Niedziela 28 listopada 2021r. 
REKLAMA

Łódzkie. Dziecko ranne w wybuchu gazu

Data publikacji: 2019-10-06 20:09
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-05 13:47
Łódzkie. Dziecko ranne w wybuchu gazu
 

Dziewięcioletnie dziecko zostało ranne w wyniku wybuchu gazu w domu jednorodzinnym w Janówce k. Łodzi. Budynek został doszczętnie zniszczony. Pod jego gruzami strażacy szukają dwóch mężczyzn w wieku 28 i 72 lat. Przyczyną eksplozji mogło być celowe działanie młodszego z mężczyzn.

Strażacy zgłoszenie o wybuchu gazu w domu w Janówce przy ul. Głównej w powiecie łódzkim-wschodnim otrzymali w niedzielę o godz. 14.20. Według wstępnych ustaleń eksplodowała butla z gazem, co doszczętnie zniszczyło murowano-drewniany budynek oraz spowodowało pożar, z którym walczyło kilkanaście zastępów straży pożarnej.

- W wyniku zdarzenia ranny został 9-letni chłopiec, który został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Miał ranę nogi i brzucha. Prawdopodobnie z budynku wypchnęła go siła eksplozji. Szukamy dwóch mężczyzn w wieku 28 i 72 lat, którzy mogą znajdować się pod gruzami - przekazał PAP oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi st. kpt. Jędrzej Pawlak.

Dodał, że strażacy dogaszają jeszcze pożar i jednocześnie odgruzowują miejsce zdarzenia. Na miejscu jest m.in. specjalna grupa poszukiwawcza z psami.

Według wstępnych ustaleń policji, eksplozja mogła nie być przypadkowym wypadkiem, lecz celowym działaniem poszukiwanego pod gruzami 28-letniego mężczyzny. Podkom. Aneta Sobieraj z KWP w Łodzi wyjaśniła, że policja po godz. 14 otrzymała informację o grasującym po ul. Głównej w Janówce agresywnym mężczyźnie z nożem i butlą gazową.

- Natychmiast wysłaliśmy na miejsce patrol, który dotarł chwilę po wybuchu. Jak się okazało, 28-latek wszedł do garażu jednej z posesji, gdzie odkręcił butlę gazową i doprowadził do wybuchu. Niestety, ucierpiał nie tylko garaż, ale cały budynek – powiedziała podkom. Sobieraj.

Prawdopodobny sprawca eksplozji był lokatorem zniszczonego domu, w którym mieszkali jego dziadkowie. Wcześniej między nimi mogło dojść do kłótni. Okoliczności zdarzenia ustala policja, zbierając na miejscu informacje m.in. od świadków.

(PAP)

Fot. PAP/Grzegorz Michałowski

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ