pyromagic 2018: Fajerwerki wystrzeliły
74. rocznica wybuchu powstania warszawskiego
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy