czwartek, 28 stycznia 2021r.

Matka i trójka dzieci zginęli w pożarze w Inowrocławiu

Data publikacji: 2019-10-28 14:41
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-05 13:11
Matka i trójka dzieci zginęli w pożarze w Inowrocławiu
 

31-letnia matka z dziećmi w wieku trzech miesięcy, czterech i pięciu lat zginęły w poniedziałek w pożarze mieszkania w kamienicy w Inowrocławiu (Kujawsko-pomorskie). Pozostali mieszkańcy domu samodzielnie wyszli na zewnątrz.

- Pożar wybuchł na trzeciej kondygnacji budynku, w mieszkaniu na poddaszu. Strażacy z mieszkania objętego pożarem wynieśli nieprzytomne: matkę i troje dzieci. Prowadzona przed budynkiem przez ratowników reanimacja nie dała rezultatu - poinformowała asp. szt. Izabela Lewicka Woszczak z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu.

Przyczyna pożaru mieszkania na poddaszu nie jest znana.

- Prowadzona przez nas akcja jest niezwykle utrudniona ze względu na duże zadymienie. Strażacy gaszą pożar wewnątrz budynku w aparatach ochrony dróg, działają w aparatach ochrony dróg oddechowych i przy użyciu sprzętu wysokościowego z zewnątrz - powiedział oficer prasowy Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu kpt. Jan Skotnicki.

W związku z tragiczną śmiercią czworga mieszkańców kamienicy przy ul. Orłowskiej prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza ogłosił w mieście dwudniową żałobę i odwołał wszystkie imprezy miejskie o charakterze rozrywkowym. Żałoba obowiązuje w poniedziałek i we wtorek.

(pap)

Fot. PAP/Tytus Żmijewski

Komentarze

No i widzisz... ( do 19:35:07 )
2019-10-29 00:54:51
Jak i Proboszcz sie "PO-modlil"... to i Sily Wyzsze Uratowaly tego rzekomo PO-dpalanego !!
PiS przekazuje Rydzykowi ogromne pieniądze publiczne, Które miały.....
2019-10-28 19:35:07
- ach Inowrocław ponownie w "njus", większy był (PO_żar) w Michnik-Zajtung...... Tytuł:„Dom posła Brejzy został podpalony. »Była realna groźba eksplozji«”........ „W nocy z piątku na sobotę nieznani sprawcy próbowali w Inowrocławiu podpalić kamienicę, w której mieszka z rodziną poseł PO Krzysztof Brejza. Mogło dojść do wybuchu gazu. Brejza jest jednym z najbardziej skutecznych polityków opozycji”.......... 26 maja ok. godz. 1 w nocy jeden z mieszkańców kamienicy zauważył tlące się drzwi garażowe i ugasił je wodą z kubła. Mężczyzna zauważył, że przenośna toaleta, która stała obok, jest roztopiona. Nie było czego gasić, więc o tym fakcie nie powiadamiał Straży Pożarnej. Tak samo nie powiadamiał jej poseł Platformy Obywatelskiej, Krzysztof Brejza.......Tego samego dnia, ok. godz. 8 policja została powiadomiona przez właściciela firmy budowlano-remontowej wykonującej prace na posesji o zdarzeniu. Po kilkunastu minutach na miejscu pojawili się funkcjonariusze tej służby.......Ok. godz. 7 rano Brejza jadąc w podróż służbową nie zauważył śladów pożaru; jak tłumaczył, dowiedział się o nim od członka rodziny po powrocie do domu w godzinach popołudniowych.......Poseł PO poszedł spać i następnego dnia, tj. 27 maja w godzinach obiadowych poszedł na komendę policji w Inowrocławiu i poinformował o swoich podejrzeniach, że mogło chodzić o zamach na jego życie. Ustne zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa Brejza złożył o godz. 13.15. Zdaniem polityka ktoś próbuje go zastraszyć lub doprowadzić do śmierci jego i jego rodziny.....Wyrazy współczucia .

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ