środa, 30 września 2020.
Strona główna > Kraj > Koronawirus u posła Dariusza Klimczaka. Parlamentarzyści robią badania

Koronawirus u posła Dariusza Klimczaka. Parlamentarzyści robią badania

Koronawirus u posła Dariusza Klimczaka. Parlamentarzyści robią badania
Data publikacji: 2020-08-04 21:24
Ostatnia aktualizacja: 2020-08-05 10:52
Wywietleń: 454 468169

Wszyscy posłowie PSL są poinformowani o zagrożeniu zakażeniem i stosują się do wytycznych sanepidu, większość z nich właśnie wykonuje testy na obecność koronawirusa - poinformował PAP lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Dodał, że on również wykonał taki test - uzyskał wynik negatywny.

Poseł Koalicji Polskiej-PSL Dariusz Klimczak poinformował we wtorek, że jest zakażony koronawirusem. To już czwarty parlamentarzysta, u którego w ostatnim czasie badania potwierdziły obecność SARS-CoV-2.

Koronawirus u parlamentarzystów

- Zgodnie z zaleceniami (Kancelarii Sejmu) przygotowując się do Zgromadzenia Narodowego wykonałem prewencyjnie test na koronawirusa. Okazał się pozytywny. Jestem w kontakcie z Sanepidem. Wszystkich, których spotkałem w ostatnich dniach proszę aby zrobili sobie test. Pozdrawiam - napisał Klimczak we wtorek po południu na Twitterze. Klimczak jest wiceprezesem Polskiego Stronnictwa Ludowego i szefem ugrupowania w regionie łódzkim.

W sobotę o zakażeniu koronawirusem poinformował senator Koalicji Polskiej-PSL Jan Filip Libicki, który 28 lipca brał udział w posiedzeniu Rady Naczelnej PSL. W poniedziałek okazało się też, że wynik dodatni testu na SARS-CoV-2 mają również senatorowie: KO Artur Dunin i Koalicji Polskiej-PSL Ryszard Bober (senator informował w mediach, że w środę ma mieć kolejne badania, by potwierdzić wynik pierwszego).

Posłowie robią testy

W związku z sytuacją, jak poinformował Kosiniak-Kamysz, posłowie klubu PSL zdecydowali się wykonać testy na obecność koronawirusa.

- Większość posłów robi w tej chwili testy, w zasadzie wszyscy chyba. Ja już jestem po i wynik jest negatywny, ale inni posłowie te testy robią; wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski jest na autokwarantannie. Rozmawiałem z nimi, wszyscy postępują zgodnie z wytycznymi i poddają się procedurom wyznaczonym przez sanepid; wszyscy są poinformowani o zagrożeniu - powiedział PAP we wtorek Kosiniak-Kamysz.

Jak zaznaczył, testy będą robione we wtorek i w środę tak, aby zdążyć z wynikami przed Zgromadzeniem Narodowym.

Lider ludowców podkreślił, że "nie ma danych statystycznych" i nie wie, ilu z posłów zdecydowało się na odizolowanie.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u dalszych 680 osób. To najwyższa od początku epidemii liczba przypadków potwierdzonych w ciągu doby. W sumie zanotowano dotąd ponad 48 tys. przypadków.

(PAP)

Fot. Adrian Grycuk (Wikipedia)

Na zdjęciu: poseł Dariusz Klimczak jest już czwartym parlamentarzystą, u którego testy wykryły koronawirusa.

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie